Jump to content

UT @ WCG turnir


Recommended Posts

pa, ako se u svetu igra na off, sto bi se mi pravili pametni... uostalom, meni apsolutno svejedno...

Meni nije svejedno posto zelim sto kvalitetniji turnir, a uvek kada biram izmedju alternativa razmatram argumente za i protiv razlicitih resenja, a ne gledam samo sta drugi rade.

Dakle svi se slazu da weapon stay bude on? :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 118
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jel moze mali help za pocetnike?

Prvo da li postoji neka odredjena verzija koja se igra? Znam, znam, igra se UT99 ali da li postoji neki patch koji se koristi ili kako?

Neko je napisao da se igra 436 verzija. Kako da proverim verziju koju imam?

Sta je uopste weaponstay? Kako se ukljucuje, a kako iskljucuje?

Sta je nedozvoljeno? Big helt? Jos nesto?

Kako se gasi to sto je nedozvoljeno?

Da li je moguce igrati UT99 (ne original) na netu preko modema? Cisto zbog vezbe, jer u igraonicama skoro da nema UT-a.

Da li se neko priprema u kucnoj reziji, protiv botova i kako? Sumnjam da je ovo efikasno, ali ne skodi da pitam.

Link to comment
Share on other sites

huh... odakle pocheti:))

Zar ti stvarno zelis da ucestvujesh?

Verzija 436 je poslednja zvanicna, posle nje postoji nezvanicna 451 valjda, ali ja do dan danas nisam skapirao sta one bitno menjaju:) Pored patcha, bitni apdejtovi su ti map packovi. Pored toga se mogu koristiti 1on1 modovi za demidz beep, tajmer i ostale sitnice... To je manje bitno.

WeaponStay-om se setuje da li ce oruzija kada ih igrac pokupi ostati na spawn mestu ili ne. Ako je WeaponStay off, to znaci da se i oruzija mogu kontrolisati, jer kad se pokupe, ponovo se stvaraju tek za 25 sekundi (valjda?). Eto zbog cega cela polemika.

Sem Armora i Thigh Padova (stitovi od 50 i 100), na 1na1 takmicenjima se koristi i zlatni Shield od 150 i Health Vials od po 5 healtha. Mega health od 199 i Damage Amplifier su ugasheni.

Za korigovanje ovih powerupova ti treba neki mutator, jer po defaultu mozes samo da ugasis sve powerupove, zajedno sa Shieldom i Vialsima. Taj sistem je poceo da se primenjuje tek pre 2-3 godine na WCG. Reedemer je takodje ugashen.

Preko modema online - teshko. Preko 256 adsl-a, vec ide mnogo bolje. Protiv botova nema neke vajde, narocito ako vezbash za 1na1....

Mozda upadnesh na neki practice session ako ga psyho bude organizovao, ali opet te pitam: Zar stvarno zelis da ucestvujesh?:)

"You may go if you wish. But remember this: walk away now and you walk away from your crafts, your skills, your vocations; leaving the next generation with nothing but recycled, digitally-sampled techno-grooves, quasi-synth rhythms, pseudo-songs of violence-laden gangsta-rap, acid pop, and simpering, saccharine, soulless slush."

Link to comment
Share on other sites

@modjo

Pa dobro, ja sam shvatio da je cilj zezanje. Doci cu ako u to vreme na zaglavim bolnicu. :(

Reci mi samo kako da proverim koju verzija imam, i gde da skinem potrebne patch-eve?

I kako se pali/gasi weaponstay, cisto da vidim razliku?

(off)P.S. Covece, kako imas dobar avatar! Krejmer! :) Jel znas kako se zove taj glumac, da nadjem jos slika?

Edited by noodle
Link to comment
Share on other sites

Sto u bolnicu?:[

Verzija ti pise u gornjem desnom uglu kad udjesh u igru. Ako imash UT GOTY, to znaci da imash 436 sa bonus packovima. Ako imash prvi retail UT99, imash 400.

Ako imash 400, patcheve skini na: http://www.unrealtournament.com/utgoty/downloads.php

WeaponStay se ukljuchuje u setovanjima za Practice Session/New Multiplayer game, rules tab.

Krejmer > Michael Richards

:)

"You may go if you wish. But remember this: walk away now and you walk away from your crafts, your skills, your vocations; leaving the next generation with nothing but recycled, digitally-sampled techno-grooves, quasi-synth rhythms, pseudo-songs of violence-laden gangsta-rap, acid pop, and simpering, saccharine, soulless slush."

Link to comment
Share on other sites

nisam procitaao sve ppostove iznad, ali samo da kazem

ovde se ne igraju ni oblivion ni stalwart, vec se igraju mape na kojima neka oruzija mogu da se nadju na 2 mesta :), tako da nije nikakav problem oko toga, pa kolika god da ti je kontrola mape, ne mozesh pokupiti sve na istoj toliko brzo, da za tek zaginulog igraca ne preostane nishta, weaponstay off je totalno fer pravilo, i totalno sam za njega!!

Dopefish lives!

Link to comment
Share on other sites

Psyho, postao si ko Jimmy iz saut parka... :))

"procitaaao... ppppp postove..."

"You may go if you wish. But remember this: walk away now and you walk away from your crafts, your skills, your vocations; leaving the next generation with nothing but recycled, digitally-sampled techno-grooves, quasi-synth rhythms, pseudo-songs of violence-laden gangsta-rap, acid pop, and simpering, saccharine, soulless slush."

Link to comment
Share on other sites

E jedno pitanje, da li se ovaj turnir organizuje samo za nas forumase ili ja mogu recimo da pozovem neke likove da dodju da ucestvuju?

To je UT turnir, mozhe da dodje ko hoce, glavno je da dodju forumashi i stare utvare, jer je to stos, ali svako sa strane ko je zeljan igre mozhe da se pojavi.

Link to comment
Share on other sites

@shone

Psyho je pominjao ove mape:

deck

turbine

curse

liandri

codex

@modjo

Imam prvu verziju, znaci 400. Isprobao sam weaponstay i nije da bas nista ne menja. Sada se bacam na skidanje patcheva. Thx!

Na WCG 99% ne dolazim. Stvarno sam se naostrio da dodjem, upoznam vas i malo se zezam. Jebi ga, necete imati na kome da skupljate lake pobede. :) Opet u bolnicu. :(

Edited by noodle
Link to comment
Share on other sites

@nof

ti za 25 sekundi ne mozesh da obidjesh celu mapu, tako da ce uvek neko oruzje da pretekne na mapi, a poshto su sva veoma ubojita, cega se onda plashiti? sto se tiche kvalitetnijeg turnira, igrach koji je precizan, sve mu je jedno koje ce oruzije upotrebiti, jer je svako podjednako ubitachno, a sa ukljuchenim weaponstayom i budali ce poci za rukom da te ubije bar jednom, a ovako bar kako tako mozesh odrzati neku dominaciju na mapi, mnogo je profesionalnije kada imash vishe stvari oko kojih ces da se cimash, nego da te u svakom trenutku na istom mestu, ceka isto oruzje, wstay on je po meni glupost, i ako se ja pitam, definitivno bi trebalo da bude ugashen.

Dopefish lives!

Link to comment
Share on other sites

@nof

ti za 25 sekundi ne mozesh da obidjesh celu mapu, tako da ce uvek neko oruzje da pretekne na mapi, a poshto su sva veoma ubojita, cega se onda plashiti? sto se tiche kvalitetnijeg turnira, igrach koji je precizan, sve mu je jedno koje ce oruzije upotrebiti, jer je svako podjednako ubitachno, a sa ukljuchenim weaponstayom i budali ce poci za rukom da te ubije bar jednom, a ovako bar kako tako mozesh odrzati neku dominaciju na mapi, mnogo je profesionalnije kada imash vishe stvari oko kojih ces da se cimash, nego da te u svakom trenutku na istom mestu, ceka isto oruzje, wstay on je po meni glupost, i ako se ja pitam, definitivno bi trebalo da bude ugashen.

Pricham zbog vas, meni stvarno nije nikakav problem da igram sa weapon stay off =)

Link to comment
Share on other sites

kewl, znachi bice weaponstay off :)

U vreme kada se UT igrao ozbiljno kod nas u 1v1 niste mogli frag da mi uzmete ni sa iskljucenim weaponstayom i svi su se zalili sto kupim svaki stit pa ne zelim whine posle turnira sto nisu mogli da dodju do oruzija inace bi me dobili. Ako su sva oruzija jednako ubitacna zar nije malo kontradiktorno sto trazis da se weaponstay iskljuci iz razloga da budali ne bi poslo za rukom da te jednom ubije, po meni ovo jako favorizuje igraca koji je vec ostvario prednost i turnir gubi na neizvesnosti :(

Link to comment
Share on other sites

pa ako si navikao da jurisash na nekoga onda gubi na neizvesnosti jer je povecana mogucnost spawn rape-a, a ako nisi, onda je josh vishe povecana neizvesnost, jer morash da se cimash oko vishe stvari, npr na grinderu ko uzme svaki minigan, taj je car... a veruj mi preuzeti kontrolu mape uopste nije neki preterani probl. a sto se tiche zaljenja, ja se na to nikada nisam zalio, to sto su svi bili glupi, i zalili se kako si ti "stekara" jer imash kontrolu mape, to je njihov prob, a ne tvoj, ni probl weaponstaya :)

Dopefish lives!

Link to comment
Share on other sites

pa ako si navikao da jurisash na nekoga onda gubi na neizvesnosti jer je povecana mogucnost spawn rape-a, a ako nisi, onda je josh vishe povecana neizvesnost, jer morash da se cimash oko vishe stvari, npr na grinderu ko uzme svaki minigan, taj je car... a veruj mi preuzeti kontrolu mape uopste nije neki preterani probl. a sto se tiche zaljenja, ja se na to nikada nisam zalio, to sto su svi bili glupi, i zalili se kako si ti "stekara" jer imash kontrolu mape, to je njihov prob, a ne tvoj, ni probl weaponstaya :)

WTF "spawn rape"? U moje vreme kada je neko bio dobar ljudi su govorili "igra dobro" ne da "ima skilla" a kada je neko uzimao stitove i izbegavao fajt da bi svaki pokupio govorili se da je "stekara" a ne da "ima kontrolu mape". Izvini ali kao senior citizen tesko se navikavam na taj novi zargon mladih =)

Back to topic - igra dobija na neizvesnosti tako sto stavlja u jos nepovoljniji polozaj nekog ko je vec u nepovoljnom polozaju? I dont thik so. Samo 2 coveka ovde igrala su dosta dugo sa weapon stay off (zbog botova na godlike) a ostali ako im se svidja da igraju nesto u cemu su ta dvojica favorizovana neka im bude.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...