Jump to content

Avio saobraćaj


manson

Recommended Posts

zavisi šta kaže zakon koji reguliše avio saobraćaj. verovatno su i piste tipske, znači kad ovaj kaže "izašli ste na D5 a ne na D6" ovaj valjda zna da je to 1500 a ne 1800 metara (npr) jer ne znam kako bi drugačije znali svaku pistu na svetu.

ali moramo da sačekamo nekog ko zna više o temi da može da kaže čiji je tu final call. i meni deluje malo smešno "onda je muški glas autoritativnijim tonom pitao da li znaju da su tu i tu" ali ako je to sve što može da uradi onda nije pogrešio.

Link to comment
Share on other sites

pa evo, ima nekih komentara na ovom clanku tangosixa ( a kolko sam ja inace pratio tu se cesto javljaju i ljudi koji navodno rade u industriji ) i cak se i u tim komentarima ljudi svadjaju/ne slazu... tako da ne verujem da cemo ovde dobiti odgovor (jedino ako zverko kao ekspert za sve ne dodje i resi nam ovu misteriju)

Link to comment
Share on other sites

ako je istina što kaže ovaj pilot, onda:

Kada je reč o kontroli letenja, kaže da oni nemaju nikakvu ogovornost jer se radi o instituciji koja se bavi regulacijom saobraćaja, kao što je to saobraćajna policija.

nema veze sa kontrolom letenja.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, manson said:

Koliko sam razumeo iz nekih klipova koje sam gledao, na zemlji prednost ima toranj (nije isto što i kontrola leta), tokom leta pilot/posada.

ja sam mislio da je toranj kontrola leta 🙂 ali možda je kontrola leta širi pojam koji podrazumeva i rad unutar tornja. 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, cali said:

Pošto za T6 pišu ljudi sa pilotskim licencama, letačkim iskustvom i generalno ih zabole za politiku, verujem ovome što su rekli.

da, najčešće je to slučaj, čak sam i pričao sa Petrom nekoliko puta, ali ne znamo ovde, možda se baš iz tog razloga što se svi znaju neko zamerio pilotu aviona a u kontroli letenja mu je ortak!

 

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

„Ono što je nesumnjivo utvrđeno i što mogu da podelim sa vama to je da je Kontrola letenja dala jasno uputstvo pilotima na koji deo piste da izađu pre poletanja, a da oni tu informaciju, odnosno naredbu nisu ispoštovali to već usmerava našu istragu na određeni pravac. Ali nije to jedino čime ćemo se baviti. Mnogo je veća širina ovog slučaja“, rekao je Direktor Centra za istraživanje nesreća u saobraćaju prof. dr Nebojša Petrović, prenosi RTS.

Evo šta kaže ovaj iz centra.

„Ovo je bio veoma ozbiljan incident, svesni smo potencijalnih posledica koje su mogle da se dogode. Zato smo vrlo brzo doneli odluku o prekidu saradnje sa Maraton erlajnzom, bez obzira na to što je sertifikovana evropska avio-kompanija. Odluka je bila neophodna, jer je bezbednost naših putnika na prvom mestu. Čekaćemo finalne rezultate istrage, ali ovaj korak je bio neizbežan“, rekao je generalni direktor „Er Srbije“ Jirži Marek.

4 hours ago, cali said:

pa ovi carevi su jedva poleteli, ono 2 metra iznad zemlje se našao na samom kraju piste 😞

Doduše sad čitam dalje izjavu sa RTS-a, u onom audio fajlu nigde nisam čuo da je ovaj izdao naredbu već je sugerisao da se pomere ako žele.

Link to comment
Share on other sites

Evo izveštaja:

Један од вероватних узрока удеса авиона "Ембраер" компаније "Маратон ерлајнз" на лету "Ер Србије" ЈУ324 за Диселдорф 18. фебруара, у којем се налазило 106 путника, је неадекватна процена параметара за полетање током претполетене припреме летачке посаде авиона, која је донела одлуку да се полетање изведе са мање дужине писте у односу на иницијално планирану, наводи се у извештају Центра за истраживање несрећа у саобраћају (ЦИНС). 

 

Link to comment
Share on other sites

Kažu ovi iz Boinga da je 737 max trenutno najsigurniji avion.

https://www.cnbc.com/2024/02/22/boeing-touts-737-max-as-safest-airplane-comments-on-chinas-comac-c919.html

“The airplane is by far the most scrutinized airplane in the world, in the history of aviation. It’s the safest airplane that can be out there today,” said Dave Schulte, Boeing’s commercial marketing managing director for Asia-Pacific.
Boeing did not bring any commercial planes to the Singapore Airshow.
“It’s an airplane that is included in our long term forecast,” Schulte said, referring to China’s Comac C919.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, manson said:

Kažu ovi iz Boinga da je 737 max trenutno najsigurniji avion.

https://www.cnbc.com/2024/02/22/boeing-touts-737-max-as-safest-airplane-comments-on-chinas-comac-c919.html

“The airplane is by far the most scrutinized airplane in the world, in the history of aviation. It’s the safest airplane that can be out there today,” said Dave Schulte, Boeing’s commercial marketing managing director for Asia-Pacific.
Boeing did not bring any commercial planes to the Singapore Airshow.
“It’s an airplane that is included in our long term forecast,” Schulte said, referring to China’s Comac C919.

po nezavisnom istraživanju agencije WeNoBoingTrustUs Ltd

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Авион "боинг 777-200" компаније "Јунајтед ерлајнс" слетео је на Међународни аеродром у Лос Анђелесу у четвртак поподне након што му је отпала гума после полетања, рекао је портпарол компаније.

Лет УАЛ35 од Сан Франциска до Осаке преусмерен је за Лос Анђелес након што му је отпала гума. Федерална управа за ваздухопловство истражује инцидент.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, voodoo_ said:

To je ono "kako mi vulkanizer naduva, to je, šta ja ima da proveravam"

i ono montirana guma u suprotnom smeru - događa se više nego što biste zamislili 🙂

Link to comment
Share on other sites

https://www.bbc.com/news/business-68534703

A former Boeing employee known for raising concerns about the firm's production standards has been found dead in the US.

John Barnett had worked for Boeing for 32 years, until his retirement in 2017.

In the days before his death, he had been giving evidence in a whistleblower lawsuit against the company.

Boeing said it was saddened to hear of Mr Barnett's passing. The Charleston County coroner confirmed his death to the BBC on Monday.

It said the 62-year-old had died from a "self-inflicted" wound on 9 March and police were investigating.

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

Boing nastavlja da Boinguje:

На "боингу" компаније "Јунајтед ерлајнса", највероватније током лета, отпао труп. Авион безбедно слетео на аеродром у јужном Орегону, када је инцидент пријављен. Нико није поврђен, а делови трупа летелице нису пронађени.

Авион "боинг 737-800" старије производње, који је стигао у јужни Орегон након што је полетео из Сан Франциска, остао је без дела трупа, саопштила је надлежна инспекција, наглашавајући да нико од путника није био угрожен.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...