Jump to content

Pitanje oko Kucista za PC (limova)


Kole

Recommended Posts

hElem...

Bog me je blagoslovio probirljivim ukusom kada se radi o kucistima, tj nekotj pomirio sam se sa elegantno jednostavnim bezh varijantama rano tokom svog zhivota. Samim tim, kada je neki retard u tajvanu ili gde li vetj odluchio da razvije kreativnu stranu svoje lichnosti i dodaje zavijutke, izbochine & shit na lepa, jednostavna kutjista ja sam pocheo da se smaram svaki put kada sam pozheleo da pazarim komp, a razni ljudi krenuli da mi nude neke idiotarije od limova. Znachi da se razumemo, chieftecovo kretenstine sa ormaritjima, rebrima i profilima smatram za nepotrebnu ruzhnotju u sobi u kojoj je rachunar tako da bude nedvosmisleno jasno kakav mi je frame of mind. Za lepa kucista smatram ono sto poslednjih par godina koriste HP i Fujitsu Siemens / Siemens Nixdorf.

Sta je svrha ovog posta?

Cheq the title!

Interesuje me gde sve u BGD mogu da dodjem, pogledam paletu od min 10ak korektnih kucista i zatim pazarim jedno od njih, extremno verovatno bez napajanja. Ko zna ovakbve lokacije + ako je neka od njih high on "plain simple" kucista and low on "nabudzhene izdrkotine" varijante bio bih ultra zahvalan.

hFala.

Link to comment
Share on other sites

Pa ono, trebaju ti shopovi racunara u kojima mozes da vidis sta ti nude od kucista. Nije da ces negde naci izuzetno veliki izbor, ali ono sto meni pada napamet :

- Pakom shop - Cosak Narodnog Fronta i Balkanske,

- Sampro shop - Gospodska (ili kako se vec zove ona "pesacka zona" u Zemunu), odma' pri pocetku,

- List computer store - Ispod Trpkovica u Nemanjinoj

i jos gomile takvih, samo se treba setiti naravno.

Link to comment
Share on other sites

Prosetaj se po piramidi malo, posto ti to vec nije daleko, tamo imas i List shop koji je laki pomenuo, ima i CT (mada oni su slabi sa te strane) ima i PC4U, i jos jedno 3-4 prodavnice u samoj velikoj piramidi, tako da mozes dosta da se nagledas na jednom mestu. u YUBC-u preko puta Bloka 30 isto imas nekoliko prodavnica (Desk, Infograf, neka ona poznata firma na a ne mogu sad da se setim) pa ti i to nije los hunting ground. S tim da ne znam da li tamo u Desku imaju i kucista, ali imaju bas dobar izbor kucista u centrali u 29. novembra. Takodje poseti recimo Simm shop u Cumicevom, tamo bi trebali da imaju razne sorte Neo kucista, od kojih su mene licno neka zaintrigirala dizajnom. A da se razumemo ja ne volem sljasteca kucista, mnogo vise volim less is more stil. S tim u vezi ne mogu a da ti ne preporucim moj Chieftec BX iako si rekao da neces [:)]

CHIEFTECBX-02B-B-SL.jpg

Eh da, kuciste bez napajanja nisam siguran da ces naci osim ako ne uzimas neki basnoslovno skup model, a i obicno se varijanta kod jeftinijih kocista svede na bez napajanja 35, sa napajanjem 45 evra. Tako da onda uzmes i to napajanje pa moze da ti stoji u nekom ormanu kao potencijalni backup ako ti rikne ono koje posle stavis u kuciste.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

hvala, ko zna josh nek javne...

btw jel taj pakom shop ima neki 2 sprat ili podrum posto imaju 2 (D-V-A) kucista u prizemlju prodavnice da mi se nije ni ulazilo...

zwerko tachno znam o chemu govorish =o) bio sam na ciftekovom sajtu i snimio sve, ali i BG-02B-B-SL i BS-02B-BSL ali i njima je jedna strana maske deblja od druge = chemu nemam pojma, mozda izgleda fensi nekome...ovo tvoje ima ormaritj na sebi = cao =o) also neo kutjista se i meni chine da su najnormalnija od 99% stvari na nashem trzhistu...

Link to comment
Share on other sites

kad sam uzeo poslednji komp, pre oko godinu dana dobio sam kuciste sa ruckom na sebi, kao nekim niklovanim detaljima, providnom stranicom i plavom neonkom,

tako da mozes da zamislis uzas u kome ja drzim svoje komponente :)))

cini mi se da kad bi se pravio izbor za najruznije kuciste u gradu, da bih bio u samom vrhu

sa druge strane bolje da das 25-30 e za kic kuciste nego 80-90-100 e za neko lepo

pomisli sta sve mozes da uradis sa razlikom kesa...

pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...