Jump to content

CIA predvidjanja?


Recommended Posts

milosevic jeste imao veliku podrsku do 1991. ali ni on (sada ispada da ga branim sto mi nije ni na kraju pameti ) ali ni njegova nesrecna javna politika (nesrecna u tome sto ciljeve koju su mu bili isti kao franji tudjmanu ili aliji, nije resio na podjednako mudar nachin), za koju je narod mogao biti obavesten i dakle odgovoran, nije imala osnove u eugenici, rasnim zakonima,holokaustu,osvajanju zivotnog prostora na istoku,rasizmu i nacizmu koji bili kodeks zivota u nemackoj od 1933. do 1945.

Pa nisi naravno mogao da koristis istu formulu kao pre 50 godina, bilo bi provaljeno. Morao je neko to malo da razblazi, pa si imao nacionalizam, pricu o nebeskom narodu (paralela sa arijevskim), oni su saradjivali sa okupatorima i nad nama cinili zlocine u Drugom sv. ratu (isto kao sto je Hitler koristio poraz u I sv. ratu da bi stekao popularnost). Jedini je problem bio sto je Hitler odmah na pocetku imao uspehe pa se njegova prica lakse proturala medj narodom, dok mi ni u jednom momentu nista nismo postizali pa nisu svi bas tako jako verovali u pricu o nebeskom narodu.

mnoga su zlodela pocinjena od strane vlasti koju je izabrao ovaj narod, ali nisu pocinjena po njegovoj svesnoj ili podsvesnoj, jasno izrazenoj zelji.

Pa diskutabilno. Neki pripadnici tog naroda su cinili zlodela. Drugi pripadnici su na to zmurili, a sada brane dobar deo tih koji su cinili zlodela opravdavajuci to time da su i druge strane radile isto. Kao sto rekoh jedan zlocin ne opravdava drugi.

Ali to se ne moze gledati tako. Niti je nemacki narod kriv za holokaust, niti je srpski narod kriv za zlocine koji su pocinjeni u ratovima na ovim prostorima. Krivi su oni koji su ga vodili i oni za to moraju da odgovaraju.

ja bih istovremeno i u EU kao ravnopravan narod francuskoj.

A jel ti palo napamet da nisi narod ravnopravan francuzima?

Aj opet ja sa mojim poredjenjima. Ja recimo skapiram da kosarkasi u KK Partizan dobro zaradjuju pa se resim da postanem jedan od njih. I tako ti ja dodjem kod trenera:

-Dobar dan, ja bih da igram za prvi tim posto vidim da ti momci dobro zaradjuju a pored toga se dobro i zezaju.

-Ok, a kako ti igras basket?

-Pa relativno sam nizak, malo debeo, spor, ne znam da driblam i lose sutiram, a i vise volim Zvezdu od Partizana.

-Pa... dobro, ajde da se dogovorimo ovako, moras godinu dana da budes na strogoj dijeti, nema sarmi i prasica, moras da treniras svako jutro po 8 sati, moras da smrsas 15 kilograma. Posle godinu dana takvih priprema cemo da vidimo da li si dovoljno dobar za prvi tim.

-Ali ja ne mogu da se odreknem sarme, ne mogu da ustajem svako jutro rano posto volim da spavam, a plus mi ne garantujete da cu da udjem u tim. Eto recimo, znam pouzdano da Milos Vujanic* jede sarme svaki dan.

-Da decko, ali on zna da igra jebeni basket...

*Znam da ne igra vise u Partizanu, ali su sad podmladili tim pa ne znam ove nove.

E ista je situacija kad ti kazes "ocu u EU ali pod istim uslovima kao Francuzi". Da li bi vi kao trener primili ovakvog "kosarkasa"? E pa zato EU postavlja uslove da im se pridruzimo.

Po meni EU ne donosi bolji zivot. Bar ne u slucaju Srbije.

Ovakav stav cenim. Bar je posten. A ne, mi bi u EU ali pod nasim uslovima.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 87
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Aj opet ja sa mojim poredjenjima. Ja recimo skapiram da kosarkasi u KK Partizan dobro zaradjuju pa se resim da postanem jedan od njih. I tako ti ja dodjem kod trenera:

-Dobar dan, ja bih da igram za prvi tim posto vidim da ti momci dobro zaradjuju a pored toga se dobro i zezaju.

-Ok, a kako ti igras basket?

-Pa relativno sam nizak, malo debeo, spor, ne znam da driblam i lose sutiram, a i vise volim Zvezdu od Partizana.

-Pa... dobro, ajde da se dogovorimo ovako, moras godinu dana da budes na strogoj dijeti, nema sarmi i prasica, moras da treniras svako jutro po 8 sati, moras da smrsas 15 kilograma. Posle godinu dana takvih priprema cemo da vidimo da li si dovoljno dobar za prvi tim.

-Ali ja ne mogu da se odreknem sarme, ne mogu da ustajem svako jutro rano posto volim da spavam, a plus mi ne garantujete da cu da udjem u tim. Eto recimo, znam pouzdano da Milos Vujanic* jede sarme svaki dan.

-Da decko, ali on zna da igra jebeni basket...

*Znam da ne igra vise u Partizanu, ali su sad podmladili tim pa ne znam ove nove.

E ista je situacija kad ti kazes "ocu u EU ali pod istim uslovima kao Francuzi". Da li bi vi kao trener primili ovakvog "kosarkasa"? E pa zato EU postavlja uslove da im se pridruzimo.

Iako mi je Zwerko ljuti politički protivnik [;)] , moram u potpunosti da se slo

Link to comment
Share on other sites

Nemci posle drugog svetskog rata su bili ubedjeni da nisu radili nista lose, bar vecina njih. Isto kao sto je vecina ovde ubedjena da Srbi nisu uradili nista lose. Ja naravno ne tvrdim da smo mi bili igde i priblizno nacistickoj Nemackoj, pricam samo o stanju svesti kod gradjana ove nase zemlje i te tadasnje. Zlocini su cinjeni sa obe strane, ali se vrati na onu paralelu kako su prosli zlocinci na strani pobednika, a kako na strani pobedjenih.

kakva otrodoksna glupost!!!! bas naprotiv svi (mi srbi) znamo da je bilo sranja i sa jedne i sa druge strane.. da je bilo zlocina i ovakvih i onakvih i da se ne zna ko je poceo (mislim zna se ko je poceo u drugom svetsko ratu) ... i da se iz jednog zlocina automatski stvara drugi... ali reci kako smo mi na nivou nemaca posle drugog svetskog rata je stvarno na nivou ko shto neko rece vingradarskog puza... ti ako se tako zaista osecas prijavi se u hag da cistih toalete or something da bi skinuo moralnu ljagu sa svoje savesti

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

btw zwerko kontrditkoran si sam sebi u dva posta... u jednom sarkastichnom kazesh igzu

Mislim cela teza ti je malo trula, sta Nemci su genocidan narod koji mrzi sve druge, a Srbi su fini i dobri, ali ih je zlocesti cika zaveo

a odmah posle

Ali to se ne moze gledati tako. Niti je nemacki narod kriv za holokaust, niti je srpski narod kriv za zlocine koji su pocinjeni u ratovima na ovim prostorima. Krivi su oni koji su ga vodili i oni za to moraju da odgovaraju.

morash se odluchiti za svoje mishljenje ...btw jesi li ti srbin? :)

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

btw zwerko kontrditkoran si sam sebi u dva posta... u jednom sarkastichnom kazesh igzu

a odmah posle

morash se odluchiti za svoje mishljenje

Pa deluje malo kontradiktorno ako ga tako izvuces iz konteksta, ali ne u celokupnoj prici koju sam ovde pricao. Nisam hteo u prvoj recenici da pokazem da Srbi jesu genocidan narod, vec da po meni ni jedan narod sam po sebi ne moze biti genocidan (sto je Igz tvrdio u postu za Nemce), to je jedna odvratna generalizacija kakvima mi precesto pribegavamo. Genocidni mogu biti pojedinci koji za to moraju i odgovarati.

...btw jesi li ti srbin? :)

Jesam. Generalno gledano ja ovde nista nisam rekao protiv Srba kao naroda. Sve sto pricam pricam protiv pojedinih pripadnika srpskog naroda, uglavnom onih koji su nas vodili u nekim prethodnim godinama. Srbima, kao narodu, sam samo savetovao da je vreme da se odluce da li hoce da zive u saradnji sa ostalim svetom ili u saradnji sa ljudima koji su ih doveli tu gde jesu.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Ljudi........iskreno se nadam jednoj stvari...

Nadam se da ce OVAJ FORUM biti ovde i za 10 godina...

I nadam se da cemo svi mi biti ovde na ovom forumu,

zivi zdravi i orni za druzenje na netu, te da cemo

moci da diskutujemo o ovakvim stvarima tada, tj.

da cemo moci da vidimo da li smo svi pogresno mislili,

i ko je bio u pravu kada je zborio o mogucnoj buducnosti ove zemlje...

Iskreno se nadam da ce biti bolje, ali nada je slaba stvar u

realnom svetu, i ja ipak mislim da OVA ZEMLJA nece stati na

noge bar jos 15-20 godina... DOk ne izumre vecina matorih zlotvora

zajedno sa svojim idejama koje su ovu zemlju dovele ovde gde jeste...

Zivi bili pa videli... [|)]

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

Mozda ja imam tek 17 godina, i nisam dovoljno iskusan i to da govorim o ovome, ali evo sta ja mislim:

Nije uopste vise bitno sta je bilo pre, koji su zlocini pocinjeni,ko je bio na vlasti, ko je ubijen, na koga je izvrsen atentat, ko je korumpiran, ko je pokrao, a ko nije, bitno je da sada predamo te generale,a onaj mladic uopste mi nije jasan? Koji qrac on jos zivi sto se ne ubije? Kada ima samo 2 mogucnosti da se skriva i bezi(kao) ili da ode u Hag i da mu tamo sude, ne znam koja mu je svrha u zivotu, gde mu je zena? Cerka mu se ubila pa nek se ubije i on, bolje zapadau bolje nama.

I stvarno ne znam kako neko moze da pomisli da je on neki heroj.

JEDINO sto ja znam, je da sada moramo da se slihtamo EU i Americi, jer nam nema druge, i stvarno mi nije jasno zasto se svi prave kao mi smo Srbi mi se nikome ne spustamo,jbg zato smo i bili normalna zemlja samo nekih 150-200 godina tokom cele istorije, eto toliko od mene. Pa sad vi mene ispravite gde gresim i ostalo, ja ovako mislim.

POZ!

skipper.jpg

The only light at the end of the tunnel is light of upcoming train.

Link to comment
Share on other sites

Ma jebala nas Evropska Unija!! I da isporuchimo sve Hashke optuzhenike, oni bi nashli neshto drugo, pa tretje, pa devedeset deveto shto navodno treba da uradimo da bi ushli u istu, pa makar to bila nebuloza tipa da u parku moramo da kupimo kaku nasheg psa i bacamo u kantu za smetje, ili da zabranimo pushenje po kafitjima. Ne znam za vas ali ja netju tako da zhivim pa makar ni za najbolju gajbu kola i slichno shto se naravno NIKAD netje desiti, niti cemo ikad uci u Evropsku Uniju, niti bi trebali da se trudimo. I sve te ucene su krajnje pokvarene.

I da li ce se Srbija opametiti i prestati da lizhe bulju Amerima i EU?! Ikad?!

naravno da tje "izmisliti" 100 stvari, ali u eu se ulazi kada ispunish odredjene uslove i stvorish funkcionalnu drzavu. uslovi koje je Dz pomenula su sasvim normalni i civilizovani i niko nam netje traziti da se svi naguzimo da bi mogli da nas pune vetj da dovedemo drzavu u red(ekonomiju, pravosudje, vojsku, policiju, shkolstvo, zdravstvo...) i onda kad budemo normalna drzava i ravnopravna francuskoj po kvalitetu zivota mozemo da udjemo u eu i koristimo se njenim blagodetima, ako procenimo da to zelimo. ne treba da nam bude cilj ulazak u eu sam po sebi vetj dostizanje kvaliteta zivota koji nam omogutjava da biramo hotjemo li u eu ili ne, pa ako procenimo da nam sve to ne treba niko nas ne tera. sha fali norvezanima?

zwerko uglavnom bih se slozio sa tobom, ali nikada i ni u kom kontekstu ne bih poredio nas sa nacistichkom nemachkom jer je nn apsolutno zlo i mada je sloba bio tiranin nikada ga ne mozesh izjednachavati sa osobom odgovornom za istrebljenje vishe desetina miliona ljudi...

naravouchenije treba raditi na sebi i ne zanositi se nebeskim prichama i prilagodjavati se mada smo mi nepravedno ispali jedini krivci u svetu mi tu nishta ne mozemo da promenimo. poshtujem igz-ov stav ali treba teziti pragmatichnosti zbog sopstvene budutjnosti

My koong-foo is the best

Link to comment
Share on other sites

,Feb 2 2005, 20:17:26] Mozda ja imam tek 17 godina, i nisam dovoljno iskusan i to da govorim o ovome, ali evo sta ja mislim:

Nije uopste vise bitno sta je bilo pre, koji su zlocini pocinjeni,ko je bio na vlasti, ko je ubijen, na koga je izvrsen atentat...

Uh uh uh uh, kako OLAKO prelazis preko zajebanih stvari...?!

...zbog takvih stavova mnoooogo se sranja izdesavalo od 96-te (kada sam ja

poceo da se interesujem ko vlada ovom zemljom)

....hmmm, ipak si jos zelen za ovakve teme...a ionako su ruzne teme

pa i nista ne gubis ako se ne bavis istima...uzivaj u zivotu, mlad si ! [8D]

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

pazite, nisam ja protiv saradnje sa evropom, amerikom i hagom, ali nazovimo stvari onako kakve jesu - ako necemo da skapamo od gladi onda moramo da saradjujemo. Ali ne budimo pokvareni pa ne lazimo sebe i druge kako je to moralno, evropski, pravedno, humano jer to jednostavno nije. Humano, moralno i pravedno bi bilo da sve zrtve imaju podjednak tretman, da svaciji zivot vredi podjednako a ne ovako.

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

dobro bre, zar je moguce da sve gledate tako crno-belo, mi 'valjamo' mi 'valjamo svetu' mi smo 'zlocinci' necemo u evropu, ocemo u evropu...

kad se svetskim vladarima digne patka, ucicemo u EU, do tada, nista.

Nista nije slucajno, i nista nije neplanirano, svaki moguci sukob ili prosperitet nekee nacije je orkestriran jer tako nekom odgovara. Svaka drzava ce nazadovati i napredovati u zavisnosti od toga da li to ulazi u plan nekog tamo koji vuche konce ili ne.

Da vas ne smaram teorijama zavere, posto je to ipak postalo klishe, zahvaljuci onima koji su odgovorni za svaki moguci konflikt u svetu, shvatite da je medjunarodna politika kontrolisana (i to nije od juche prekjuche vec seze daleko unazad, vekovima, da ne kazem milenijumima [:)] )

Link to comment
Share on other sites

Uh uh uh uh, kako OLAKO prelazis preko zajebanih stvari...?!

...zbog takvih stavova mnoooogo se sranja izdesavalo od 96-te (kada sam ja

poceo da se interesujem ko vlada ovom zemljom)

....hmmm, ipak si jos zelen za ovakve teme...a ionako su ruzne teme

pa i nista ne gubis ako se ne bavis istima...uzivaj u zivotu, mlad si ! [8D]

Mozda olako prelazim, ali ja cu kroz 5-7 godina, morati da zivim i da radim u istoj drzavi [:)] , tako da ono ponekad stvarno moram da razmisljam o tome, mozda sam ja olako presao preko toga, ali u svakom slucaju ja mislim da bi bilo napretka, da neke od tih stvari treba zaboraviti, a ljude koji treba da odgovaraju za to neka to i ucine, poz, odoh sad da uzivam u svojoj mladosti [8D][:D] .

skipper.jpg

The only light at the end of the tunnel is light of upcoming train.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...