Jump to content

Fallout 3


MiGsa

Recommended Posts

  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Poslednja slichica najbolje sumira kakvo ce biti F3 iskustvo...

a jebiga, mozda si u pravu, zavisi koji utisak steknes, recimo meni sve to lici na neku overzealous mrznju, tipa super su slicice, ali mi nekako iz svake isijava 'mrzim mrzim' sto je malo sociopatski kad se uzme u obzir o cemu se radi:)

Ne, bice hepi, il' ce ih boleti kita dok neka budala upropashcava neshto njima drago? Naravno da isijava "mrzim mrzim", ovo shto Bethesda radi i jeste vredno prezira.

Vulfi sam kroji svoju odecu od kozhe ubijenih protivnika.

Pr0 wifebeaters know.

Never give up. Never give in.

Link to comment
Share on other sites

Mržnja i prezir nisu isto molim lepo :) Bethesda nije zaslužila da je neko mrzi jer nikome nije upropastila dete tako što je otkupila licencu za 5i osnovne i držala kurs konzolnih FPS'a umesto matematike, ali je prezir sasvim na mestu, neko nepozvan, bez talenta i posvećenosti, čak bez volje da poštuje licencu koju je kupio, komada ideju fallout igara kao leš i prikucava čavlima na mrtvi oblivion uz "Its new, its bold, its all the latest!" "redefinisanje žanra", to je bezobrazluk dostojan praziluk umetnika koji prodaju photoshopovane klasike kao svoje... prezir je prava mera, bojkot se podrazumeva

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

Primeti da oni ne pokušavaju da naprave rimejk keca i dvojke i to prodaju kao svoje delo, već rade novu, praktično nezavisnu igru koja se jedino zove kao prva dva dela.

Ja nalazim da je Alien: Resurrection sranje. Da li se zbog toga jedim i proklinjem scenariste što su se prodali i režisera koji nije dorastao prethodnicima? Ne, nego jednostavno računam da Alien serijal ima tri dela i zdravo.

To isto preporučujem i vama. Znači, da ne postoje prva dva dela pa da se nervirate što će usrati novu p/a igru koja bi mogla ispasti dobra, to je razumljivo. Ali imate dve igre koje volite i koje su pritom ogromne i možete ih igrati mesecima i godinama, a kukate što prave nešto za šta je od početka jasno da neće biti isto kao prethodnici - to nije razumljivo.

Znači, sutra Rod/Tod da objavi kako će novi Elder Scrolls biti Quake-style pucačina ispresecana auto trkama i kartaškim deonicama iskopiranim iz Yu-Gi-Oha, apsolutno bi mi vrištala jaja. Imam predhodne delove koji su odlični, meni više ne treba.

Link to comment
Share on other sites

Vudi, ja se lichno, na konto zadnjeg posta, slazem s tobom, ali ti sad primeti da, kad bi bio takav sluchaj, oni ne bi uopste kupovali licencu fallouta nego uzeli i napravili postapokablivion sa svim svojim idejama i forama, jer, mislim, nemoj mi samo reci da im je zapravo jako trebala falloutova flora i fauna, jer su oni zapravo "veliki fanovi", a evidentno je da, polako ali sigurno, sve bitne odlike tog fallout sveta maltene brisu gumicom iz sorskoda, jer ochigledno im nista od toga nikad nije ni trebalo, trebalo im je ime, da bi shto bolje prodali, kao shto ti kazesh, svoju igru.

Mene iskreno boli kurac, jer i nisam nikad igro fallout, to odavno nije bilo u igraonama kad sam ja pocheo da se igram, ali ako tamo postoje fanbase dotichnog, nije da ne mogu da ih razumem pored svega shto se deshava :)

:-)

Link to comment
Share on other sites

taj rad. shto nisu pravili svoju igru iz pochetka, vec su kupili licencu necheg shto ima kultni status, i sad ce to zbog chega igra ima kultni status da oni menjaju?

mislim vudu, jebote, zashto glavom o zid? nadam se barem da je to, jer ako nije glavom o zid onda si stvarno reta jer ne shvatash zashto se ljudi srde.

neka osoba glupak hehe

Link to comment
Share on other sites

Znači, sutra Rod/Tod da objavi kako će novi Elder Scrolls biti Quake-style pucačina ispresecana auto trkama i kartaškim deonicama iskopiranim iz Yu-Gi-Oha, apsolutno bi mi vrištala jaja.

Zato shto bi se razlika jedva primetila... [:)]

Vulfi sam kroji svoju odecu od kozhe ubijenih protivnika.

Pr0 wifebeaters know.

Never give up. Never give in.

Link to comment
Share on other sites

brate, mrzecu nekog ko mi je pobio porodicu, a preziracu nekog sto siluje male devojcice:)

na konto ovog ownovanja, mogu da kazem da smatram da je vudu u pravu sto se te recenice tice.

to je ono, imam rok bend i fanove, onda krenem da radim pop jer mi se digo kurac/ocu pare/skonto sam da sam to oduvek zeleo/poludeo sam i izgubim svoje fanove, a dobijem neke druge. i koga sad tu bole patka i za mene i za moje fanove i za moje stare fanove:) nisam nikom dete ubio, nisam nikog izneverio (izneveriti - koji lol izraz za kontekst ovog topica). kad sam pravio rok, moji stari fanovi su mi davali pare za certove koji su tada njima bili dobri, sada ne daju pare, dakle ni pare im ne uzimam. dobijam pare od novih fanova, koji ce opet da me iskuliraju ako krenem u neki treci zanr itd. starim fanovima moze da bude zao sto imaju jedan tr00 bend manje za slusanje, ali to je to. NIJE NJIMA CACA OSTAVIO MOJ BEND PA DA SE BUNE NESTO:)

a ova paralela je JOS GORA od situacije sa bethesdom posto je bethesda pokupovala to sto je trebala a nije 'njen bend od pocetka'.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Shto ce reci da sve to shto si izbrbljao u tom dugachkom pasusu nema veze sa ovom situacijom i da ti poredjenje nije na mestu.

Taj tvoj hipotetichki bend je stvorio sebe i moze da radi sa sobom shta hoce, Bethesda nije stvorila Fallout, kupila je licencu od kompletnog idiota koja je upropastio Interplay i sada kenja po njoj kako joj se prohte.

Evo ti poredjenja koje ima smisla: da neki baja sada kupi Mona Lizu i onda iskoristi to da se u toplini doma svog pokenja na sliku, razmaze ta govna po sebi i slici i onda sliku nakachi na kurac i odigra dzig, sve to snimi i okachi na youtube - ceo svet treba da bude ravnodushan, jer - jebiga, platio je, moze mu se i to nije nasha stvar?

Zao mi je za oshtriji ton, al' dokle jebote? Prvo je bilo "nemojte Bethesda-u, ne znate kakva ce biti igra", a sad kad vidimo da ce biti gora nego shto je bilo ko zamishlja je "pa dobro, moze im se, kupili su". Shta je sledece? Nemojte da im trazite izgovore, ovo sve nije smelo da se desi, ali kad se vec desilo ne treba da se opravdava jer opravdanja nema.

Vulfi sam kroji svoju odecu od kozhe ubijenih protivnika.

Pr0 wifebeaters know.

Never give up. Never give in.

Link to comment
Share on other sites

Primeti da oni ne pokušavaju da naprave rimejk keca i dvojke i to prodaju kao svoje delo, već rade novu, praktično nezavisnu igru koja se jedino zove kao prva dva dela.

Vudi, ja se lichno, na konto zadnjeg posta, slazem s tobom, ali ti sad primeti da, kad bi bio takav sluchaj, oni ne bi uopste kupovali licencu fallouta nego uzeli i napravili postapokablivion sa svim svojim idejama i forama, jer, mislim, nemoj mi samo reci da im je zapravo jako trebala falloutova flora i fauna, jer su oni zapravo "veliki fanovi", a evidentno je da, polako ali sigurno, sve bitne odlike tog fallout sveta maltene brisu gumicom iz sorskoda, jer ochigledno im nista od toga nikad nije ni trebalo, trebalo im je ime, da bi shto bolje prodali, kao shto ti kazesh, svoju igru.

Znali su oni koliku bazu fanova ima f3, i znali su koja se igra najvise ceka u poslednjih par godina ... nema znaju znanje. Kap.gomna !

Jebo im pas mater.

[|)]

sigpic7722.gif

Link to comment
Share on other sites

nikad nisam navijao za bethesdu niti ih branim. znaci, ne moras meni uopste da objasnjavas, ja sam na vasoj strani:)

jesu, zakenjali su. jeste, boli ih kurac za fanbase jer je fanbase manji od potencijalnih djecaraca koji ce pokupovati FO3. jeste, nervira me u kom smeru ide celokupna industrija. itd itd.

sve zavisi kako gledas na stvari. taj moj bend jeste stvorio sebe, ali opet mozes da kazes da su ga stvorili i fanovi, jer bez njih on ne bi bio nista, a evo sad pravi neku drugaciju muziku i 'prodao' se. ima likova koji ce biti ogorceni zbog takvog poteza, ja necu.

sto se mona lize tice, i tu postoje razliciti stepeni reakcije. takodje, ko onda jebe drzavu/muzej/svet kad su prodali mona lizu nekom degenu. znaci, ja mogu biti zgrozen, mogu biti ravnodusan, mogu biti zapanjen, mogu da izvrsim samoubistvo, moze da mi bude duhovito i to su sve legitimne reakcije, fala bogu. a od nasih licnih poimanja zavisi koje cemo reakcije da osudimo, a koje da prihvatimo. sto se ove paralele tice, preterana je, ne mogu da povlacim liniju izmedju razmera nasledja kao sto je mona liza i nasledja kao sto je FO licenca. sad ces ti reci 'pa povuci paralelu u mozgu, slikovit primer je to', ali upravo u tome je stvar, kljucna stvar koja mi nije na mestu je sto kad citam postove, stvarno imam osecaj ko da se neki lik izivljavao na mona lizi, a ne na FO licenci. ko da sam na nekom skupu onih likova sto se oblace u darta vejdera i cekaju u redu za bioskop:)))

moj licni stil, trip sta god, je u fazonu da je reakcija preterana, ja shvatam afinitet prema fransizi i sl., ali jebiga, sta da radis kad su zakenjali, trazi nove igre ili obrci opet stare, zivot je kurva:) znaci, ne vidim povod za toliko usmerenu emotivnu reakciju. mi smo konzumenti, ni ti ni ja nismo pravili FO niti na bilo koji nacin ucestvovali u njegovoj izradi. ista stvar se desila sa desetinama igara koje sam ja gotivio mozda vise nego sto vi svi gotivite FO. ali kad se desilo nesto slicno ovome nisam osecao mrznju, nego licni smor jer neceg sto sam gotivio vise nema. ali to nesto nikad nije bilo moje. nikako ne mogu imati usmereno negodovanje po ovom pitanju, mogu samo ja licno da se smorim zbog datog dogadjaja.

okej, drugacije nam je poimanje, nemam pretenzije nikom da solim pamet, samo kazem moj neki trip.

Edited by Doolio

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Mnogo se vi opterećujete glupostima, al ne što opterećujete sebe nego opterećujete i mene. I onda ja ovako pročitam izlive nezadovoljstva i frustracija, ustanem i treba da odem da učim. Kako bre, kako?!1 Lako je vama pekarima i zaposlenima po kancelarijama, meni treba čista glava za razmišljanje!

Link to comment
Share on other sites

jbga vudi, odvoj real life frustracije od ovih sa neta, ali pod hitno :) zaista ne mogu da zamislim da se nadjemo svi uzivo na pivu i da se pichkaramo oko pishljive igre :)

e sad oko aliena jbga, ja bih upotrebnio mnogo grublje poredjenje... da je alien ressurection snimljen kao komedichna parodjia onda bi poredjenje sa fallout situacijom bilo okej.

pokushali su da pridobiju sve svojim izjavama tipa mi smo fallout fanovi, oduvek smo hteli da radimo na serijalu, uzivali smo u njemu da bi se nakon dobijenih reakcija prebacili na prichu "...mi pravimo fallout za sebe..." pri chemu mnogi dizajneri igre nika nisu ni odigrali fallout... a i taj novi koji ce biti totalno drugachiji od prva dva dela, toliko drugachiji da ce biti u novom zanru, a nosi naziv 3 u imenu... zasluzuju svako moguce pljuvanje bas zbog toga sto nece ispuniti ochekivanja koja su sami sebi nametnuli zbog arogantnosti da u reklamne svrhe prodaju prichu kako rade na nastavku kultne igre u istom duhu... molim lepo...

nek se ograde kao i mnogi drugi da je to njihovo vidjenje fallouta, nek bude fallout begins or something (kao recimo mnoge reinkarnacije UFOa ) a ne da je to fallout kakav je oduvek treba da bude !@#$%^& jer zaboga fallout1&2 su onakvi bili zbog tadashnjeg tehnoloshkog nivoa hardvera bwhahahah... i pazi omg to ce biti nexgen jer je u FP !!!1 iako FP perspektiva postoji i koristi se u rpg-u od pre 20 godina...

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

ko da sam na nekom skupu onih likova sto se oblace u darta vejdera i cekaju u redu za bioskop:)))

DON'T YOU JUDGE ME!!!

[:D]

zaista ne mogu da zamislim da se nadjemo svi uzivo na pivu i da se pichkaramo oko pishljive igre :)

Ne znam za tebe, ali ja kad vidim Vudija sledeci put kako se sa kesama hleba vraca iz prodavnice ja cu da mu pridjem i da ga prinabodem sa ledja, pravo u potiljak... i da viknem: "TO TI JE ZA FALLOUT!" I tebe isto, jer si upotrebio epitet "pishljiv" dok prichamo o Fallout-u. :(

Jesi čuo i da kompletan hud menjaju jednim health i jednim ammo barom?!

Realno, ne treba nam ni to. Samo smeta imerzivnosti. Level scaling ce se pobrinuti za to da i tako nikad ne morash da pazish na health. A kad ti nestane municije... pa, uvek je tu flaming sword, ne? Daj bolje da to sve lepo sklonimo radi shto realnije simulacije perspektive. Sa izuzetkom komrad kompasa, naravno. Bez toga se ipak ne moze.

2002597770119692051_rs.jpg

:salute:

Kako da nije. Full CD igra 20 maraka, CD mix 30 maraka, normalan kompjuter 1500 maraka. Prosečna plata 50 maraka.

Bilo lepo u pičku materinu.

Al' zato zeton 50 para u luna parku na keju. Street Fighter 2: World Warrior 4 l1f3! :'|

Vulfi sam kroji svoju odecu od kozhe ubijenih protivnika.

Pr0 wifebeaters know.

Never give up. Never give in.

Link to comment
Share on other sites

[roflmao] za postove:)

vulfi:

brate, strit fajter je keva nad kevama i stojim iza toga do poslednje kapi (piva):)

g:

e vidis, taj rad, ako odemo na pivo a ti gadjas vudua u glavu kriglom uz tripove 'FO je keva omg' onda nisi normalan i odma da ides da se oblacis u darta vejdera i cekas ispred bioskopa, inace, taj rad, mozemo svi lepo da se pljujemo, a onda na pivu da pijemo pivo i a u picku materinu:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...