Jump to content

Song of Ice and Fire ciklus - diskusija


Kole

Recommended Posts

Reci da si hteo da napišeš avgusta :(

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Dva puta sam je pitao da nije avgusta i ona ponavlja aprila, kaze 1500str treba im dosta vremena :(

dfa li su oni jebeno normalni, koji april jbte, pa vlajda su donili rukopis malo ranije...i nije 1500 vec 1000 strana...nista, taman kad krene 2. sezona serije citam knjigu:|

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

cemu ona gej scena izmedju renlija i viteza od cveca ? wtf ni jednom u glavi nisam mogao da prespojim na takav razvoj dok sam citao knjigu... kakvo sranjce od serije, realno trebali su napraviti seriju o tome sta se desava na zidu

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Realno onoliku knjigu na pdfu O_O : >

ovo ce zvucati gej, ali ima nesto u debelim tvrdim koricama. Onako drzis ogromnu tesku knjigu u rukama i listas, i znas da ima jos mnogo mnogo mnogo stranica.

Nekako je epic :)

Ko biblija bre! :D

Не звучи геј, и слажем се, али радије бих читао на монитору него чекао годину дана. То је једини разлог.

Уосталом, довољно сам се смуцао по нету па повезујем имена у оригиналу с онима из превода. Најјаче од свега ми је Davos Seaworth - Давос Сиворт. Јбт, док сам читао превод, у глави ми се вукао оригинал "Graycape" или тако нешто. :D

Ovo je najdetaljnija mapa celog sveta koju sam ja našao na netu, ima ceo poznati svet na njoj, može da se zumira, itd, itd...

http://corky.net/israel/bros/lib/exe/fetch.php/iceandfire/soiaf.pdf

Нешто сам гледао, па сам приметио да се положај Слободних градова у том .pdf не поклапа с оним у књизи.

Edited by MarcusGaius
Link to comment
Share on other sites

Procitao (5. deo) knjigu jos sinoc, sad mi se malo slegli utisci.

- Prilicno obimna, sto je veliki plus. Kao sto je rekao Martin, POV-ovi u knjizi su jedno 80% likovi koji se ne pojavljuju u 4. knjizi (Dzon , Deneris, Tirion), veliku zastupljenost ima i Theon Greyjoy (njegova poglavlja su po meni i najbolje napisana). tu su jos Davos, Arja, Cercei i Jamie Lannister i drugi... da ne spojlujem oko toga.

Sto se tiche spojlera...

ALERT ALERT ! INCOMING

- Tempo knjige mi se nije nesto preterano svideo, ocekivao sam krvo do kolena, kidanje zmajeva, ubijanje i klanje....ima toga tek retko.

- Najveci spojler ubedljivo je da je Aegon Targaryen ziv i da ima vaznu ulogu. Ne znam, deluje mi tanko i jeftino njegov ceo plot, i totalno se nadam da nema kljucnu ulogu za buducnost overall plota, drugi, recima, nadam se da ce poginuti. A tako mi i mirise.

- Denerisin storyline mi je glup nekako, konacno se vidi malo dublja hijerarhija istocnog sveta, malo politike, intrige, zavera itd... mada mi je muka od toga dok sam citao.

- Tirion sabio ko i uvek, njegov storyline mi se svideo

- Jon Snow - konacno se desava nesto kod njega, i knjiga dobro opisuje to. I sto se tiche tog plota, znao sam nekako da onaj ROG (Horn of Joramund?) koji navodno moze da srushi zid je FEJK. Ali isto tako mislim da onaj polomljeni rog koji je Jon Snow otkopao zajedno sa bodezima od obsidiana je pravi rog i da ce neko greskom (ili namerno) da srushi zid.

- Baristan Selmy, bog.

SPOJLERCINA , KRAJ KNJIGE!

- Da li je Jon Snow mrtav? Da li je to Martinov fazon dobio "znam-da-ubija-svoje-likove-ali-nisam-verovao-da-moze-dotle-da-ode" dimenziju? Sve mi nesto mirishe da nije

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

Auuuu, moraću da prestanem da čitam ovaj topik ubudće, zatičem sebe sad kako se borim sa svojom rukom da ne otvorim pesmin spoiler, jako je zajebano.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

cemu ona gej scena izmedju renlija i viteza od cveca ? wtf ni jednom u glavi nisam mogao da prespojim na takav razvoj dok sam citao knjigu... kakvo sranjce od serije, realno trebali su napraviti seriju o tome sta se desava na zidu

Ta scena je za glupe Amere, da ukapiraju ako nekako nisu uspeli da Loras i Renli su ljubavnici sto se prilicno jasno nazire u knjigama.

Link to comment
Share on other sites

Suptilno te nazvao glupim Amerom :D

Pričali smo već o tome, nije bilo mesta za suptilan razvoj Ser Loras Tirela i Renlija koji se provlačio u knjizi, pa su njihov odnos ustanovili u dve scene.

Si video, a? ;)

Ne znam dokle je stigao u knjigama - ali svakome sa kim sam pricao (a da je procitao sve sto je do sad izaslo) je bilo jasno da je Loras davao guzu Renliju. :)

Link to comment
Share on other sites

I ja izgleda spadam u glupe amere, jer eto, ni meni to nije palo na pamet. Nisam izgleda dovljano evropejac da bi mi mozak dozvolio da razmišljam u tom pravcu coolface-1.png

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

- Da li je Jon Snow mrtav? Da li je to Martinov fazon dobio "znam-da-ubija-svoje-likove-ali-nisam-verovao-da-moze-dotle-da-ode" dimenziju? Sve mi nesto mirishe da nije

Ценим да је управо то поента пролога, тј, да ти објасни да зверобраз заправо не може умрети. Можда се Џон бори с тиме све време, али у таквом тренутку, када је дупе на линији, инстинктивно ће сачувати себе.

Link to comment
Share on other sites

Procitao drugar i kaze da je ova nova knjiga meh...prva polovina bezveze,druga moze da prodje i da je sve moglo da se spakuje u 500 strana.

Ja ne zurim nigde,lagano cekam nashe izdanje.

Ne znam kakav je tvoj drugar i to, ali meni je knjiga do jaja. Iskreno nisam procitao puno, 3 poglavlja za sada ali defintiivno mi nije bezveze, ni priblizno.

Isti mi je feeling, u smislu kvaliteta, i ubaci me dovoljno da kada mrtav legnem u krevet da citam, zaglavim jos 2 sata zbog price/knjige.

Mozda je on u elitizam fazonu, dunno

Link to comment
Share on other sites

Ta scena je za glupe Amere, da ukapiraju ako nekako nisu uspeli da Loras i Renli su ljubavnici sto se prilicno jasno nazire u knjigama.

ja nisam ukapirao da su oni ljubavnici, ali uopste

takes one to know one, I guess...

i ne znam ni gde se to u knjizi nagovestava (a i velika je razlika i ako se nesto nazire, pa to moze svako da shvati kako hoce a druga je prikazati kako jedan drugom blajvaju kite sa sve mlohavim guzicama, aj sto su gejevi vec izgledaju kao da su sisli sa ftw piste a pri tom trebalo bi da budu poprilicno zajebane baje)

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ту и тамо у првој књизи, али у свакој наредној напомене нису биле суптилне нимало...

Због оних који нису читали (meh)

Јбт, Серсеи није дозволила Тирелу да обучава Томена (између осталог) како јој син не би "застранио".. :D

Стекао сам утисак да је однос између Ренлија и Лораса био "a running gag" читавог серијала, пошто свако нешто "зна"; Џејми (када Лорас види Бријену у Краљевој Луци): Склони тај мач, сер, да ти га не бих завукао на место толико дубоко да га ни Ренли није до сада нашао (парафраза).

Link to comment
Share on other sites

Ту и тамо у првој књизи, али у свакој наредној напомене нису биле суптилне нимало...

Због оних који нису читали (meh)

Јбт, Серсеи није дозволила Тирелу да обучава Томена (између осталог) како јој син не би "застранио".. :D

Стекао сам утисак да је однос између Ренлија и Лораса био "a running gag" читавог серијала, пошто свако нешто "зна"; Џејми (када Лорас види Бријену у Краљевој Луци): Склони тај мач, сер, да ти га не бих завукао на место толико дубоко да га ни Ренли није до сада нашао (парафраза).

Da ne spominjemo od najvecih gluposti do najdirektnijih uputa - "Renli je najbolje obuceni covek celog dvora", Renli koji osniva RAINBOW gardu, Garlan koji napominje Sansi "lepa si ti i sve je to super i mi svi mnogo volimo naseg Lorasa, ali ipak bi tvoj midzet bio bolja supruga za njega", "Mejsu je bila frka da udomi copavog sina - a u slucaju Lorasa - to bi islo duplo teze" (Loras se spominje kao NAJLEPSI vitez svuda)", Loras koji ubija dvojicu gardista u besu posle Renlijevog ubistva, Loras koji kaze "Prosle noci..... prosle noci smo se molili zajedno", Renli koji ga uoci bitke poziva "Lorase aj da se molimo zajedno, proslo je toliko dugo vremena da sam zaboravio kako" etc etc...

No, dobro ocigledno je "it takes one to know one" umesto da se lepo procitaju knjige i da se shvate ti "sitni" hintovi.

Link to comment
Share on other sites

Истина је да је глупо што је у првој сезони серије то к'о из топа само бачено пред ноге.. Можда то у серији и јесте бачено зарад "глупих Амера", шта ја знам, али реално није било потребе за тиме...

Такве ствари, као нпр из прве епизоде - "It's Jamie Lannister, the queen's brother" (НЕ, МИ ТО ИНАЧЕ НЕ БИСМО САЗНАЛИ, МОРАЛА ЈЕ ДА КАЖЕ!!!11) - подводим под исту категорију. Баш као и "the greatest [унеси категорију] the world has ever seen" из историјских блокбастера... Временом, научиш да игноришеш такве ретардације.

Edited by MarcusGaius
Link to comment
Share on other sites

ja nisam ukapirao da su oni ljubavnici, ali uopste

takes one to know one, I guess...

i ne znam ni gde se to u knjizi nagovestava (a i velika je razlika i ako se nesto nazire, pa to moze svako da shvati kako hoce a druga je prikazati kako jedan drugom blajvaju kite sa sve mlohavim guzicama, aj sto su gejevi vec izgledaju kao da su sisli sa ftw piste a pri tom trebalo bi da budu poprilicno zajebane baje)

uzmi ti procitaj ponovo to, sasvim su jasni hintovi, ljudi su napisali u spojlerima ovde.

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...