Jump to content

vasi provajderi


Recommended Posts

  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

takodje imam sbb 128kb/s super radi suvise da sam od pre mesec dana sa onog dial-upa presao na cable ,znaci 128 je puna kapa za sad :) ali ici cemo i na vece poduhvate:P

-"Don't think, feel! It is like a finger pointing away to the moon. Don't concentrate on the finger or you will miss all that heavenly glory."

-"Love is like a friendship caught on fire. In the beginning a flame, very pretty, often hot and fierce, but still only light and flickering. As love grows older, our hearts mature and our love becomes as coals, deep-burning and unquenchable."

Link to comment
Share on other sites

Izgleda ce mi uvesti ISDN pa me trebaju neke informacije.

Kolka je maximalna brzina?

Jel ima veze sa dial-up modemom ili?

Jel i tu vazi standardno uplacivanje sati?

Uopsteno me zanima kako funkcionise.

Max brzina ti je 64 po kanalu tj. 128 ukupno

ima veze sa dailup-om posto ponovo moras da zoves provajdera al ti modem nije potreban

da uplacujes standardno sate al moras da zoves isdn brojeve (valjda su sad svi brojevi isdn kad sam ja dobio nisu bili) i kad se konektujes na jedan kanal trosis normalno vreme ako koristis 2 kanala onda vreme x2 normalno, znam da je ranije samo yubc naplacivao jedan kanal x1.5 a 2 x3

((((Q))))

SRBI su najgluplji narod na svetu!!!

Link to comment
Share on other sites

Ufff provajderi... dial-up i dalje na sezamu... download mi je nekih 5kb/sec... Ali mi ide na kurac vishe od 6 meseci, zato sto mi puca veza kad igram war preko neta.

Neznam dal' je do njih , ali me strasno nervira, to je neki bag sa warcraftom, chak kad gledam replay u single-playeru meni pukne veza posle nekih 10 min.

E sad pitanje, nadam se da ce neko moci da mi odgovori onako kako bih ja zeleo :)

Nemam mogucnosti za adsl, tako da sam ramisljao o kablovskom, ali opet moja firma ( zgrada ) to radi samo na tosinom bunaru i experimentalno na Slaviji i valda u Rakovici.

Pitanje : Da li postoji mogucnost da uvedem neki brzi net ( necu satelitski ) bez ikakvih prepreka ? Znachi nevezano za lokaciju, firmu za cable, centralu ( imam digitalnu, nije u tome problem ) ?

Sta mislite da li ce hteti SBB da mi uvede net ako sam na drugoj firmi za kablovsku TV ?

Aj pls nek neko odgovori, dugo me ovo muchi... ne mogu vishe...

Link to comment
Share on other sites

Max brzina ti je 64 po kanalu tj. 128 ukupno

ima veze sa dailup-om posto ponovo moras da zoves provajdera al ti modem nije potreban

da uplacujes standardno sate al moras da zoves isdn brojeve (valjda su sad svi brojevi isdn kad sam ja dobio nisu bili) i kad se konektujes na jedan kanal trosis normalno vreme ako koristis 2 kanala onda vreme x2 normalno, znam da je ranije samo yubc naplacivao jedan kanal x1.5 a 2 x3

Ako koristim dva kanala, zauzete su obe linije?

Koliko mu sve to dodje skuplje od klasicnog dial-upa? Ako ne tacno, onda makar od prilike.

Link to comment
Share on other sites

Ako koristim dva kanala, zauzete su obe linije?

Koliko mu sve to dodje skuplje od klasicnog dial-upa? Ako ne tacno, onda makar od prilike.

da ako koristis 2 kanala zauzete obe linije.

Pa ne dodje ti nista skuplje [:D] skuplja je samo pretplata za isdn koja je sad umesto 60 negde oko 100 din mislim.

Sve ostalo je isto ako koristis samo jednu liniju placas vreme + racun i logicno 2 kanala sve x2

((((Q))))

SRBI su najgluplji narod na svetu!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

c/p sa drugog foruma iz topica pod naslovom Zbogom SBB na k***c te nabijem:

Ujutru u pola 9 ustajem, krećem na poso, kad ja pogled`o, ono nema pay tv programa na TV-u. Otkud nema programa? Kiša nije padala, leto, sunce grije, august mesec. Ja otišo na telefon pozovem SBB, oni kažu niste uplatili. Potražim ja malo i nađem da sam uredno uplatio 02.08.2005. Ja opet zovem, oni kažu pošaljite faks. Pošaljem ja faks, ono ništ`. Zovem sutra, kažu faks se zagubio. Pošaljem ja opet faks, oni tamo kartaju saha, igraju saha, kartaju karte . Opet ništ`. I tako sam se ja smarao 4 dana i poslao 4 faksa koji su sa svakom novom službenicom bili zagubljeni.... Danas, posle nedelju dana nadmudrivanja sa službenicama, kažem ja DOBRO, do`ćete svi....

Skeniram moj sada već čuveni faks u JPG, ubacim ga lepo u faks program i namestim da se fax šalje jedan za drugim bez prestanka . Pošaljem ja tako 53 faksa, kad je računar treb`o poslati 54. primetim da im se faks ne javlja. Al` ne budem lenj, sačekam 15-20 minuta, pa krenem opet da šaljem...

Kod 60 i nekog, zvoni meni drugi telefon, ja se javim i razgovor teče `vako:

Ja: Halo

Osoba X: Dobar dan, ovde Jelena iz SBB-a

Ja: Dobar dan

Jelena iz SBB: Vi ste taj i taj?

Ja: Ja sam taj i taj

Jelena iz SBB: Nešto nije u redu sa vašim faksom..

Ja: Ne razumem šta pričate?

Jelena iz SBB: Poslali ste nam isti faks 60 puta

Ja: Ah, na to mislite... Pa znam, slao sam ga ja još 4 puta ranije, ali se stalno zagubi. Pa sam mislio da pošaljem nekoliko puta da budem siguran da ste ga dobili

Jelena iz SBB: Gospodine, nema potrebe više da šaljete primili smo faks

Ja: Da li se lepo vidi? Jeste sigurni da ne treba da pošaljem još koji put?

Jelena iz SBB: Odlično se vidi!!! Nemojte više da šaljete

Ja: Dobro, hvala vam, doviđenja

Aj reko` neću više

Pre jedno 10 minuta opet zvoni telefon, ne budem ja lenj i javim se

Ja: Halo

Osoba X: Dobar dan, Irena ovde iz paytv-a SBB

Ja: Dobar dan

Irena iz SBB: Sve je u redu pronašlli smo uplatu

Ja: Oo kako je to lepo od vas, a kad ćete da mi uključite televiziju?

Irena iz SBB: Pay tv vam je već uključen...

Ne budem ja lenj (ponovo), posegnem za daljinskim i pogledam, kad ono stvarno ima svih programa

Ja: Hvala vam puno, veoma ste ljubazni i poslovni

Irena iz SBB: Hvala vama, doviđenja

Ja: Doviđenja prijatno

Kraj. E tako sam ja opametio SBB-ovske pedere i kurve i budale i licimure

fml

Link to comment
Share on other sites

KDS-NS kablovski internet , uvek je dobro radio , ali je chesto gubio signal , i pre 3 nedelje sam ih nasvao i onda ih josh smarao svaki dan i dosli i nesto ceprkali po krovu i od tada radi perfektno , prezadovoljan sam.

Ne znam koliko vam znaci ali ping u wc3 mi je 47ms

128 , flat rate 1500 mesecno...

Link to comment
Share on other sites

Od 1. jula sam konacno sa PTT dial-up-a gde mi konekcija bila 28.8 max presao na SBB cable (Novi Sad). Znaci za jul sam uzeo 128 kbps flatrate, a sad sam na 256kbps flatrate. Konekcija je do jaja, za ovih skoro 2 meseca bila su samo 2 neka prekida, DL je uvek blizu one savrsene granice i sa te strane stvarno nemam primedbi.

Ono sto mi jako smeta su cene koje su dosta visoke pa tako recimo 128k flat kosta 1500 din., 256k - 2000din., a 512k - 3800din.! a kako vidim i KDS u Novom Sadu pici sa identicnim cenama, sto je skroz nelogicno jer bi trebalo da su neka konkurencija a ne da se udruzuju u zajednicki zlocinacki poduhvat...jbg dok ne uleti neka prava konkurencija u vidu ADSL-a ostaje da cutimo i trpimo...

FZ: I have a message to deliver to the cute people of the world...if you're cute, or maybe you're beautiful...

there's MORE OF US UGLY MOTHERFUCKERS OUT THERE THAN YOU ARE!! So watch out.

Link to comment
Share on other sites

Nije to nishta neko vrme  (do pre 3 meseca) flat 128 je bio 9000din , a 256 16000 din.

Da MESECNO!!

Je*anje keve...ma bruka i sramota... [:(!]

FZ: I have a message to deliver to the cute people of the world...if you're cute, or maybe you're beautiful...

there's MORE OF US UGLY MOTHERFUCKERS OUT THERE THAN YOU ARE!! So watch out.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam sad na SezamPRo dial up,i ponekad Teleport dial up...

treba sad da mi uvode kablovsku pa cu (valjda) u skorije vreme preci na kablovski net...

e da...firma za kablovskije sbb...izvalio sam od vasih postova da pravi dosta problema oko ip adrese...jel to utice na protok i sve to???

Novi forum smrdi

3do1AEy.pngyxHzIOp.png

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ranije beotel i verat (losh + MNOGO gori) dial up...

btw. smatram da verat ima najgoru i najbezobrazniju teh. podrshku...

a josh da ne pricham za njihov server-koji-triplira-sate, i namerno ga ne popravljaju!!

Sada koristim sezam (mesec flat - 660din), naravno (nazalost) dial-up...

i radio je extra zadnja 4 meseca, sada je otishao u q**c :(((((

ali, svaka im chast za tehnichku podrshku... zbog nekih problema zadnjih par dana, reshili su da produze 4 dana svima koji su uplatili flat mesec...

josh samo kada ne bi imalo vishe ovih problema...

Link to comment
Share on other sites

Ja sam sad na SezamPRo dial up,i ponekad Teleport dial up...

treba sad da mi uvode kablovsku pa cu (valjda) u skorije vreme preci na kablovski net...

e da...firma za kablovskije sbb...izvalio sam od vasih postova da pravi dosta problema oko ip adrese...jel to utice na protok i sve to???

ne utiche na protok ne brini [;)]

EAT MY SHORTS

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...