Jump to content

Der Untergang


Recommended Posts

aka "The Downfall: Hitler and the End of the Third Reich".

ODGLEDAJTE FILM OBAVEZNO, FENOMENALAN JE - to je prvo shto hotju da kazem.

drugo.. nema nagrade, nema rechi, nema pohvala za bruno ganza.. chovek je tako odglumeo.. emocije, ponashanje, gestovi i sama transofrmacija lika hitlera sa pochetka filma do pred samoubistvo.. njegova gluma u ovom filmu je za mene jedna od najboljih gluma koju sam ikada imao prilike da vidim.

nemojte dozvoliti sebi da ne pogledate ovaj film o poslednjim danima hitlera i tretjeg rajha.

inache film je rezirao oliver hirschbiegel (or something :)) dok je film radjen po knjizi koju je napisala sama trudl junge (knjiga se zove "bis zur letzten stunde" - ja sam je prochitao u engleskom prevodu).

pored same glume bruno ganza, film je i u svakom drugom pogledu odlichan. glumci i njihovi likovi (pogotovo oni vazniji likovi tipa himler, gebels, shper, kancelar,..), su sve do najsitnijih detalja odlichno uradjeni bash onako kako sam ih zamisljao po onome shto sam mogao da prochitam iz knjiga i raznih tekstova.

ima bash potresnih scena i teshkih tako da je sam film bio u nekim zemljama zabranjen za mladje od 18.

inache film traje oko 150 minuta.

produkcija i cela ekipa glumaca je odradjena od strane nemachkih ljudi i to je josh jedna dodatno pohvalna strana filma - da nemci urade takav film a i sam nemachki jezik (pravi nemachki :)) u filmu doprinosi celoj atmosferi.

josh jednom.. film je O D L I C A N!

Link to comment
Share on other sites

aka "The Downfall: Hitler and the End of the Third Reich".

ODGLEDAJTE FILM OBAVEZNO, FENOMENALAN JE - to je prvo shto hotju da kazem.

drugo.. nema nagrade, nema rechi, nema pohvala za bruno ganza.. chovek je tako odglumeo.. emocije, ponashanje, gestovi i sama transofrmacija lika hitlera sa pochetka filma do pred samoubistvo.. njegova gluma u ovom filmu je za mene jedna od najboljih gluma koju sam ikada imao prilike da vidim.

Jebi ga. Jednostavno moram. Ka

Link to comment
Share on other sites

jbg, pravi se greshka kada se brzo pishe.. mada nije samo to.. navikao sam na to "odglumeo" a znam i sam da treba odglumio.

inache ivane, imash kod nas u panchevu sada u bioskopu to.. ja sam ishao prekljuche opet da odgledam pa ako imash vremena baci se na zadatak! :)

Link to comment
Share on other sites

jbg, pravi se greshka kada se brzo pishe.. mada nije samo to.. navikao sam na to "odglumeo" a znam i sam da treba odglumio.

inache ivane, imash kod nas u panchevu sada u bioskopu to.. ja sam ishao prekljuche opet da odgledam pa ako imash vremena baci se na zadatak! :)

Opet? Kralju. :)

Sad ću da idem da vidim do kada ima, mogao bih sutra, prekosutra da ga pogledam.

Link to comment
Share on other sites

To sto si rekao Kole je apsolutno tacno. Medjutim, postoji jos jedan kriterijum koji nikad ne ide bez ova dva (sem kad je zabava u pitanju, a ovaj film to nije), a to je scenario. Evo npr. sto se mene tice potpuno je ludilo gledati jos jedan film o stradanjima Jevreja za vreme Drugog svetskog rata (poslednji koji sam gledao je Pijanista i to sam gledao samo zbog pijaniste i muzike, mada ne mogu da kazem da je film los).

Nemam ja nista protiv da ljudi to gledaju, ali niko da mi objasni zasto bi to trebalo gledati? Ok, gluma i rezija, jos?

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Nemam ja nista protiv da ljudi to gledaju, ali niko da mi objasni zasto bi to trebalo gledati? Ok, gluma i rezija, jos?

jel' znas ti Bole, da se svi razgovori eventualy zavrsavaju sa pricom ili o Kurcu ili o Hitleru?

DOKAZANO!!!!

[:)]

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...