Jump to content

Download & P2P & Satelite


banman

Recommended Posts

Satelit se u poslednje vreme prilicno raspao u odnosu na ono sto je bio pre nekog vremena. Ipak, nije losha solucija ako ti je dialup jedina opcija koju imas, jer mozes vrlo jeftino da dodjes do dobrog downloada. Upload ide preko dialupa, ali uz raznorazne servise tipa narucivanja fajlova, ovoga onoga, slanje podataka mozes da obavis u najkracem roku, odes sa neta i onda ostavis da satelit dovlaci sta treba.

Najkorisnika funkcija satelita je da "predas" pretplatu "jednim odredjenim drugarima" i onda od svog harda pravis veeeeliki server na koji ti stalno stizhe legalan materijal :)

Link to comment
Share on other sites

pa koliko ja znam 2mb/s je maximum ali to zavisi od mnogo stvari tipa da li pada kisa ili sneg dali je oblacno itd itd.

Da skratim pricu mislim da se to uposte ne isplati jer kao sto sam rekao p2p slabo radi jedino dow sa ftp servera (ne znam sta bi tako skidao al ajde).

E sad koliko ja znam setup je bio nesto mnogo skup (bar ranije) 300-400e (sad sam lupio) + pretplata godisnja oko 150e uz to naravno ide racun kod lokalnog provajdera

jedina dobra stvar je sto dobijes digitalnu tv kartciu pa sa tim mozes da gledas sateltitske kanale "besplatno" ;)

sve u svemu ne isplati se uopste bolje da odes kod nasih lopuza provajdera i uzmes adsl 756 Kb/s i eto resenja :) ;) :P

((((Q))))

SRBI su najgluplji narod na svetu!!!

Link to comment
Share on other sites

To je mnogo skupo, sada su cene drasticno pale. Ne znam tacno da ti kazhem ali za risiver + antenu ti ne treba mislim vishe od 100 evra, a mesecna pretplata je max isto toliko, ali mislim da te mozda sve zajedno ispadne i 150 evra. Download ide dobro kod ovih sto skidaju te raznorazne sadrzaje, znam, jer to rade vec dve godine unazad.

Link to comment
Share on other sites

tu ima neka fora, hvatas sve pakete koji "padaju" sa neba, pa posle raspakujes i gledas sta je u kom...ne placas pretpaltu ali ti treba brdo GB prostora po HDD-ima (posto na dan napunis recimo 40gb) i naravno ne znas sta skidas dok ne raspakujes... Bude tu svega.

Druga i standardna varijanta je pre bila EON ali toga vise nema kolko znam, ili bar nije vise na istom satelitu ili tako nesto.

Ostaju jos one lopine iz SkyNet-a ili tako nesto sto traze po 3000din za osnovni paket gde ti DW speed krece od recimo 1/mbit pa se usporava postepeno (u praksi sam video da je to "postepeno" u roku od 5 minuta, bude 20kb/s)

snatch.jpg
Link to comment
Share on other sites

tu ima neka fora, hvatas sve pakete koji "padaju" sa neba, pa posle raspakujes i gledas sta je u kom...ne placas pretpaltu ali ti treba brdo GB prostora po HDD-ima (posto na dan napunis recimo 40gb) i naravno ne znas sta skidas dok ne raspakujes... Bude tu svega.

Trenutno i jedino sto ti treba od satelita ... nista ne radis, otvoris ujutru hard, imas sve novitete koje ti trebaju, svi srecni :)

Link to comment
Share on other sites

Koliko sam ja shvatio dragog senior Spilberga njemu se hard od 120GB napuni za nesto manje od dana, pa onda on dodje pa pobrise/nareze sta mu treba i tako sutra opet. Mada koliko sam shvatio ima tu razlicitih stvari od DVD filmova pa do PS2 diskova koji ti generalno ne trebaju, ali naravno od 120GB koji ti padnu sa neba svaki dan mora bar par da bude korisno.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Pazi, iskreno, kada bih mogao da dam tih 150 evra na primer nekome, i da on sve uradi umesto mene, odma' bih uveo (naravno kad skupim 150 evra). Ovako moras da juris satelit, da ga neko montira, podesava, pa onda da pretplata itd. Prosto nema boljeg nacina da dodjes do gomile fajlova. Putem tog sistema smo u lokalnoj igraonici igrali nove naslove istog dana kada odu u GOLD stanje.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...