Jump to content

Song of Ice and Fire ciklus - diskusija


Kole

Recommended Posts

ne, viktorijon, deneris vs junkai, kalisar je verovatno sa deneris ali se ne zna

ne, stanis i divljaci vs boltonovi vs beli hodaci

veliko pitanje.

da, mada mislim da ce Juron da zapleni barem jednog Deninog zmaja i da ce tu biti nesto nesto.

Sta ne ? Ti si napisao sve isto sto i ja  :fp:

 

A boltonovi ce biti istrebljeni mnogo pre nego sto divljaci stignu uopste dole. 

 

Aegon je direktni potomak Martela i trenutno jedini muski naslednik. Jeste da kod njih moze i princeza da nasledi ali opet Doran ce sigurno stati na stranu svog unuka. A jedino mogu da ratuju sa lanisterima i tirelima, nema drugih neprijatelja za njih trenutno.

Edited by SpiRo
  • Downvote (-1) 1
Link to comment
Share on other sites

Sa razlikom sto si ti ubacio Viktorijana kao trecu stranu u konfliktu a on se pridruzuje sa Deni

 

Ne mora da znaci da ce stati na stranu svog unuka, jer on ne zna da je to njegov unuk, takodje ja mislim da to Aegon uopste nije Targeryen vec Blackfyre, ona vestica ga je opisala kao Mummers Dragon...

 

 

Nema drugih neprijatelja vidljivih trenutno. Ko zna sta debeli smrad moze sve da smisli..

Edited by JoeKerr

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Sa razlikom sto si ti ubacio Viktorijana kao trecu stranu u konfliktu a on se pridruzuje sa Deni

 

Ne mora da znaci da ce stati na stranu svog unuka, jer on ne zna da je to njegov unuk, takodje ja mislim da to Aegon uopste nije Targeryen vec Blackfyre, ona vestica ga je opisala kao Mummers Dragon...

 

 

Nema drugih neprijatelja vidljivih trenutno. Ko zna sta debeli smrad moze sve da smisli..

Pridruzuje se on ali on ce da se bori na moru, ovi ce da se bore na zemlji. Hvatas se za svaku slamku.. 

 

Sigurno ce stati na njegovu stranu, ovi sigurno imaju neke dokaze ko je on. Nece tek tako rekla kazala da idu i da traze da se vojske dizu za njega a da nema nikakvog dokaza za potomstvo. I da nije on to je neminovno, Doran je pokusao na sve nacine da vrati Targerijane. Hteo je da ozeni cerku sa Viserisom a sina sa Deneris. Mislis da nece odma skociti na prvu da cuje da mu je unuk ziv. 

 

To dal je ovaj Aegon zaista, moguce i da nije. 

 

  • Downvote (-1) 1
Link to comment
Share on other sites

Mummers' Dragon može da bude i referenca na to što je Varys bio glumac/mummer, a on indirektno kontroliše Aegona, a može da ne bude uopšte da se misli na Aegona, nego na neku frakciju sa kojom se Dany bakće umesto da se fokusira na pravu metu (što je u predstavama smisao mummers' dragona tj. zastave sa zmajem)

 

Takođe, nije valjda da je u nekom prevodu VictAriOn postao Viktorijan? =o( On može da bude deo priče za prebacivanje Danyne armije u Westeros, al ne mora da znači,

 

Uglavnom, u oba slučaja previše toga je otvoreno još uvek, just tje waz Geaorge likes it =o)

Link to comment
Share on other sites

Pa cekaj, zar nema poglavlje sa Victorianom iz The Winds of Winter u kome se on iskrcava pored grada i deo poglavlja sa Baristanom u kome on komentarise kako vidi ironbornove da napadaju ove zutace? 

 

Pa moze biti i objasnjenje za Varysa ali ne verujem da je zbog toga, to je sve jos uvek nagadjanje.

 

 

Sigurno ce stati na njegovu stranu, ovi sigurno imaju neke dokaze ko je on. Nece tek tako rekla kazala da idu i da traze da se vojske dizu za njega a da nema nikakvog dokaza za potomstvo. I da nije on to je neminovno, Doran je pokusao na sve nacine da vrati Targerijane. Hteo je da ozeni cerku sa Viserisom a sina sa Deneris. Mislis da nece odma skociti na prvu da cuje da mu je unuk ziv. 

 

Pa kakav dokaz treba da ima? Jel ima belu kosu Targaryena? Ima, ergo on je Targaryen, koliko ima godina? aham, odgovara da bude Aegon, koji je krvnicki ubijen u kings landingu, ali ko drugi, dakle mora biti on..

 

U isto vreme i Blackfyre-i izgledaju identicno kao i Targaryeni! A mislim da ce biti tako neka fora zato sto Debeli Smrad je vec pominjao da su neki likovi iz GoT porodicno vezani sa nekim likovima iz prica o Dunk and Egg-u, i svi su se fokusirali na to da je kao Brianna of Tarth neki rod Duncan the Tall-u, ali ja pre mislim da ima veze sa Blackfyre-ima..

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Džokeru, čovek se zove Victarion :D

Edited by Савовски

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Ma isti kurac... xD

 

 

Spojleri vezani za poslednju epizodu GoT!!!

 

Ok ovde su vec poceli da drasticnije odudaraju od price, Prva manje bitna stvar je Brianna i Podrick, sto generalno nije uopste lose, i krajnje kul je odradjeno ali ipak malo su degradirali Podrikovu lojalnost ka Tyrionu ali nema veze.

Druga stvar koja je daleko bitnija, desavanja preko zida..  U sledecoj ili onoj tamo epizodi mozemo realno da ocekujemo sretanje Jon Snow-a sa Bran-om i fajt Snezni vs Koza, osim ako ne vrate Coldhandsa sto mi deluje malo verovatno, u svakom slucaju sa svakom epizodom prave veci i veci jaz izmedju knjige i serije, sto je ponekad izuzetno dobro a u nekim slucajevima mislim da moze da utice mozda previse

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

jokera cemo zbog zlocina na zid u nocnu strazu! ;oP

nego

no me gusta ova epizoda...ono, ima super stvari al u globalu nekako je...blargh...kad nema ni arje ni hounda ni tajvina atmosfera je mnogo losija ;o)

 

scena sa bejlišom je smešna za medalju jer bukvalno crta na tabli za debile šta se desilo zapravo...

olenna car "onomad je bilo moderno udati se za targerijena" bas mi zao sto ce da se vrati baba u highgarden

džejmijeva scena sa tirionom odlicna, sa bronom odlična, sa srsi...ffs cudno mnogo...jesmo se silovali il nismo wtf? ;oP (also casual rape u carsters keepu...what's up hbo?)

 

sta mislite, koliko jos epizoda do "sudjenja"/fajta između mountaina i vipera?

 

briona i podrik - potencijal za lulz =o)

jeftini efekti oko dany...shajaznam...

odstupanje oko brana i zarobljavanje i lol lok tajni agent boltonovih u night watchu...no coment...ako od toga bude nesto bice veliki blasf, ako ne bude bukvalno ce da pokolju sve koji znaju i vrate se nazad na pricu iz knjiga...

lol akcija sa zarobljenim ghostom, jonom koji ne warguje i onda i summera zarobe na keca...iritira nevidjeno

 

 

white walkers...interesantno načelno, ovo je mislim prvi put da serija pokazuje nešto veliko što nije predočeno u knjigama...znači sad ih ima 3 klase zapravo...oldskul zombiji koji su frisko ubijeni ljudi/zivotinje....neki izmedju "ledeno mumificirani" koji su kao ovaj ispijeni na konju...i ovi treci "rogati ice elfovi"

sada me bas interesuje kako ce da izgledaju 1st people kad ih bran nadje...da ne ispadne da i njih ima nekoliko frakcija...jedni da su neki nature keeperi i jedni  da su ice ortaci...

 

 

nekon ovakvih epizoda nisam zadovoljan al taaaako mi se čita sledeća knjiga...a sigurno neće ove godine =o(

Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da ce scenu fajta da ostave za 9tu epizodu.. Uvek su tako neki "veliki dogadjaj" bacali u devetu. (Ned Stark, Red Wedding)

Prvo imaju sudjenje, koje ce provereno da oduze barem 2-3 epizode..

 

Za Lok-a sam se bas smorio, skroz sam ocekivao da ga vidim bez ruku i nogu iskasapljenog od strane Mountain-a u Harrenhall-u, ali dobro on je lik koga je lako mrzeti, nije ni cudo da hoce maksimalno da ga iskoriste.

 

Ma na daleke staze ce ostaviti sve isto. Spasice klince Jon Snow, plac, tuga, izdaja Koze, smrt Koze, Bran odlazi na sever, Jon se vraca kuci sa svojim Vukom, poslednja scena Koza White Walker HIJAOOOOOOO

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

hekshuli, goat je vargo hoat, locke je njegova varijacija napravljena specifično za potrebe tv serije

takodje, za moje shvatanje priche bilo bi nepotrebno rastezanje da se čeka pretposlednja epizoda za dvoboj...

štaviše mislim da bi čak ranije (ep 6 ili 7) trebalo da obave i akciju by Tirion sa lancem i samostrelom

move that shit along i say =o)

Link to comment
Share on other sites

Fejlovao sam na toliko nivoa koliko lukac ima slojeva.. xD

 

 

Gledao sam ponovo epizodu i sta da kazem, posle drugog gledanja sve mi ima vise smisla i logicnije mi je na neki nacin..

 

Ima skroz smisla da je Bolton poslao Locka na zid jer je to jedini trag Stark-ovima i njihova jedina veza na severu.

Suvise je Bolton pametan da bi dopustio sreci i okolnostima da se postaraju za Starkove.

I dalje sam pod impresijom za white walkere.

Da li se jos nekome cini da je Sam ubio bas tog white walkera u prosloj sezoni?
Da li svi izgledaju isto?
I tu sma se odmah vratio na ranije price da su white walkeri spavali hiljadama godina i da su se sad probudili.

Kontam da su samo onih 13 rogonja pravi white walkeri koji prave ove gandalfe od krasterove dece, a opet gandalfi prave walking deade.

 

Takodje pomalo mi u Martinovom univerzumu smeta ta varijanta "velikog neprijatelja"/cistog negativca, do sada svi mozemo da vidimo da kod njega nista ne treba ocekivati...

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

hehehe a vecina ljudi kritikuje seriju da sad kad je dzhefri likviridan vise efektivno ne postoji "big bad" (a kad se neke stvari odigraju postojace jos manje)

za walkera sto ti izgleda da je isti, to pokazuje dve stvari: 1) da si rasista sram te bilo "svi mi liche" ccc ;oP i 2) da imaju jedan model latex maske koju minimalno menjaju sminkom ;o)

 

cela prica oko walkera je zapravo veoma interesantna...zasto su se probudili bas sad? dal zato sto dolazi ogromna zima kakve nije bilo vekovima? dal da se aktivno bore protiv sledbenika rhlora koji mogu da budu zapravo evil guys? (odnosno da se svi likovi koje pratis efektivno bore na pogresnoj strani ;oD) mislim, kad gledas sve relativisticki kao okrsaj medju ljudima vesterosa...walkera nema na istocnom kontinentu, tamo je nacelno toplije  - odatle proizlazi so what ako ceo vesteros postane okovan ledom (a nece jer ce leto posle zime, ma koliko da traje) kad ce sa druge strane okeana da bude cool zezanje plazhe robovi ;o)

 

a ako ne gledas walkere relativisticki dolazis na isti fantasy sablon koji ti grrm sve vreme, shatro, izmice ispod nogu =o)

 

 

zapravo, kako vreme odmice i epizoda se slezhe sve više me zanima mogućnost da li su rogati ice elfsovi/othersi zapravo frakcija dece shume...no za to treba videti epizodu kad bran postane drvo, u ovoj ili sledecoj sezoni =o))

Link to comment
Share on other sites

http://www.nerdist.com/2014/04/uh-oh-hbo-may-have-spoiled-game-of-thrones-book-readers-with-website-snafu/

 

Serija spojlovala knjigu!

 

Iskopirano sa drugog topica.

 

Izgleda da je rogonja Nights King 

 

According to legend, the Night's King lived during the Age of Heroes, not long after the Wall was complete. He was a fearless warrior, who was named the thirteenth Lord Commander of the Night's Watch. Later he fell in love with a woman "with skin as white as the moon and eyes like blue stars", he chased her and loved her though "her skin was cold as ice", and when he gave his seed to her he gave his soul as well.

 

Sad jos vise ima smisla da je rogonja Benjen Stark koji je sprcao tu ribu i postao novi nights king.

 

Sa druge strane ukupno ih je bilo 13 silueta, od kojih je jedna dosla i dodirnula bebu sto opet vozi ka opisu prvog nights kinga.

 

Dok sa trece strane vecina fanova se slaze da je nights king verovatno coldhands... ko zna sta ce se na kraju ispostaviti kao istina..

 

 

E da, jos par sitnica.

Receno je da je Nights King Brandon of Winterfell.

Takodje je receno da Bran the builder podigao Zid.

Bran the builder je bio white walker omgomgomgomgomg

Edited by JoeKerr

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Ако сам у праву зар нису деца описана да имају црне канџе уместо ноктију? А то некако видимо у зањој сцени са краљем.

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Dobro za to STVARNO ne mogu nista da im kazem jer stvarni daario izgleda otprilike

 

daario_naharis_portrait_by_kittanee-d663

 

Sto bi bilo skroz ok da ne prca Deneris.

 

Scena u kome lik koji izgleda kao ovo prca ribu koja izgleda kao Deneris je poslednja scena koju bi ljudi koji prate seriju videli jer bi posle toga isao shift delete fuck this 

 

 

A deca shume imaju samo 4 prsta na rukama, fuck da claws

Edited by JoeKerr

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Obustavite sad svaku dalju raspravu, ja imam par pitanja za vas sve vrsne experte ove bajke
 

1. Sa koliko je ljudi Aegon napao 7 kraljevstva, pored njegove dve sestre-zene i tri zmaja ?
 
2. Zasto Aegon nije napao i osvojio Dorn, nego su se oni tek posle veka predali ?
 
3. Zasto Viseris stvarno nije naslednik trona nego Deneris ?
 
4. Po kojoj osnovi je Robert Baratheon postao kralj posle pobune, zbog toga sto ima malo Tajgerijenove krvi,
 zbog onog njegovog ansestora Orisa ?
 
5. Kako su Baratheoni nastali ?
 
6. Sta su Grayjoy-evi radili za vreme pobune ?
Link to comment
Share on other sites

 

Obustavite sad svaku dalju raspravu, ja imam par pitanja za vas sve vrsne experte ove bajke

 

1. Sa koliko je ljudi Aegon napao 7 kraljevstva, pored njegove dve sestre-zene i tri zmaja ?
 
2. Zasto Aegon nije napao i osvojio Dorn, nego su se oni tek posle veka predali ?
 
3. Zasto Viseris stvarno nije naslednik trona nego Deneris ?
 
4. Po kojoj osnovi je Robert Baratheon postao kralj posle pobune, zbog toga sto ima malo Tajgerijenove krvi,
 zbog onog njegovog ansestora Orisa ?
 
5. Kako su Baratheoni nastali ?
 
6. Sta su Grayjoy-evi radili za vreme pobune ?

 

1. Sa šakom jada, i tri zmaja, nuff said

2. Zato što za razliku od ostalih kraljevstava koja su se direktno sukobila sa Targarijenima, u Dornu su ga karali gerila style

3. Viseris je bio naslednik trona dok nije skvikno. Sad je Deneris.

4. Zbog toga što je samleo bilo koga ko je pretedent. Imao je to malo bede Targarijenske krvi koja mu je pomogla da se legitimiše. Oris je nebitan u tom pogledu, 60tak godina pre prve knjige Rhealla  Targaryen se svojevoljno udala za Barathane

5. Tata je voleo Mamu jako puno... Ne kontam na šta mislis.

6. Grejdžojevi su zablejali maksimalno za vreme pobune, da bi se par godina kasnije pobunili i oni sami.

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...