Jump to content

the science of star wars


Guest

Recommended Posts

gledao bih da imam taj kanal, a poshto ga nemam mogu samo da mrzim one koji ga imaju.

a ti ivane, predpostavljash da vetjina foruma ima discovery? ja ne znam nikoga lichno ko ima taj kanal, zaboravljate da nije bg = vetjina rur forumasha.

Link to comment
Share on other sites

a ti ivane, predpostavljash da vetjina foruma ima discovery? ja ne znam nikoga lichno ko ima taj kanal, zaboravljate da nije bg = vetjina rur forumasha.

većina forumaša jeste iz beograda, a i da nije, kakve to veze ima sa tim što sam ja otvorio topik, leba ti? jel predlažeš da od sada otvaramo topike samo ako smo sigurni da će to zanimati bar 99% članova?

Link to comment
Share on other sites

ma samo sam se shalio, nisam vishe gladan [8D]

@xomi chim saznam napisatju, ali trenutno nisam pri tv-u, u svakom sluchaju reklamiraju ga stalno, samo upali discovery i drzi ga pola sata ne mozesh ga promashiti

pa u tome je stvar...nemam bash vremena nesto...a i ne blejim vise ispred tv-a skoro uopste...

cyro...video sam njegov jbeni post...omfg...

...hopes need smashing!_

Link to comment
Share on other sites

gledao sam i nisam mogao da verujem...

napravili su robota koji izgleda kao ves-masina na tockovima iz Jetsons-a, koja ima prijatan zenski glas i koja je zaduzena da brine o babama i da ih animira. ima ekran i kamericu mesto glave, pa mozes da joj pristupis preko neta i da cetujes sa babom po ceo dan. mozes da joj uneses raspored lekova, pa smara babu po ceo dan da li je popila lekove i da li je rucala. takodje im prica i viceve.

zatim sam video najbolje konstruisanog robota-psa-kucnog-ljubimca ikada. neverovatan motion-capture je uradjen, i da nije plastican ne bi verovao da to nije pravi pas. uci pomocu podsticaja, ide po lopticu, seni, valja se, umiljava se itd.

japanci su napravili robota koji pravi kate, opet sa neverovatnim motion-capture-om, slozenoscu pokreta i pokretljivoscu, koji je potpuno autonoman.

takodje su napravili i onu malu lopticu koja lebdi oko tebe (to je ujedno i jedino sto me je potsetilo na SW). naravno, napravljena je kao asistent u bestezinskom stanju, za astronaute na stanicama, da obavlja jednostavne poslove ocitavanja.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...