Jump to content

Dok sam surfovao ...


Lucky

Recommended Posts

... sa ove moje raspale centrale samo mi se u jednom trenutku vozdigao neki prozor drajvera za modem i rekao kako imam drugu telefonsku liniju ali s obzirom da modem ne moze u isto vreme da "manevrise" sa dve linije nudi mi mogucnost da internet stavim on hold i da odgovorim na telefonski poziv ... Moram priznati da sam bio prilicno iznenadjen, ali sada uspevam da skapiram zasto mi stalno pukne veza kad neko pokusha da me dobije.

Eto kako me moja centrala svaki put odushevi ... ajd' sto imam konferencijsku vezu za dzabe, nego sad kroz jedan broj surfujem internetom, ali mogu i da obavljam telefonske pozive :)

Link to comment
Share on other sites

rofl josh malo pa cesh imati struju i vodu u isto vreme =o)

inache moja predivna centrala je tokom nedelje bila u gorem raspadu od tvoje...nakon 4-6 cifre (u 7edmocifrenim brojevima) je izbacivalo samo tako...telefon mi je bio neupotrebljiv ceo dan za zvanje, za primanje poziva je bilo ok...jedino sto je i tu veza pucala nakon minut dva priche =o(

Link to comment
Share on other sites

A meni se desilo da dok sam download-ovao nesto odjednom zavoni phone i ja

se javim mehanicki bez razmisljanja.Ono kad posle deset sekundi skapiram e

pa ja sam na netu.Ovaj fenomen jos dan danas mi nije jasan.Iako je odavna

cinjenica da releji u mojoj centrali rade pomocu stapa i kanapa.

Neukrotljivi!

Link to comment
Share on other sites

ne brate, koristi optiku.. jel ti sediš na očima?

kad smo već kod telefona, zanimljivo je da ja imam digitalnu centralu koju ne koristim za net jer imam kablovski, ali zato telefoniranje savršeno radi, povezivanje sa drugim digitalnim centralama radi trenutno,makar bile i u inostranstvu, a mobilni u inostranstvu se spajaju za ~5 sekundi, i zvuk je savršen i sve uvek radi, a imam i dect telefon pa mogu da telefoniram iz komšiluka..

ok, to nije zanimljivo, to je čisto da se laki nervira..

zanimljivo je da postoji jedna centrala u beogradu s kojom skoro nikako ne mogu da se povežem, zvuk nestaje svaki čas a s vremena na vreme i veza pukne.. i tu centralu ima moja devojka.

:)

Link to comment
Share on other sites

ok, to nije zanimljivo, to je čisto da se laki nervira..

A ja jos razmisljam kuda ide ova spika ;}

BTW, donosi meni ova centrala i dosta radosti. Recimo, uvek ima problem da se spoji sa novim centralama, a poseban pik ima na neke odredjen brojeve. I onda mi je super kad neko dodje pa hoce da telefonira, ostavim ga da pokusava 15 puta da dobije neki broj a centrala ga izbacuje nakon par cifara, salje na neke druge telefone, izbacuje zauzece ...

Ja zato x ljudi vise ne zovem nego im posaljem poruku da mi se jave, jer nema teorije da ih dobijem. Kod jednog ortaka stalno dobijam mesaru i neku babu, kod drugog pak polikliniku, babu kad zovem javlja mi se auto moto savez srbije ... super :)

Link to comment
Share on other sites

ja sam to imao u nekoj staroj gajbi, doduše nije bio problem u centrali nego u tome što je apoteka imala broj koji se razlikovao u jednoj cifri.. pošto je prosečni klijent apoteke star 128 godina, ne vidi ništa a telefon je prvi put video u 57. godini života, stalno su nas zvali da pitaju za taj-i-taj lek..

onda je keva počela da im ljubazno odgovara da su upravo dobili i da požure jer se već stvorio red..

Link to comment
Share on other sites

Ova moja centrala je u totalnom raspadu. Zvao sam "tehnicku podrsku" i rekli su mi da je centrala stara trideset (!) godina i da vise nemaju rezervnih delova. Lik (mojih godina, kaze da je mladji od centrale) mi je obecao da cu do 1. januara 2005. dobiti digitalnu centralu (ne samo ja, naravno). To je bilo pocetkom novembra prosle godine.

Inace, cesto mi se desava da okrenem broj i on onda odzvoni jednom i onda ponovo dobijem signal da mogu da zovem nekoga. Onda nekada kada zovem, okrenem broj i nista se ne desava, samo tisina. Posle su mi ljudi rekli da se oni tada u stvari jave na telefon, ali dzaba kad ja nista ne cujem. Tako sam jednom zvao jednog Dzoa 5-6 puta za redom, pa se njegov cale mal'ko iznervirao [:D]

Da ni ne spominjem pucanje veze, zatim cinjenicu da cesto kada se povezem na Internet nijedan program ne vidi konekciju (veza valjda bude tol'ko losa da svi programi javljaju da uopste nisu povezani na Internet)... Tu su i "pozvali ste pogresan broj", "pozvali ste nepostojeci broj", "broj koji ste pozvali je iskljucen" itd.

Sve u svemu, kletve koje bacam na Telekom obuhvataju sve zaposlene, sve njihove pretke i potomke, komsije, poznanike, kucne ljubimce (sem pasa) i manje-vise sve ljude koje su sreli na ulici, videli na TV-u, culi na radiju ili ciju su sliku videli u novinama.

Everything's just fine.

Link to comment
Share on other sites

Rockwell 33.6 ISA sam rabio na desktop kompu, a na lap mi je nakacen eksterni Sweex 56k.

Sto se obecanja tice, ne treba da vas podsecam na Mariju Rashetu i "U 2004. godinu ulazimo bez Dvojnika" i cuvene akcije "Srbija bez Dvojnika". Onda je 2004. bila duvangija, pa je bilo kao ipak ce biti na jesen, sad je 2005. bez dvojnika ... i tako.

Link to comment
Share on other sites

pa kako bi ti da tretiraju bataju?

hocu da im ne treba 36 sati da poprave trafo stanicu

hocu da im ne treba 12 sati da poprave kablovsku kaa nestan posle neke oluje

hocu da mi cesce prazne kontejner da ne moram da gledam decu kako se hrane iz njega, a ne da svracaju jednom u 10 dana

hocu vishe autobusa a ne da se smrzavam ko picka svako veche na zelenjaku cekajuci 706 kao da je Godo

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

1. Pre jedno 6 godina zbog kvara na lokalnoj trafo stanici nisam imao struju dva dana, pa sam dva sata imao, pa opet dva dana ... Doduse, nakon toga vishe nemam frke sa time ;)

2. Meni je SBB ugradjivao DanielSat TV ... kad mi kroz ulicu prodje djubretarski kamion ili bilo sta sto se jace cuje nestane mi signal ... ne daj boze da padne kisha.

Za trojku i cetvorku ti vec ne mogu pomoci :) Kontejneri su uvek u ok stanju, a prevoza mogu da miksam koji mi odgovara ;)

Link to comment
Share on other sites

kapiram to sve što si napisao, igz, i naravno da treba tako da bude, nego sam se zalepio za ono "tretiraju bataju kao prigradsko naselje".. ako proglasimo bataju gradskom opštinom/mesnom zajednicom, onda opušteno možemo novi sad proglasiti predgrađem beograda :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...