Jump to content

Najbolji bend svih vremena!!!


Recommended Posts

  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Za Koleta

U principu, danas, najbolje su americke filharmonije, od NY do Majamija, naravno tu je uvek prisutna Berlinska, cak bih rekao i Sankt Peterburska, dok su npr. Moskovka i Londonska klasa ispod. U principu nemam neko misljenje o dirigentima jer se ispostavi da su svi dobri diregenti napravili dobre stvari samo sa dobrim filharmonijama i orkestrima. Mozda je bolje pitanje bilo neko konkretno izvodjenje, kako recimo razlika izmedju Vivaldijevog koncerta za dve violine koji sviraju braca David i Igor Oistrach (David nesto poznatiji) i neki drugi momci (nisam zapamtio ime).

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Evo meni recimo nije jasno kako to da ovoliko ljudi spominje GNR, mislim, oni su toliko daleko, od Bitlsa, Stonsa, Flojda, Cepelina, Parpla (izvini Ivane na pogresnom izgovoru), Dorsa, cak i Kvina, da su u pitanju svetlosne godine. Ako moze samo neko da mi objasni.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Gunsi su ostavili neke od najlepsih pesama ikada + vokalne sposobnosti Axla su neprevazidjene.

Deep Purple je super bend ali sta?

Speed King , Black Night , Smoke on the water i sta kurac ::))))

Ako ne ispred , onda moze da se svrsta sa svim tim bendovima jer su oni napravili pomak u toj vrsti muzike i oziveli rock scenu pocetka 90-ih...Kao sto su ti bendovi ucinili u svoje vreme.

Ali negledavsi muziku gunsi su neprevazidjeni taj bad ass atittude axla i imidz svih clanova posebno Slasha doveo je da postanu i ostanu mozda najbolji rock bend ever!!!!

Mogu i opsirnije ako te nisam ubedio :)

Jebachi na delu :)

guns-n-roses.jpg

Link to comment
Share on other sites

Iron_Pic_800.jpg

E ovako jeste da i sam jako volim GNR ali tu moram da intervenisem.

Kakav Axl kakve trice i kucine on nije ni blizu Erica Adamsa (Manowar) a da

ne govorimo o nenadjebivom Bruce-u Dickinson-u.Koji po svakom osnovu ima

najbolji glas za roc&metal.

I jos nesto. Kako moze biti najbolji bend koji je uspeo da opstane jedva 6 godina?

Inace cenim sto ima jos likova kao ti Longleyy sto slusaju GNR.

Neukrotljivi!

Link to comment
Share on other sites

,Jan 19 2005, 01:30:46] Evo meni recimo nije jasno kako to da ovoliko ljudi spominje GNR, mislim, oni su toliko daleko, od Bitlsa, Stonsa, Flojda, Cepelina, Parpla (izvini Ivane na pogresnom izgovoru), Dorsa, cak i Kvina, da su u pitanju svetlosne godine. Ako moze samo neko da mi objasni.

da ti objasni...pa kako ne...pazi bitlsi...po muzickom kvalitety...znaci ne mogy da se mere ni sa jednom navedenom grupom...a kamo li sa gunsima...pazi...oni bukvalno dovode rok do savrsenstva...znaci axl je stvarno neprevazidjen po glasy...mislim lako je pevati one pesmiculjke bitlsa...lako je i za sviranje...i za pevanje...dobro ne kazem nista...jesy oni medju prvim[uslovno receno] rok bendovima...i zato sy toliko popylarni...inace po svemu ostalom se ne izdvajajy...a onda poslusaj you could be mine...koliko ty ima energije...koliko to dobro zvuci...oni su prava mala revolucija u revoluciji[mislim na rok]...a to sto su nastali kasnije od svih pomenutih bendova ih ne cini manjim...cak naprotiv...morali su da budu mnogo dobar bend kako bi usli u legendu 87 godine kad se rok prakticno gasio[bar onaj prvobitni]...mnogo je bilo lakse zeppelinima i purple-u[i ja obozavam oba benda ali samo da navedem cinjenice] koji su nastali 67 i 68 godine kad su postojali jos samo doorsi i stonesi[koji ipak nisu bas slicni ovoj grupi po zvuku] da se probijy kao bend nego gunsima...to je cinjenica...kao i to da su GN'R lektira...a i ti ces to provaliti pre ili kasnije...

...hopes need smashing!_

Link to comment
Share on other sites

Za bend se ne gleda koliko su svirali, nego sta su ostavili iza sebe....

upravo tako...

a sto se tebe tice mozes da pitas i bilo koga ko se bavi muzikom...i peva...koga mu je teze da otpeva bruce-a ili axl-a...imas i knjige rok kritike...pa i ty potrazi...opet da ti kazem da i maidene gotivim...to ti je slika sa edward the greata[best of - posedujem originalni cd...nja nja nja nja nja:)))]

a to koliko su opstali...to ne odredjuje kvalitet benda...i jako je glupo raspravljati o tome...

...hopes need smashing!_

Link to comment
Share on other sites

A sta je to dobar bend?

Da li on samo pravi dobru muziku ili ume i da opstane kao druzina.

Ako za dobar bend kazemo da je napravio fenomenalnu muziku i raspao se

to znaci da je bio dobar u pravljenju muzike ali ne i kao tim nije umeo da saradjuje.

A ako neki osrednji bend opstane dugo i obelezi dugacko razdoblje i za njega bi smo mogli reci da je dobar.

A sta da kazemo za bendove koji su dobri timovi,znaci opstaju dugo i prave dobru

muziku i imaju more fanova?

Da li je to najbolji bend.?

A sto se tice Bruce vs Axl nije to bas tako prosto Xomi.

Imam dosta ortaka koji su oformili bend pa sviraju tako neke legende poput Metallice,Maidena i GNR-a.Najveci problem je kao i uvek naci dobrog pevaca.

Vecina kndidata ume da pogodi James-a i Axl-a kako tako (ribe jako dobro imitiraju Axl-a).Ali Bruce-ovom glasu nema teorije niko da se primakne.

I gde su sad svi oni koji su pre par meseci u Maiden vs Metallica topicu uzdizali

Bruca do nebesa.

No to je sve pitanje ukusa a o ukusima ne treba raspravljati.

Nego ja sam se jako ali jako pozitivno iznenadio zbog vas drugari.Prijatno ste

me iznenadili sto imate ukus i sto cenite dobre zvuke rocka i metal.

Samo tako.Svaka cast!!!!!

Neukrotljivi!

Link to comment
Share on other sites

Svidja mi se ovo "... a i ti ces to provaliti pre ili kasnije..." mada mi bas ne uliva motiv da nastavim diskusiju.

Ono sto jeste bila moja poenta nisu pevachi jer moje skromno misljenje je da su i Gilan i Koverdejl i Ozi i Plant bolji pevaci od Eksela, nego to koliko je bend uticajan, originalan, itd. (pogledaj prvi post). Svi mladi i neiskusni ljudi kakav sam bio i ja kazu da su Bitlsi prosti i sta ti ja znam, a to je samo zato sto ih nikada nisu stvarno slusali, nisu shvatili koju shirinu imaju i sta su sve svirali. Sigurno ta Rock enciklopedija ne kaze kako su GNR najbolja grupa svih vremena (to bi bilo besmisleno za jednu enciklopediju, mada je i sama tema topika diskutabilna), ali da je vise prostora posveceno GNR nego Bitlsima ili Stonsima, tesko, voleo bih da vidim svojim cima tu enciklopediju.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

ja ne mogy da verujem da toliko pyta moram da odgovorim...naravno da nemaju toliko mesta u enciklopediji...a ceo svoj zivot slysam samo rok[jedina grupa koju sam gotivio a da nije rok je prodigy] kao u fazonu vi niste slusali bitlse...naravno da sam morao da ih poslusam...jer su stounsi i bitsli upravo ti koji su zapoceli sve to...i upravo zato imaju vise mesta u enciklopediji...a to sto sam ti rekao "shvatices mozda"...nemoj shvatati kao uvredu...jednostavno...dosta ljudi odraste sa nekim svojim uverenjima i drzi do njih ceo zivot...upravo to ti sad radis...bitlsi...nisu ni po cemu bolji bend ni od purple-a ni floyda , zeppelina , doorsa...ni ostalih...oni su samo to poceli...i nista vise[mada je i to veoma diskytabilno...mislim da li su se bendovi ugledali na njih ili je to jednostavna reakcija na tadasnje drustvo i nacin zivota]...sto se tice gunsa...to sto ribe imitiraju axl-a...99% njih to moze samo po boji glasa...ne zato sto one imaju los glas vec zato sto je covek sto se glasovnih mogucnosti tice stvarno jedan u milion...a raspali sy se zato sto sy bili stvarno fantasticni pojedinci...jednostavo nije bilo slabe tackeu bendy...pa sy se i svadjali jer sy naravno svi imali neku svojy vizijy benda...ako znate sta hocy da kazem...ma uostalom ne znam sto toliko trosim reci...ovo je mlacenje prazne slabe...

...hopes need smashing!_

Link to comment
Share on other sites

Ma ne ljutim se ja bre, svasta, samo je problem u tome sto sam ja malo stariji od tebe i Bitlse sam skapirao mnogo posle Parpla i Dorsa (na primer) jer sam mislio da su oni obicni seljacici koje je usralo da budu prvi (prva greska), da ne znaju da sviraju (druga greska) i da gule jedno te isto (treca greska). Ali svako ima prava na svoje misljenje, zato ja i ne razumem kako neko moze da misli da su GnR vrh, kao sto to nije ni Nirvana (koju jos niko nije spomenuo, pa ko velim mogu da ih malo pljucnem).

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Eo mojih 50, bez narocitog redosleda...po zanrovima. Neke bash i ne volim, ali mislim da su sjajni za svoj pravac i ono sto predstavljaju, ili su predstavljali.

Mogu posle josh 50, i za ovo sam se tesko odlucio :P

Deep Purple

Led Zeppelin

The Police

The Cure

The Doors

Pink Floyd

Fleetwood Mac

Creedence Clearwater Revival

Gipsy Kings

The Yardbirds

The Beatles

The Rolling Stones

Aerosmith

Metallica

Dire Straits

Reo Speedwagon

Procol Harum

Queen

Nitzer Ebb

Front 242

Skinny Puppy

Guns 'n' Roses

Rainbow

Cream

Ramones

The Wailers

Burning Spear

Black Uhuru

Kraftwerk

Art of Noise

Enigma

Depeche Mode

Simply Red

Stereo MC's

Violent Femmes

Buena Vista Social Club

Lambchop

Manu Chao

Kool & The Gang

Sly & The Family Stone

Earth, Wind & Fire

The Temptations

Muddy Waters

John McLaughlin Trio

Cypress Hill

Cocteau Twins

This Mortal Coil

The Covenant

Yello

i 50.

Astral Projection :)

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...