Jump to content

Clockwork Orange


Recommended Posts

neznam meni je bilo genijalno... svi dijalozi su uradjeni nekako... psyho bolesno cime sam se odusevio, a muzika u filmu je blago receno genijalna, mislim manijak koji ide nocu tuce/pljacka ljude i dobija inspiraciju od "great ludvig van"

ili tek onaj milk bar gde bleje... that's just grotesque

kraj filma je isto genijalan kad ga premijer hrani, ovaj mu nesto prica i prica ovaj samo otvori usta i ceka da mu stavi hranu u ista...

i sam kraj filma kad unose ogromne zvucnike upadaju novinari i tresti betovenova 9ta simfonija i on vidi scenu kako siluje neku ribu i kaze "i am cured my brothers"

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Ubodljivo najblja zavrsna scena nekog filma u istoriji kinematogrfije!

A ostalo, pa Kjubrik, meni uvek dosadan malo, ali nekako cudno, tesko ti je da ne gledas, malo vise nego da gledas. Genijalna gluma, svaka scena skoro savreseno uradjena. Jedino je prica stara, ali to je tada bilo moderno.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

I'm singing in the rain

Just singing in the rain

What a glorious feeling

I'm happy again

I'm laughing at clouds

So dark up above

The sun's in my heart

And I'm ready for love

For love...

Skakutati po baricama ili tutji/silovati uz pevushenje gore navedenih stihova. Koja vam je blizha asocijacija? :p

FushiSigb.thumb.jpg.f75f13b0202c1af84974

Link to comment
Share on other sites

P.S Knjiga ima standardni kraj (kao film manje vise) i naravno pravi kraj by antoni burdzis. Taj pravi kraj je bas depresivan :) (valjda chapter 19, davno sam to citao).

Film je naravno kolosalno genijalan :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...