Jump to content

Omiljeni YouTube kreatori (krekiji)


Recommended Posts

Evo posle 100 god potpuno novi topic, koji nije nastao kao split!

Iako nisam neki "follower" bilo koga na internetu, mislim da ovo može biti zanimljiva tema, posebno u smislu izlaska iz sopstvenog internet mjehura! Znamo već ko je omiljeni Kilijev jutjuber :tf:

Da bismo ovo nekako struktuirali, predlažem da svako razmisli i napiše omiljene kreatore u sledećim kategorijama:

TOP 3 DOMAĆA* youtube kanala

TOP 3 STRANA youtube kanala

- Najbolji kanal koji sam nedavno otkrio

- Najbolji YT kanal koji često gledam ali nisam subscribovan, može biti i neki "guilty-pleasure"

*Pod domaće možemo reći da spadaju svi JUGOSLOVENSKI (neću da pišem "balkan", "region" i tako te nametnute izraze sa zlog zapada!)

Ostali kriterijumi:

- Pod "Youtuber" se misli na zaista originalne autore, što znači na listi ne bi trebalo da budu youtube kanali koji uploaduju muziku, TV emisije i slično.
- Bilo bi lepo da napišete i kratak opis, zašto vam je kul taj i taj YT kanal, uz naravno link.

PA DA POČNEMO (što bi rekao onaj kao majstor sa glupim forama o kolima, možda nečiji omiljeni jutjuber??)

TOP 3 Domaća

Ovde sam poprilično slab, slabo zaista gledam domaći sadržaj, ali hajde da probamo

MARKA ŽVAKA - prvo što mi je palo na pamet kada je ova tema u pitanju. Da, bili su ranije na TV-u (I sada sam negde na nekoj lokalnoj TV video da se emituju ponekad), ali primarni im je youtube.

TV ONLINE - mora se ispoštovati brat Radovan Nikolasi - https://www.youtube.com/@TVOnline900/videos

treće zaista ne znam, odlgedam ponekad onog AutoAnaliza defosa, iako dečko jedva sastavi rečenicu :DDD Nije loš Dragon Garage ali mi je previše GAS tuning styling raja, ali svakako bolji od ovog debilka.
Naravno gledam i Državni posao, ali oni su ipak i na TV-u i dalje pa eto kao ne mogu da se nađu na listi. E da, eventuanlo Milaković može da prođe, mada ima glupih tih modernih fora za klince.

TOP 3 STRANA

MKBHD crnja - sigurno svima poznat, možda i glup izbor je jer sad već ovo najviši mogući level, ali sviđa mi se svaki detalj onoga što radi, iako je full mainstream
https://www.youtube.com/@mkbhd

Rose Anvil - ovo je moglo i u kategoriju "YT koji sam nedavno otkrio"- jednostavan princip, lik seče obuću, patike i iskreno govori koliko su dobro ili loše napravljene, sa akcentom na kvalitet materijala itd, pošto on ima malu radionicu za izradu predmeta od kože

 

Ne mogu da se odlučim za br 3, tako da ću da okačim ovog cara iz australije! Čovek jeste muzičar, međutim iskoristio je Youtube da se probije, sada nastupa po celom svetu, ima naravno i "ozbiljnu muziku" (ili bar ozbiljniju od ovoga ispod).

Gledao sam ranije dosta Dougtarda Demura, međutim onda je u jednom momentu sa 10-15 trajanja videa (taman uz obrok sam gledao) je krenuo da izbacuje 25-35 minuta, što mi je baš smaranje (a nije ništa dodao novo zapravo?). Mogu još da pomenem i ATHLEAN-X lika i asistenta mu, to sam isto ranije češće gledao, međutim posle skontaš da se dosta ponavlja - a kako i ne bi, pa nije da postoji 30 miliona mišića u ljudskom telu pa da ima beskonačno materijala da izbacuje. Ali u svakom slučaju taj kanal mi je adresa ako mi nekad zatreba neki fitnes savet, bez da je neki random bro.

Eto toliko od mene, ispadoh ja zapravo loš predlagač kontenta kad pogledam, moguće da sam neke i propustio... u svakom slučaju, eto prilike da vi izlistate svoje (bolje) favorite!

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, togFU said:

Da bismo ovo nekako struktuirali, predlažem da svako razmisli i napiše omiljene kreatore u sledećim kategorijama:

TOP 3 DOMAĆA* youtube kanala

TOP 3 STRANA youtube kanala

- Najbolji kanal koji sam nedavno otkrio

- Najbolji YT kanal koji često gledam ali nisam subscribovan, može biti i neki "guilty-pleasure"

bukvalno nijedan 🙂 

naterao si me na razmišljanje i mislim da ne postoji nijedan kanal koji gledam redovno šta više ni sam YT ne pratim redovno, osim za neke trejlere ili kad neko ciljano nešto ulinkuje.

verovatno ima veze sa onim što me smara da gledam video klipove, što smo već pričali ovde. ne vidim scenario u kojem mogu da pustim 30 minuta neki YT klip i da gledam.

vrteći film po glavi, svojevremeno sam redovno gledao onaj failblog ili failarmy, kako se beše zvao, i onaj drugi lik, sad mi je u glavi Shawn William Scott ali nije on nego onaj neki polu latino lik što je isto obrađivao klipove i komentarisao ih, ima tome 10 godina sigurno. To je možda kanal koji sam redovno gledao, ali valjda je i on posle to prestao da radi pa sam batalio.

Marka Žvaku žena gleda redovno pa kad u prolazu nešto uhvatim njih ispratim.

Link to comment
Share on other sites

bitcu kratak

od domacih gledam (trenutno subscribovan)

optimajz (nas drugar sa foruma) - jako divan kanal posvecen mlevenju ukrajinaca, raw futidz, smrt zapadu na max

TacEQ - kul vojni kanal

Njuz Net popcast - za razliku od podcasta, ovde nema toliko drugosrbijanizma

Izazovi avanturu i Sasvim Prirodno

Drzavni posao i dnevna doza drzavnog posla - logicno

----

Od stranih uglavnom vezano za kuhanje
sam the cooking guy - americka izdrkavanja, burgeri i slicno
Felu - Fit by Cooking - relativno ukusni recepti gde se vodi racuna o kalorijama
Joshua Wisseman - kontam da svi znaju za ovog lika
J. Kenji Lopez-Alt - POV iz svoje domace kujne, ex pro chef
Pro Home Cooks

i neki dota 2 kanali ali to vas ne zanima jer ste casuali

Link to comment
Share on other sites

Domaci:

Tech: BalkanTech,  Benchmark
Cars: Emisija SAT - Zvanični kanal, JJEDAN, M polish Beograd, PetrolHeads Auto Vlog, Quartz313, Testosteeron, Titanium Beograd
Vlog/travel: Izazovi avanturu, Marka Žvaka
Fun/food: stefansmc, ŠtaDaJedem?, Mikri Maus TV (air C.Gun )

Top tier: Ozbiljne Teme

Strani:

Vlogs: bald and bankrupt, Kurt Caz
Retard fest: Channel 5 with Andrew Callaghan
Tech: Custodian Data Centres
Music: Dan Vasc, Heroes Orchestra, Skonson Reactions
Fun/food: Geography Now, World According To Briggs, Good Mythical Morning

Top tier: PPPeter, shiey i Peter Santenello mi je broj jedan trenutno ste se tice gledanja https://www.youtube.com/@PeterSantenello

Pratim jos nekolicinu stvari ali nisam pretplacen na kanale, tako da YT cepam non stop prilicno, a najvise mi prijaju ovakvi neki formati

 

 

 

 

 

 
Link to comment
Share on other sites

zaboravih da izreklamiram Prvi Servis (od autora Drzavnog posla) - imaju super lore i gomilu suptilnih carskih fora, cesto gostuju poznate face da malo razmrdaju stvari, iako ponekad neke epizode jbg nisu ultra najsmesnije. ali manje-vise svakog ponedeljka u 12 ispostujem novu epizodu i nastavim dalje sa civotom o/

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Lucky said:

bukvalno nijedan 🙂 Shawn William Scott ali nije on nego onaj neki polu latino lik što je isto obrađivao klipove i komentarisao ih, ima tome 10 godina sigurno. 

Ovaj?IMG_4402.thumb.jpeg.bf6fc8cc18db95acb126b2ba1552c95b.jpeg

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

nejga je moj klinac non stop gledao kad je imao 5-6 god, i znam da sam ludeo od histericnog dranja ovog lika i brzih scena kad vristi i tako nesto.
TO je rpvi put da sam bas nekog tagovao kao retarda par ekselanas (ovog lika, ne klinca)

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, f4ts0 said:

nejga je moj klinac non stop gledao kad je imao 5-6 god, i znam da sam ludeo od histericnog dranja ovog lika i brzih scena kad vristi i tako nesto.
TO je rpvi put da sam bas nekog tagovao kao retarda par ekselanas (ovog lika, ne klinca)

hm, ne sećam se toga - ovo je bio neki 10-15 minuta format gde on uzme 3-4 klipa koji su u tom trenutku aktuelni na netu (bilo da su iz failarmy kategorije bilo ono live intervjui, izjave itd, tipa Kesić sada) i onda daje svoje komentare na to. Možda je imao i paralelno neke dodatne emisije, kanale ili sadržaje, ali ne mogu da se setim da je imao neke brze scene kada vrišti, šta god to bilo što ne znači da ih nije bilo.

Pošto vidim da je i dalje ostao aktivan moguće da je prosto ukinuo ovo o čemu ja pričam i onda prešao na druge YT formate, jer iskreno ne deluje mi ni da bi tvoj klinac od 5-6 godina gledao ovo jer mu prosto ne bi bilo zanimljivo.

Link to comment
Share on other sites

ne ne bas je to bilo (komentarise klipove), al imao je neki efekat kao da trese ekran i da se dere.
A mozda je samo previse agresivno bilo za moje, i tada, ostarele nerve.

Na temu zanimljivosti deci, to su vode neistrazene. Pola godine je bila fascinacija klipovima gde deca dobiju vakcinu i placu, pa pola godine fascinacija usisivacima (klipovi i reviewi usisivaca)

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, f4ts0 said:

ne ne bas je to bilo (komentarise klipove), al imao je neki efekat kao da trese ekran i da se dere.
A mozda je samo previse agresivno bilo za moje, i tada, ostarele nerve.

Na temu zanimljivosti deci, to su vode neistrazene. Pola godine je bila fascinacija klipovima gde deca dobiju vakcinu i placu, pa pola godine fascinacija usisivacima (klipovi i reviewi usisivaca)

haha, ok, u odnosu na review usisivača definitivno vidim da mu može biti interesantnije 🙂

ali stvarno se ne sećam tog drmanja ekrana, ali ne isključujem, davno je bilo!

 

Link to comment
Share on other sites

On 10/16/2023 at 2:42 PM, evgeniy said:

zaboravih da izreklamiram Prvi Servis (od autora Drzavnog posla) - imaju super lore i gomilu suptilnih carskih fora, cesto gostuju poznate face da malo razmrdaju stvari, iako ponekad neke epizode jbg nisu ultra najsmesnije. ali manje-vise svakog ponedeljka u 12 ispostujem novu epizodu i nastavim dalje sa civotom o/

Iako sam veliki fan Državnog posla, nikako mi ne leži taj Prvi Servis, pokušao sam da gledam ali baš mi je loše nekako...

12 hours ago, f4ts0 said:

pa pola godine fascinacija usisivacima (klipovi i reviewi usisivaca)

Vacuum Wars najjači kanal, jedno vreme sam bio nateran da gledam zbog posla ali lik stvarno sabija

3 hours ago, Peachwise said:

Hagerty

Auh, da, zaboravih definitivno najjači YT kanal na temu automobila, vrhunska produkcija, level iznad 80% televizijskih radova

Link to comment
Share on other sites

Od domacih mi je prijalo da redovno gledam/slusam Agelasta (Galeb), odnosno goste koje je dovodio, gde su pricali o svemu i svacemu.

Npr posebno mi je bila zanimljiva epizoda sa Danilom Trbojevicem, koji je pricao o demonologiji, i povezanim stvarima iz raznih krajeva Srbije, tako da koga zanima ta tematika, izuzetno preporucujem da se poslusa (ima i u audio formatu na Spotify, i jos negde) - 

 

 

Osim toga, domaci vec pomenuti Prvi servis, ponekad Milakovica, i veoma cesto ispratim Familiju, koje ume fino da me nasmeje.

Od stranih, dok su bili redovni nas "englez" Vuj (David Vujanic) i Poet (posto sam naravno opsednut Premijer ligom) - https://www.youtube.com/@PoetVuj

Hugh Wizzy, iz istog razloga - https://www.youtube.com/@hughwizzy

Osim toga, nista drugo ne pratim redovno, vise onako pretrazim nesto sto me trenutno zanima, i provedem par sati na yt... Kao npr preksinoc kada sam se iskidao od smeha na gomilu starih standupova Dave Chappelle, Bill Burr, Ricky Gervaisa i ostalih koji nemaju dlake na jeziku

 

"Choose life..."

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...