Jump to content

2 laptopa 1 monitor


killYg0r

Recommended Posts

Jel postoji monitor na koji moze da se nakaci 2x HDMI, tastatura i mis i da to radi ili mora da postoji KVM switch onaj raspali?

Gledam sta je najprostije resenje da imam sto manje gluposti na stolu. 

Drugo pitanje kapiram da je za sto koji je 60 cm dubok skroz dovoljan 27" sa tipa 1440 rezolucijom i da je 4k overill?

Link to comment
Share on other sites

Gigabyte je imao monitore sa ugradjenim KVM svičem, recimo https://www.gigabyte.com/Monitor/M27Q-rev-10#kf

 

KVM svič, nekakav, ti ne gine u bilo kom slučaju.

 

Možeš i recimo bilo koji monitor, većina ih ima 2 ili više HDMI i DP ulaza, a nabaviš sa Alija samo onaj jeftini USB KVM, ovako nešto https://www.aliexpress.com/item/1005005768685238.html

Edited by manson
  • Thanks (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Postoji jedna, malo skuplja opcija, monitor svakako ima više ulaza a Logitech periferije iz MX serije imaju mogućnost kontrole više uređaja, dovoljno je samo da pritisneš Fn i 1, 2, 3 taster i prebaciš se na drugi komp. E sad problem je što ti je neki MX komplet miš i tastatura oko 200 evra pa više, ali su i dobre periferije jbg a i konkretan problem ti rešava vrlo elegantno.

27" u 1440p je najbolja kombinacija, ja sam tako radio godinama na poslu i sada mi je to kod kuće, a sticajem okolnosti mi je na poslu trenutno 27" 4K monitor, baš nikakvu prednost ne vidim.

  • Like +1 1
  • Downvote (-1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, manson said:

Gigabyte je imao monitore sa ugradjenim KVM svičem, recimo https://www.gigabyte.com/Monitor/M27Q-rev-10#kf

Svaka cast

47 minutes ago, Zwerko said:

27" u 1440p je najbolja kombinacija, ja sam tako radio godinama na poslu i sada mi je to kod kuće, a sticajem okolnosti mi je na poslu trenutno 27" 4K monitor, baš nikakvu prednost ne vidim.

Svakako mi treba i monitor jer trenutno radim na ekranu od laptopa, tako da bi ovo bila kupovina 3 u 1

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, manson said:

KVM svič, nekakav, ti ne gine u bilo kom slučaju.

Sad vidim da si editovao, kako mislis da ne gine ako ovaj monitor u sebi ima 2x HDMI, znaci za 2x laptopa i 2x USB port za mis i tastaturu?

KVM feature allows you to control multiple devices via one set of keyboard, video and mouse.

Link to comment
Share on other sites

Da, ima ugradjen KVM 🙂 zato rekoh nekav KVM ti ne gine, da li taj integrisan u monitor, klasičan KVM, ili ovaj samo USB.

Osim ovoga što je Zwerko naveo, jedina mana je što si onda ograničen na te MX Logi stvari, možda ti ne odgovaraju.

Edited by manson
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, killYg0r said:

Mnogo je dobra fora, izgleda da su oni jedni od rethkih koji nude ovu opciju. 

Sad samo treba pronaci da li postoji na stanju negde. Kopam od juce da vidim gde moze da se uzme, pa cu javiti sta sam uradio!

Probaj ovde https://www.itsvet.com/monitor_gigabyte_m27q_ek-pdaa1-31.i?id=7355

I da, gledaj da je 2.0 verzija monitora. Ona ima RGB panel, 1.0 ima BGR. RGB je bolja, verovatno za gde je bitno, većina nas kapiram da ne bi primetila razliku 🙂

https://www.rtings.com/monitor/reviews/gigabyte/m27q-rev-1-0

https://www.rtings.com/monitor/reviews/gigabyte/m27q-rev-2-0

 

Link to comment
Share on other sites

Pošto ljudi treba da su na poslu ako tebi padne na pamet da ti danas treba novi monitor sa određenim karakteristikama? 🙂 ti modeli su obično samo kod distributera, tj ne drži ih nijedna manja radnja jer je slabije prodaju, tako da ti verovatno ne bi ni pomoglo čak i da oni rade...

 

A što se Logi MX tiče zaboravih da napišem da osim cene mana tog rešenja je i što ne možeš da deliš druge periferije ako ti treba - zvučnike, slušalice, štampač... A što sve KVM switch radi opušteno.

  • Downvote (-1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

NIjedna radnja nema naravno na lageru a boga mi ni da se poruci trenutno. Serem im u usta.

Cimao sam i KP likove oni su tek postali smehostres. Mogu da nabave, ceka se do 15 dana i kosta vise nego u radnjama sto je naznaceno, serem se i njima u usta, pritom daju "godinu dana garanciju".

Link to comment
Share on other sites

Većina ovih modela su brendovi koji imaju distributere kod nas, što će reći da verovatno postoji mogućnost da poruče ako baš nemaju trenutno, uz ogradu da treba videti da nije neka varijanta da baš ti specifični KVM modeli ne idu na naše tržište - što sumnjam da je slučaj baš za sve vendore, možda kod ponekog iz ko zna kog razloga.

Link to comment
Share on other sites

Svi ovi gde je manja cena nemaju definitivno a na KP mi ne pada na pamet da im platim full cenu + da identicno cekam mesec dana da stigne mozda, postali su kao prodvanice.

Sutra zovem Gigatron finalno posto na sajtu i dalje stoji da je dostupan iako je najskuplji.

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Evo konacno dodjoh do resenja posle patnje : D

Dobio sam monitor iz 3 isporuke, jer su slali stvari iz 3 razlicite radnje/magacina (trebalo mi je dodatnih kablova + adapter za mini display port na HDMI)

Edit: prvo mi je nije switchovao uopste dok nisam uradio swap HDMI kablova (jer je original koji je stigao 2.0 a stari mi je 1.x) pa naravno 2.0 radi na starom laptopu dok 1.x ne, sto isto nigde ne pise da serem im se usta.

Pa sam ubo sve pa mi je switch-ovao samo ekran, bez tastature i misa. Da bi na kraju konstatovao da je potrebno da mora da postoji neki tip USB konekcije sa oba laptopa da bi sve radilo. Znaci u monitor se kaci HDMI1, HDMI2, USB od tastature, USB od misa - pa onda izlazno USB na USB u jednom laptopu i USB C na USB C na drugom - sto takodje dovodi do zakljucka da u slucaju da mi drugi laptop nije imao USB C port ovo ne bi radilo..

Nije pomoglo ni FW update monitora + driver update na laptop strani da bi radilo drugacije, definitivno je takav setup i skroz zavisi od laptopa - npr videh neki klip gde lik povezuje na Mac i preko USB C konekcije mu radi sve odjednom tj KeyboardVideoMouse.

Levi laptop mi je preklopljen i koristim samo monitor a drugi mi je extended + laptop.

Sam kvalitet monitora je okish, ocekivao bih vise za ove pare ali ima previse faktora koji uticu usput sto se tice same slike. 

Da se slika prebaci treba oko 5 sekundi a sve ukupno 10 za tastaturu i misa i moze i na dugme iza monitora ili preko Gigabyte aplikacije.

 

Edited by killYg0r
  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, killYg0r said:

Da se slika prebaci treba oko 5 sekundi a sve ukupno 10 za tastaturu i misa i moze i na dugme iza monitora ili preko Gigabyte aplikacije.

 

bah, ovo me je oduvek nerviralo kod ovakvih rešenja, možda ja očekujem previše, ali brže mi je da samo uzmem drugu tastaturu i miša nego da čekam 10 sekundi za prebacivanje. ok, zavisi od tvog use casea i koliko često to radiš dnevno, ako je jednom, ok, ali ako je neki konstantni switch onda može da smara.

probao sam svojevremeno neku logi tastaturu koja se kači na do tri uređaja i imala je taj delay i smorilo me i prodao sam je.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, manson said:

Najs.

Koja verzija monitora? Ako je 1.0 da li primećuješ neku razliku u odnosu na standardne RGB monitore? 🙂 

Ubih se da pronadjem informaciju. Niti pise na kutiji, niti pise na monitoru samom, niti pise na sajtu kad se proveri serijski broj, a boga mi ni u softveru njihovom.

Jedino mogu da konstatujem da posto moj nema srafove iza da je hw revision 2.0 na osnovu random sajta koji je radio test https://www.rtings.com/monitor/tools/compare/gigabyte-m27q-rev-1-0-vs-gigabyte-m27q-rev-2-0/19668/34719?usage=3623&threshold=0.10 

Pa se nadam da jeste posto kad otkucam part number na guglu izlazi Gigabyte sajt na kome po defaultu izbaci revision 1.0. 

A i proizvodnja je Decembar 2023.

Tek nakon budzenja dodatnih opcija za boje se vidi ostrije na boljem laptopu (poy za Vudua) a na ovom drugom koji je povezan HDMI kabl - adapter za mini display port i sam laptop koji ima 1080p rezoluciju mu nema pomoci.

4 hours ago, Dule_smor said:

 

nista, sad da resavas 2 girls 1 cup problem :DDD

 

PAE

4 minutes ago, Lucky said:

bah, ovo me je oduvek nerviralo kod ovakvih rešenja, možda ja očekujem previše, ali brže mi je da samo uzmem drugu tastaturu i miša nego da čekam 10 sekundi za prebacivanje. ok, zavisi od tvog use casea i koliko često to radiš dnevno, ako je jednom, ok, ali ako je neki konstantni switch onda može da smara.

probao sam svojevremeno neku logi tastaturu koja se kači na do tri uređaja i imala je taj delay i smorilo me i prodao sam je.

Meni je ovo bilo potrebno resenje jer vise puta dnevno se prebacujem a i da bi mi sto jednostavno bio uredniji. Za sad deluje podnosljivo, videcemo posle nekog vremena. Ali da je budzevina jeste nema sta, mada kapiram da bi sa odvojenim kineskim KVM switchom tek bilo zabavno za ove potrebe.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, killYg0r said:

Meni je ovo bilo potrebno resenje jer vise puta dnevno se prebacujem a i da bi mi sto jednostavno bio uredniji. Za sad deluje podnosljivo, videcemo posle nekog vremena. Ali da je budzevina jeste nema sta, mada kapiram da bi sa odvojenim kineskim KVM switchom tek bilo zabavno za ove potrebe.

Da, sve razumem, i ja sam tražio isto rešenje ... ali nekako to i dalje nije dovoljno "napredno" kako bih očekivao od tehnologije. 

Apple je tu sad relativno skoro (možda pre jednog OS updatea) izbacio taj neki "continuity" momenat gde se prebacuje sa kompa na komp (ili čak i komp - ipad i obrnuto) relativno brzo, tj. instant što radi preko softvera i evidentno je "moguće", ali naravno šarenolikost na PC-ju to onemogućava. Ali očigledno tehnički nešto može da se uradi i nadam se da će nekad doći do toga, tad će mi zapravo biti korisno - a imam potrebe za tim, slično kao i ti.

Link to comment
Share on other sites

Vec par puta mi se desilo da zabaguje prebacivanje misa i tastature koje proradi tek nakon sto restartujem oba laptopa...

Probao sam sve kablove da reseatujem i restartujem sam monitor ali ne radi..

Vec sam odradio FW update na monitoru i imam njihov management softver ali dzabe 😞 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...