Jump to content

Piracy:yes or no?


millanče

Recommended Posts

Od originalnih programa imam neki program za ucenje Engleskog, kojeg sam dobio uz neki casopis u.

Posto prosveta tako fenomenalno funkcionise piraterija je jedan od dobrih nacina

edukacije.Jer kad bi neko od prosecnih gradjana nase zemlje mogao sebi da priusti Photoshop,3D Studio,Flash,CAD i razni ostali software.

A onaj ko pise sofware (bas programer) nikad nece imati materijalnih oskudica.Jer ako je program ozbiljnini,vredan piratizovanja,njega je razvila neka

veca kompanija sa vise programera.Vlasnik te kompanije je duzan po zakonu da

programerima otplati rad.Tako da mi kupovinom piratskog sofvera ne uzimamo

hleb iz usta programera nego deseti automobil iz garaze vlasnika kompanije.

Neukrotljivi!

Link to comment
Share on other sites

A onaj ko pise sofware (bas programer) nikad nece imati materijalnih oskudica.Jer ako je program ozbiljnini,vredan piratizovanja,njega je razvila neka

veca kompanija sa vise programera.Vlasnik te kompanije je duzan po zakonu da

programerima otplati rad.Tako da mi kupovinom piratskog sofvera ne uzimamo

hleb iz usta programera nego deseti automobil iz garaze vlasnika kompanije.

E to je vec nesto...jbt,onda mu piraterija dodje kao neka pravda...nikad nisam razmisljao na taj nacin...carski...I'm a modern Robyn Hood..except that I don't actually GIVE anything to poor...hey,well I'M POOR...cool

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

evo ja npr. se ne slazem da je piraterija imati nelegalan softwer kuci.

prvo bio sam napolju i pitao ljude bash to oko piraterije...

npr. nemci na poslu drze sve legalno, i to gledaju da imaju samo najpotrebniji softver jer misle da je, bar ono shto mikrosoft radi, chist bezobrazluk..

kucama imaju uglavnom nelegalan softver krekovan sa neta ili shto lichno razmene,.. jedino se deshava da imaju os original ako nisu mogli da uzmu konfiguraciju bez original os-a (a bilo im je povoljno da je uzmu,.. tamo se uglavno prodaju celi skolopljeni rachunari, retko da ih ljudi sami sklapaju pa im uz to daju i os, ali vecina firmi nece os da izostavi iz konfiguracije i cene)

ja u svojoj firmi imam original softver

kuci jedino quake III arena koji sam kupio zbog cd kija (da bih mogao da igram napolju).. :)

mislim da sav softver ne treba da bude legalizovan i registrovana autorska prava,.. mislim da je to samo gomila gluposti napravljena da bi srednja klasa ljudi nasela na to i branila jer im zvuchi logichno (uklapa se u americhki sistem vrednosti srednje klase) a korist koju kompanije dobijaju time je ochigledna, pored politichke podrshke imaju i podrshku najvece populacije kupaca,.. rezultat su kompanije poput mikrosofta i najbogatiji ljudi na svetu.. to je mozda neko socioloshko gledishte, klasichna manipulacija..

mislim da vecina softvera treba da bude besplatna i da se distribuira pod GPL licencom,.. a da se naplacuju samo uslugle tehnichke podrshke za taj softver, kako je to dosta firmi iskoristilo poput red hat kompanije za svoju gnu/linux distribuciju.. time se softver brze razvija (jer je grupa ljudi koja radi na njemu em veca, em motivisana + je veci broj ljudi koji testiranju softver i javljaju probleme)..

softver koji bi trebao da bude legalan je samo softver za industrijsku upotrebu, velike projekte, poseban softver koji se koristi za specifichne namere (istrazivanja privatnih firmi itd.)..

a softver za prosechne korisnike (os, ofis, grafika, inet, daunload i slichno) besplatan..

mizantrop iz Singidunuma

--<[Superunknown]>--

Link to comment
Share on other sites

Cene igara, kao uostalom i muzickih CDova, su inace precenjene.

slazem se potpuno,..

osim toga mislim da je u prirodi, bar normalnih ljudi, da dele i pomazu, to je ljudskost i stoga je ta kapitalistichka logika razgrabljivanja, predrasuda i stereotipova - prodavanja svega osudjena na propast..

ako smem da primetim da smrdljivi ameri uvek podmecu kapitalizam kao jedini ekonomski sistem koji podrzava demokratiju - mislim da je to chisto sranje koje smrdi ne samo kod nas, u evropi, nego i tamo u americi i samo stvara probleme..

osim toga kako to da ljudi svuda obozavaju da koriste programe poput kaza, shereza, dc++, soulseek i slichno, a ako nema takvih programa ili ih zabrane uvek se jave u novom obliku i preplave inet..

mizantrop iz Singidunuma

--<[Superunknown]>--

Link to comment
Share on other sites

E ovako sto se tice igrica i programa tu APSOLUTNO mislim da treba da se uzimaju originali.

Ne razumem zasto bi obican kupac uzimao Adobe Photoshop CS2 za 800e kad moze Adobe Photoshop 5 za 20e. Ako mu treba za ucenje postoji gomila studentskog softvera koji mu mogu pomoci.

(za neupucene ljubitelje piraterije - postoji i besplatan softver)

inace ovu stvar mozemo da poredimo i sa automobilima.

Zasto ne bismo umesto da vozimo lose automobile, krali dobre... (onda ne bi pola srbije vozilo Yuga i automobile stare na desetine godina)

ista stvar je i sa softverom

Zasto ne bismo umesto da koristimo starije ili losije programe i igrice, krali najnovije i najbolje.

Link to comment
Share on other sites

A onaj ko pise sofware (bas programer) nikad nece imati materijalnih oskudica.Jer ako je program ozbiljnini,vredan piratizovanja,njega je razvila neka

veca kompanija sa vise programera.Vlasnik te kompanije je duzan po zakonu da

programerima otplati rad.Tako da mi kupovinom piratskog sofvera ne uzimamo

hleb iz usta programera nego deseti automobil iz garaze vlasnika kompanije.

Vecu glupost nisam cuo,

pre svega zbog kompanija od 5, 10, 20 do 100 ljudi koji hoce da se probiju na trziste. Ukoliko njihov program koji je obecavao propadne (zbog piraterije) propada i firma. (u najboljem slucaju kupice ih neka mnogo veca firma, zadrzati upola zaposlenih i preuzeti prava na narednu ediciju softvera)

Zbog piraterije, u EU se godisnje otpusti oko 45.000 radnika a u Americi je 2003 otpusteno oko 110.000 radnika.

Koriscenje tudje intelektualne svojine je krivicno delo. Softver je intelektualna svojina, kao

Link to comment
Share on other sites

Ne znam ali ja sam generalno protiv kupovine sitnog software-a. Ok je kupiti za posao AutoCAD, 3DSMAX, Neki profi kompaler ako se bavis programiranjem, dreamweaver itd. Ali kupovato mIRC kada imate bolju soluciju free zvanu X-chat, Winamp PRO a imate amaroK. To je kao da kupite Divx kodek a mozete da uzmete XviD for free. Dakle kupis OS i tu se tebi zavrsavaju troskovi sa software-om na kompu. A imas sve legalno. Cak i ne moras da imas MS Office na kompu imas lepo OpenOffice koji je free a zadovolji ce bilo kakav zahtev kucnog korisnika. Pogledaj te se u oci i razmislite da li imate dovoljno para da bacate na nesto sto mozete da dobije besplatno. Uostalom najbolje stavri u zivotu su besplatne ako me kapirate na sta mislim [:D][:)][:p]

Link to comment
Share on other sites

daj sto da kupujem alternativni xplorer :) cmd koristim samo zbog searcha :)ako smo kod postovanja onda biplatio photoshop. Igre svakako treba da se naplacuju jer se u njih ulozi dosta truda... sad posto je kod nas takva situaxija da se moze i say use it dok moze....

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Za profesionalce je malo teze - treba mi 3ds max+gomila pluginova koji koshtaju po 300$ svaki, photoshop, after effects, premiere, illustrator, corel, encore dvd i acdsee (da treba mi acdsee!). E sada, u principu svoj posao ne nosim kuci (ako ne moram) tako da sav legalni softver treba da mi kupi firma ako zele da im crtam...

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

jedini original CD koji imam je CD Nevernih Beba... i mislim da vredi svih 450 dinara koliko sam ga platio... ostalo...dok budem mogao da koristim pirateriju koristicu je...onda cu preci na freeware...a kad budem dovoljno zaradjivao da mogu da kupim originale kao sto sad kupujem pirateriju,verujte mi preci cu na orignale... do tad... [8D]

Naposletku ti si dobro znala ko sam ja...

Forum Grada Nisa

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...