Jump to content

CIA predvidjanja?


Recommended Posts

zwerko cool ti je ta istorijska paralela.. mi smo tu odmah ispod nemaca iz drugog stvatsko rata... alal vera..

Nemci posle drugog svetskog rata su bili ubedjeni da nisu radili nista lose, bar vecina njih. Isto kao sto je vecina ovde ubedjena da Srbi nisu uradili nista lose. Ja naravno ne tvrdim da smo mi bili igde i priblizno nacistickoj Nemackoj, pricam samo o stanju svesti kod gradjana ove nase zemlje i te tadasnje. Zlocini su cinjeni sa obe strane, ali se vrati na onu paralelu kako su prosli zlocinci na strani pobednika, a kako na strani pobedjenih.

ako cemo vec o zlochinima u WWII treba imati u vidu da su Nemci zapocheli rat i da su pobili 20 miliona Rusa (alo bre 20 miliona!), pa me nimalo ne chudi zashto su se Rusi posle izivljavali nad Nemcima...

Si gledao "Nicija zemlja"? (bosanski film dobio Oskara cini mi se pre koju godinu). Citat: "Ko je sad poceo rat, pizda ti materina?" Ako neko nije gledao objasnicu i kontekst.

Jedan zlocin ne opravdava drugi zlocin, to vazi i za nas i za Ruse i za Nemce i za Amerikanci i trebalo bi za sve.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 87
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

da li smo mi,devedesetih godina, kao nemci, tokom tridesetih godina proshlog veka, imali takvu drzavnu politiku koja se svodila ne na mrznju prema jednom narodu nego na njegovo sistematsko istrebljenje sa lica zemlje? da li smo mi,kolektivno kao narod, kao javna drzavna politika, pre ovih sranja vezanih za martovsko sranje proshle godine, palili siptarske, muslimanske, hrvatske radnje,crkve, terali da nose na ramenu sahovnicu, polumesec, zabranjivali im upis na fakultete, obavljanje javnih funkcija, zabranu vencavanja Srba sa pripadnicima ne srpske, ne arijevske loze, da li smo mi vagonima slali ljude u gasne komore, pravili duseke od kose i vadili im zube iz mrtvih tela, vrsili medicinske eksperimente bez anestezije, ubrizgavali im boju u zenice, rusili groblja da bi od njih pravili puteve ili svinjce, da li je u novom pazaru postojao muslimanski geto ili subotici madjarski, da li smo ih terali na prinudni rad da bi pomogli razvitku ekonomije Srpskog Rajha, da li smo imali Slobinu omladinu gde su deca od svoje 6 godine ucena kako da drze noz, da je jevrej nista bolji od pacova koji unistava zalihe hrane i inkubator najrazlicitijih bacila?

Bilo kakvo poredjenje sa holokaustom nemaca nad ne arijevskim narodima medju kojima smo bili i mi, je krajnje nedostojno bilo koga ko je na evolucionioj lestvici iznad vinogradarskog puza. Ne poricem srebrenicu, ne poricem slucaj sa otmicom u vozu, ali praviti paralelu, bilo koje vrste i u bilo koje svrhe je krajnje neukusno i neodmereno.

za ostalo se mozemo sloziti ali za ovo poredjenje ti ne sluzi na cast

ko je napravio zlocin treba da odgovora, svi koji su napravili zlocin moraju za to da budu kaznjeni ali ne treba da se ponasamo kao da su svi koji su optuzeni u hagu automatski krivi, kada to nijedna druga drzava iz okruzenja to ne radi. U hrvatskoj je ante gotovina i svi generali, cak i oni osudjeni , javni heroji i u elitnim socijalnim krugovima.

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

Bio je jako zanimljiv i komican text u pretporoslom gameru o tome sta bi se desilo kada bi mi usli u EU...

nije u pretproslom nego pretpretproslom ili broj pre njega... citaj moj prosli post... to ti je to... u osnovi

http://img67.imageshack.us/img67/1829/lol4thlk6.jpg kako pricati sa GM-om

Paladins are gay

Blizzard loves paladins

Therefore, Blizzard is gay

Link to comment
Share on other sites

Da zamolimo Turke da nas porobe ponovo pa da bar udjemo sa njima:J

Ozbiljno: history is written by the victors => sho reche neko dok su se drugi povijali pred amerima mi smo prkosili i busali se u grudi, sada zanjemo kako smo sejali

chinjenica je da smo izgubili rat(ove) i da sad moramo da slushamo i trpimo ako hotjemo u eu. mada nigde ne pishe da moramo, ako netjemo da se ponizavamo pred njihovim zahtevima zivetjemo lepo u tihoj izolaciji kao slepo crevo evrope i svi su hepi. ne trebamo mi njima, pitanje je da li oni trebaju nama

My koong-foo is the best

Link to comment
Share on other sites

kada kokoski odsecete glavu, ona trckara po dvoristu jos malo. pa tek onda ugine.

mislite o tome.

neko je nama odsekao glavu, u nimalo dalekom proteklom periodu.

Haradinaj je premijer kosova.

Haradinaj je ubio pola moje familije.

Haradinaja je pustio na vlast slican neki cikica sa iskompleksiranom licnoscu nalik na onog koji trazi kojekakve stvari od ovog ovde naroda.

E pa isti taj cikica ne treba da trazi onog kojeg ne moze da nadje, vec treba da pokupi one koji su im ispred nosa.

Sto Haradinaja ne stave u Seveningen?

Nas problem je u tome sto nemamo vise veru sami u sebe.

Bez toga, nema nicega.

Jer, ljudi koji nas "vode" su sami po sebi nalik na te iskompleksirane cikice, a neki od njih su sad izvalili gel za kosu, pa idu okolo i glume zajebane frajere.

Problem je samo shvatanje stvari.

Nece nama drzavu srediti Hag, EU, Amerika itd. Ljudi treba da shvate, da je potpuno apsurdno samog sebe ubediti u situaciju u kojoj bi slanje 10 generala u Hag (ili ne znam koliko njih) nama sredilo zivot. Oni da ih zele oni bi ih nasli sutra.

Isto kao sto postoji "verovanje" da bi nas NATO satro od zivota u toku bombardovanja, da je hteo.

To je jedna zajebana stvar. Crni humor. Testira se velika sila nad nama. A onda se od nas trazi da ih mi isporucimo. Onda kada vide da mi "ne znamo" gde su, onda oni salju svoje jedinice da ih nadju. Medjutim, njihove jedinice uvek "kasne" na lice mesta.

I naravno, onda se nama postavljaju ultimatumi, jer ko ce, ako nece ovi dupelisci. Posalju neku tv ekipu u neko selo da pitaju gde je Mladic, gde je Karadzic, a oni mestani tamo ih gledaju kao najvece moguce retarde.

I na kraju. O cemu se ovde radi? O nekoj lojalnosti? Mislim, ako njima ti ljudi trebaju zar je bitno ko ce da ih nadje? Zar je bitno kojim ce oni putem do Haga? Hm. Mislim da ne. E pa, ako su toliko mocni, zar je toliko tesko pronaci dva coveka na Balkanu? Ovde, na mestu na kojem imaju jebeno najvise trupa na Svetu, ne racunajuci Aziju? Ili kao sto sam malopre naveo, zele da im mi pokazemo neku lojalnost ili kako bi prosecan srbin i crnogorac rekao "da im udjemo u guzicu"? Ako nas ulazak u EU zavisi od takvih stvari (IZMEDJU OSTALIH) e pa onda, neka uhapse prvo onog koji im bode oci, i pravi najveci legalni kriminalni bunker na svetu dole (Citaj - HARADINAJ), pa nek nastave da se igraju zmurke sa Mladicem i Karadzicem.

eto.

69869493_l.jpg

i fuck my fans.

Link to comment
Share on other sites

EU... cini mi se nikad. Prvo mora da se suzbije organizovani kriminal, koji je kod nas toliko jak da upravlja drzavom. Zasto je Zoran Djindjic ubijen? Upravo zato jer je mu je to bio glavni cilj... Kriminal je toliko usao u pore nase drzave da je on dok je bio ziv isao po Evropi i molio da mu se pomogne u toj borbi jer nasha zemlja to ne moze sama. Sada vise i nema ko.

Drugo, Kosovo je izgubljeno i sto pre se suocimo sa tim, to bolje po nas. Videli ste da su hteli da naplate carinu za humanitarnu pomoc koja je poslata najhrabrijim ljudima koji bezrazlozno izumiru dole... Da ne pricamo da je siptarski terorista premijer Kosova.

btw Bravo Vuce... Umesto da se dodvoravamo na sve nacine njima mi drzimo do svoga ponosa, kako smo veliki srbi i ne damo srbe u Hag... da se ja pitam nek mi sutra vladu preuzme EU, nek mi nemci preuzmu administraciju, ameri ekonomiju, svajcari zdravstvo... sramota

p.s. Ima nas samo 10 miliona, koliko ima i jedan Berlin... za tu cifru mnogo se k***cimo...

Ponekad moras proci pakao da bi stigao u raj
Link to comment
Share on other sites

Bilo kakvo poredjenje sa holokaustom nemaca nad ne arijevskim narodima medju kojima smo bili i mi, je krajnje nedostojno bilo koga ko je na evolucionioj lestvici iznad vinogradarskog puza. Ne poricem srebrenicu, ne poricem slucaj sa otmicom u vozu, ali praviti paralelu, bilo koje vrste i u bilo koje svrhe je krajnje neukusno i neodmereno.

za ostalo se mozemo sloziti ali za ovo poredjenje ti ne sluzi na cast

Nisi skapirao nasta se moje poredjenje odnosilo. Ja nisam poredio zlocine, nego odnos prema zlocinima.

A o slicnostima i razlikama Hitlerove Nemacke i Miloseviceve Srbije se da diskutovati, ali to nije poenta ove teme.

Eh da, i ovo mi je zapalo za oko jos jutros ali mi se izgubila misao:

mada nigde ne pishe da moramo, ako netjemo da se ponizavamo pred njihovim zahtevima zivetjemo lepo u tihoj izolaciji kao slepo crevo evrope i svi su hepi. ne trebamo mi njima, pitanje je da li oni trebaju nama

odnosno od jutros u Neovom postu:

zashto nas ne ostave na miru, ali ipak, zna se

Mislim da nije njima nikakav problem da nas ostave na miru. Mi mozemo lepo oko sebe da podignemo jedan lep zidic a la Nadrealisti i da zivimo unutar njega hiljadama godina, i da nas bole dupe i za Hag i za EU i za Ameriku i za bre sve zive. E ali deco onda se lepo zapitajte da li hocete da zivite u Nacionalnom parku Srbija (© Micko) ili ocete da zivite u saradnji sa celim okolnim svetom. Ako hocemo u EU, ako hocemo da imamo Internet, dobra kola, kompove, mobilne, da nam deca zive kao deca u Svici ili ne znam gde onda moramo da prihvatimo pravila po kojima ti ljudi igraju. To bi bilo isto kao da posaljemo nasu reprezentaciju u fudbalu na svetsko prvenstvo u kopackama sa ekserima umesto krampona i onda da se pitamo sto su nas diskvalifikovali kad se u nasem selu tako igra.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

odnosno od jutros u Neovom postu:

Mislim da nije njima nikakav problem da nas ostave na miru. Mi mozemo lepo oko sebe da podignemo jedan lep zidic a la Nadrealisti i da zivimo unutar njega hiljadama godina, i da nas bole dupe i za Hag i za EU i za Ameriku i za bre sve zive. E ali deco onda se lepo zapitajte da li hocete da zivite u Nacionalnom parku Srbija (

***

a42_006.jpg

***

Link to comment
Share on other sites

znaju ljudi de su vuk i mladic al nece reci....

cale mog ortaka ( taxista ) vozio je likove koji licno znaju njih dvojicu i piju kafu s njima u nekoj selendri...

ffs

nek odu u Hag ak su nevini

http://img67.imageshack.us/img67/1829/lol4thlk6.jpg kako pricati sa GM-om

Paladins are gay

Blizzard loves paladins

Therefore, Blizzard is gay

Link to comment
Share on other sites

Nisi skapirao nasta se moje poredjenje odnosilo. Ja nisam poredio zlocine, nego odnos prema zlocinima.

A o slicnostima i razlikama Hitlerove Nemacke i Miloseviceve Srbije se da diskutovati, ali to nije poenta ove teme.

ne slazem se sa tobom. mislim da srbi UOPSTE ne bi imali problem da posalju svoje generale i ostale optuzene da je odnos haga isti prema svim stranama, sto nije slucaj. Ne postoji osnova na kojoj mozesh lako objasniti neophodnost saradnje sa hagom ako kod nas postoji skoro milion, ako ne i vishe izbeglica i raseljenih, kojima je zaklan ili "nestao" neko iz porodice ili im je spaljena kuca samo zato sto su bili srbi, a taj koji je to uradio umesto da bude osudjena bude proglasen za borca za slobodu,ili nesto vec slichno. i posle mi ispadamo inicijatori celog rata i jedini odgovorni za njegovo pokretanje, sto nikada nije bio slucaj

A o slicnostima i razlikama Hitlerove Nemacke i Miloseviceve Srbije se da diskutovati, ali to nije poenta ove teme.

miloseviceva srbija je bila sranje od drzave ali ne moze se porediti ni po jednoj osnovi sa Hitlerovom nemackom jer u srbiji narod nije bio generator mrznje i svesni pobornik genocidne politike.

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

ne slazem se sa tobom. mislim da srbi UOPSTE ne bi imali problem da posalju svoje generale i ostale optuzene da je odnos haga isti prema svim stranama, sto nije slucaj. Ne postoji osnova na kojoj mozesh lako objasniti neophodnost saradnje sa hagom ako kod nas postoji skoro milion, ako ne i vishe izbeglica i raseljenih, kojima je zaklan ili "nestao" neko iz porodice ili im je spaljena kuca samo zato sto su bili srbi, a taj koji je to uradio umesto da bude osudjena bude proglasen za borca za slobodu,ili nesto vec slichno. i posle mi ispadamo inicijatori celog rata i jedini odgovorni za njegovo pokretanje, sto nikada nije bio slucaj

Rece Dnevnik2 RTS-a i ostade ziv. U svom izlaganju rec Srbi zameni recju Hrvati i dobices odgovor prosecnog nacionaliste iz Zadra.

Na kraju krajeva ja o tome nisam ni pricao, osvrni se malo na onaj moj deo izlaganja gde pricam o tome ko pise istoriju.

miloseviceva srbija je bila sranje od drzave ali ne moze se porediti ni po jednoj osnovi sa Hitlerovom nemackom jer u srbiji narod nije bio generator mrznje i svesni pobornik genocidne politike.

Milosevic je 1989.-1991. imao bar onoliku podrsku naroda koliku je Hitler imao u periodu 1933.-1939. Nemci koji su ziveli u gradovima pored logora su tvrdili da nisu znali sta se tamo desava, tj da su mislili da ljudi tamo rade, a da smrad dolazi od nekakvih prerada. Srbi u Srbiji nikada nisu culi za Srebrenicu dok se nije pocelo pricati o njoj posle rata. Slicnosti ima dosta, ako treba mogu i da nastavim. Takve slicnosti su nesto sto je generalna karakteristika svih totalitarnih rezima.

Mislim cela teza ti je malo trula, sta Nemci su genocidan narod koji mrzi sve druge, a Srbi su fini i dobri, ali ih je zlocesti cika zaveo?

you miss the point.........

ne da nas ostave na miru bukvalno, nego da nam ne uslovljavaju neke tamo pomoci i shta ti ja sve znam raznim izmisljotinama....takodje, oni nam preko dinkica diktiraju kakvo ce stanje ekonomsko biti u zemlji.Kako niste to do sada skontali????

Kontam ja tebe savrseno i za Dinkica i za sve. Ono sto ja ocu jeste da mi ti i ostali koji zastupate tezu protiv Haga, Albanaca, Hrvata, Amerikanaca, Pape, masona, islamskih dzamahirija i svega cega se setite kazete zasta se vi zalazete. Znaci ima dva vrlo jasna izbora:

a) ocemo u Evropu ali se tamo igra po pravilima koje oni namecu

b) ne damo se mi prodati za saku evra, mi smo ponosan narod i Srbija se saginjati nece, ne treba nama neka tamo Evropa i Amerika

Da se razumemo, njihova pravila se mogu donekle malo zaobilaziti, ali tek kad postanete postovani od strane onih koji ih kreiraju. Kao sto Ronaldu ne daje sudija odmah zuti karton cak i ako ga je zasluzio, dok bi neki novajlija za isti prekrsaj dobio crveni.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Ma jebala nas Evropska Unija!! I da isporuchimo sve Hashke optuzhenike, oni bi nashli neshto drugo, pa tretje, pa devedeset deveto shto navodno treba da uradimo da bi ushli u istu, pa makar to bila nebuloza tipa da u parku moramo da kupimo kaku nasheg psa i bacamo u kantu za smetje, ili da zabranimo pushenje po kafitjima. Ne znam za vas ali ja netju tako da zhivim pa makar ni za najbolju gajbu kola i slichno shto se naravno NIKAD netje desiti, niti cemo ikad uci u Evropsku Uniju, niti bi trebali da se trudimo. I sve te ucene su krajnje pokvarene.

I da li ce se Srbija opametiti i prestati da lizhe bulju Amerima i EU?! Ikad?!

oO

 

Link to comment
Share on other sites

Evo i ja da se ukljucim u temu posto nalazim politiku jako zanimljivom...

Jedino u sto sam siguran je to da politicare najiskrenije zabole za obican narod. Cinjenica je da je njima najvazniji broj glasova, zato se i ne isporucuju generali, jer doticnima bi bio ugrozen rejting. Dobro se zna gde su generali, pa pobogu ko ce da ih skriva ako ne neko ko je na jakoj politickoj poziciji, davno su prosla vremena hajduka i jataka koji su na svopstenu rizik skrivali doticne. Vec dugo vremena taj nas ponos na skupo kosta, a sta smo imali od toga, pa apsolutno nista sem sto smo stvorili iliziju o Srbima kao nebeskom narodu. Kao sto je neko reko Kosovo smo mi izgubili mnogo pre nego sto je i celo to sranje pocelo, i sto se pre pomirimo sa tom cinjenicom to bolje. Ne trebamo mi EU treba ona nama, a to se nikako ne moze postici ako upravo ne igramo po njihovim pravilima. Iskreno ja bih pre voleo da zivim ko prosecan Amer, vozim dobra kola, imam lepu kucu, posao za koji sam dobro placen, i da apsolutno nemam pojma ni ko mi je predsednik, nego ova beda u kojoj vecina danas zivi.

Sve se na kraju svede na jednostavno pitanje, odlicno odradjeno u Matrixu, a to je da li zelis da zivis u iluziji ili da se pomiris sa cinjenicama i stvarima kakve jesu i ucinis nesto da to promenis, ali sa ovakvim nivoom kolektivne svesti naseg naroda to se izgleda dugo nece desiti. Stvari nisu crno-bele kako ih mi smatramo...

retired...

Link to comment
Share on other sites

bolje da zvucim kao dnevnik 2 nego kao Beba. [xx(] . Mozda to tebi zvuchi kao nacionalizam, shovinizam, ali to je realnost. da zivish u kraju u kome je minimum 20 % populacije izbeglo ne bi ni ti imao drugachije mishljenje. Kada ostanesh bez muza, zene, dece, oca, majke u ratu za koji si ti navodno jedini krivac, prkos ti je jedino sto ostaje. To nije racionalno ili pragmatichno ali jeste realnost, koje su svesni i politichari , inache bi makar prethodna politichka garnitura, isporuchila sve optuzene za zlochine sto nije bio slucaj. Cak je i zivkovic stopirao saradnju sa hagom u leto 2004. moze se reci da je to bio predizborni potez.

milosevic jeste imao veliku podrsku do 1991. ali ni on (sada ispada da ga branim sto mi nije ni na kraju pameti ) ali ni njegova nesrecna javna politika (nesrecna u tome sto ciljeve koju su mu bili isti kao franji tudjmanu ili aliji, nije resio na podjednako mudar nachin), za koju je narod mogao biti obavesten i dakle odgovoran, nije imala osnove u eugenici, rasnim zakonima,holokaustu,osvajanju zivotnog prostora na istoku,rasizmu i nacizmu koji bili kodeks zivota u nemackoj od 1933. do 1945.

mnoga su zlodela pocinjena od strane vlasti koju je izabrao ovaj narod, ali nisu pocinjena po njegovoj svesnoj ili podsvesnoj, jasno izrazenoj zelji.

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

Ma jebala nas Evropska Unija!! I da isporuchimo sve Hashke optuzhenike, oni bi nashli neshto drugo, pa tretje, pa devedeset deveto shto navodno treba da uradimo da bi ushli u istu, pa makar to bila nebuloza tipa da u parku moramo da kupimo kaku nasheg psa i bacamo u kantu za smetje, ili da zabranimo pushenje po kafitjima. Ne znam za vas ali ja netju tako da zhivim pa makar ni za najbolju gajbu kola i slichno shto se naravno NIKAD netje desiti, niti cemo ikad uci u Evropsku Uniju, niti bi trebali da se trudimo. I sve te ucene su krajnje pokvarene.

I da li ce se Srbija opametiti i prestati da lizhe bulju Amerima i EU?! Ikad?!

jaoj.................izmamila si mi suzu radosnicu........uhhh, dirnuo me ovaj tvoj post

:)

u principu se salzem sa tobom

ALI

ja bih istovremeno i u EU kao ravnopravan narod francuskoj. To je izvodljivo, samo je potreban CHOVEK!!!! Kao tito, jedan lik koji ce da ostvari sve to i da zaustavi u ovoj zemlji vladavinu mase. Demokratija to nije, pogledajte samo USA.

Smatram da se moze to srediti uz pomoc pametnog lika na vrhu hijerarhije, za sada ga nema, ali bice..................................chim zavrsim faks:)

***

a42_006.jpg

***

Link to comment
Share on other sites

iguana, u ovom topicu mudro zborish.

zaista te moram pohvaliti:)

chini mi se da moramo da poradimo na tome da ne optuzujemo jedni druge i ne vuchemo jedni druge za jezik. 50% problema koje imamo vidim u nama samima. Toliko napaceni u ovih prethodnih 15 godina, stane svesti kod prosecnih gradjana je skroz promenjeno. Zato svi gledaju sve kroz novac,korist i vlast. To mora da se promeni, da se uspostave neka nachela kao i da se povede rachuna o NASHIM interesima kao nacije. Za sada, nemamo indetiet, grb,himnu, ustav, NISHTA. Zato smo i proporcionalno tome cenjeni.

***

a42_006.jpg

***

Link to comment
Share on other sites

Okej...

samo da ja napravim paralelu sa nemcima iz 2 velikog rata... nasha "bratja" rusi su biti isto tako totalitarni i nacionalistichki i nisu marili nishta da sa lica zemlje zbrishu milione poljaka kada su otimali pola poljske i delili je sa shvabama? Ili hiljade gulaga shto je njihov Komrad stvarao kako bi ugushio neistomishljenike, uhranjenije, tjelave, protjelave, sve koji izgledaju intelektualno, sve strance sumnjivog izgleda?

Mislim, jeste da istoriju pishe pobednik, ali ondak, potrebno je odluchiti se shta je na nama chiniti, poshto ochigledno, to tje mnogi da dignu ujdurmu ali je istina, mi smo jedini narod koji slavi svoj poraz... Sam Boj na kosovu je tema za razmishljanje...

I tu se ja pitam, ako su tu stradali svi nashi najvetji junaci, ko je ostao posle u srbadiji?

(ako tjemo da razmishljamo zashto je sve ovakvo kako je, moramo da idemo u korene... :DD)

Elem, sushtina svega je da su ljudi ovde neidealizovanih shvatanja, chiste tezhnje za motji, nepoverljivi, i nezheljni saradnje sa drugima koji bi u bilo kom trenutku mogli da se iste domognu.

Ono shto mene frapira od pochetka mog zaposlenja u biblioteci gdej sam i sada, ako smem da dodam... je ta generalna birokratija i anarhija koja vlada sistemom drzhave. Ne zna se ko pije a ko platja... Niti se pije niti se pola sharcu daje...

Znachi... taj sistem, koji vlada drzhavom utiche na nashe stanje sadashnje and budutje... te... dok se tu neshto ne promeni, dokle god ne dodju pametni ljudi da odluchuju, ko shto neko reche The Man... netje nishta da se promeni, a u sushtini, nama i ne treba evropa, niti mi njoj, mozhemo savrsheno da funkcionishemo kao individualitet ali... ne bez reshenja unutrashnjeg uredjenja... tako da sve pada u vodu.. zapravo... sve pada u mulj... teshki mulj... sve mu ga kod nas dodje kao bluz mutne vode...

Ujaaa greemmmliiineeee...

Oh no! We're all gonna die!!

WE'RE SAVED!!!I'm screw'd!

"Mi smo uvek tu - RUR Gerila"

Link to comment
Share on other sites

Mene zanima samo jedna sitnica. Koji k. ce Srbija u Evropskoj Uniji ?

Prioritet je napraviti drzavu koja moze SAMOSTALNO da funkcionise, a ako to nemozemo da uradimo ( sa razlogom ) onda nam nikakva EU nemoze pomoci. Niko nece da investira pare i trud u crnu rupu ... moramo nesto da dokazemo, i da pokazemo Evropi da smo nekim prinosem a ne samo zemlja koja se nalazi na terotoriji evrope.

Licno, sam zaziveo "prelaz" u evropsku uniju, i odma mogu da kazem da je Cesima bilo bolje da su izkesirali EU ... mada to vise nekako nije bilo moguce.

Odjednom je iskocilo milion sitnih i krupnih problema, sve poskupelo kao i svuda u evropi, plate naravno ostale skoro iste ( sto nije bilo receno pre ulazka ), filtracija stranaca, nova restitucija/privatizacija ... itd. itd.

Po meni EU ne donosi bolji zivot. Bar ne u slucaju Srbije.

sex, drugs and bio food!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...