Jump to content

Kako gledati "zemaljske" kanale (nacionalna frekvencija) bez kablovske?


Recommended Posts

Totalno nevezano za RUR dasku - @Lucky prebaci objavu gde joj je mesto ako ovde ne odgovara.

Tasta kupila neki VOX Smart/Android TV koji ima DVB-T2 i Sencor-sda-212-dvb-t2 antenu sa idejom da gleda samo ove kanale sa nacionalnom frekvencijom. Problem je sto ova antena ne hvata nista. Imaju Supernovu kablovsku i vec 3 set-topbox-a/kartice i cetvrti bi znacio doplatu i to finu. S obzirom da je Smart TV, instalirao sam Supernovu (Move'n'go) aplikaciju i sve radi jako sporo, a neki kanali cak ni ne mogu da se gledaju (Pink, B92, Prva, K1..). Da li postoji neka aplikacija koja ima ove nase kanale sa nacionalnom frekvencijom? Ili uopsteno pitanje - kako najlakse gledati kanale sa nacionalnom frekvencijom bez dodatnog placanja i prevelikog cimanja?

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, fuse.buca said:

Totalno nevezano za RUR dasku - @Lucky prebaci objavu gde joj je mesto ako ovde ne odgovara.

Tasta kupila neki VOX Smart/Android TV koji ima DVB-T2 i Sencor-sda-212-dvb-t2 antenu sa idejom da gleda samo ove kanale sa nacionalnom frekvencijom. Problem je sto ova antena ne hvata nista. Imaju Supernovu kablovsku i vec 3 set-topbox-a/kartice i cetvrti bi znacio doplatu i to finu. S obzirom da je Smart TV, instalirao sam Supernovu (Move'n'go) aplikaciju i sve radi jako sporo, a neki kanali cak ni ne mogu da se gledaju (Pink, B92, Prva, K1..). Da li postoji neka aplikacija koja ima ove nase kanale sa nacionalnom frekvencijom? Ili uopsteno pitanje - kako najlakse gledati kanale sa nacionalnom frekvencijom bez dodatnog placanja i prevelikog cimanja?

Pa ovako, pošto sam imao slično iskustvo kad je krenula korona možda bih mogao da ti pomognem.  Iz mog iskustva, hvatanje kanala tu nije baš kao na analognim gde ti onako kroz sneg možeš da vidiš da se nazire RTS logo pa onda pomeraš antenu ili poziciju pa juriš jači signal - ovde je više 0 ili 1 situacija. Znači moraš da pronađeš položaj antene i njenih "kraka" unutar gajbe tako da uhvati signal. I kad uhvati signal uhvatiće sve kanale. To je teži deo posla - posle kad on umemoriše u televizoru pozicije onda možeš i da premeštaš antenu, znaš gde je RTS1 pa ako nemaš sliku ti pomeraš antenu dok se ne pojavi. I tu imaš mali momenat laga, neće se odmah pojaviti dok "ne povuče" signal, tako da moraš da sačekaš sekund. Ali da ne idemo toliko daleko!

Znači ako ne hvata ništa, probaj da promeniš lokaciju antene i pomeraš krake itd ti je tl:dr verzija. Osim ako ne živi tašta u nekoj 

 

Link to comment
Share on other sites

Tasta je u Borci. I ova sobna antena nazalost nema krake (https://www.tehnomanija.rs/televizori-audio-i-video/antene-i-receiveri/sencor-sobna-antena-sda-212-dvb-t2-000000000001182590).

Caka je u tome sto sto su joj antenu preporucili uz taj Vox tv sto je uzela, jer je boze DVB-T2 kompatibilna. Plus ta antena ide na usb u tv, za to prvi put cujem (mada iskreno nisam u toku sa trendovima)... Probacu za vikend ovo sto si mi predlozio pa cu da javim kako je ispalo na kraju..

Link to comment
Share on other sites

Mi kod babe u kući koristimo onu staru loga antenu, doduše stoji na krovu pa nema ometanja, ali hvata sve te kanale i povezana je direktno koaksijalnim kablom u ulaz na TV-u (koji ima DVB-T2 tjuner), nema ništa od pojačavača i set-top boxova između antene i TV-a.

Sama antena i kabl imaju najmanje 20 godina.

Edited by voodoo_
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, fuse.buca said:

Tasta je u Borci. I ova sobna antena nazalost nema krake (https://www.tehnomanija.rs/televizori-audio-i-video/antene-i-receiveri/sencor-sobna-antena-sda-212-dvb-t2-000000000001182590).

Caka je u tome sto sto su joj antenu preporucili uz taj Vox tv sto je uzela, jer je boze DVB-T2 kompatibilna. Plus ta antena ide na usb u tv, za to prvi put cujem (mada iskreno nisam u toku sa trendovima)... Probacu za vikend ovo sto si mi predlozio pa cu da javim kako je ispalo na kraju..

Ja sam uzeo neku "sa pojačivačem" ne znam sad brend naći ću je, ali ima i krake, pored glavnog dela koji izgleda slično kao ovo što si linkovao. i kod mene je reagovalo na pomeranje "kraka". u svakom slučaju se moja kačila na normalan ulaz za antenu nikakav usb.

Link to comment
Share on other sites

+1 za pravu antenu, kod mene u selu je bilo muka sa kućnim antenama, nekom rade posao, nekom ne, a ko ima pravu staru antenu ubodenu u STB sve radi super. Sećam se da sam kućnu antenu kuio jednom davno, i vratio, i morao namotirati na krov nešto ovakvo, i dan danas stoji, mada se ne korsiti, ali znam da je radilo :D

https://www.tehnomedia.rs/tv-video-i-foto-tehnika/antena/iskra-p-20-uhf-mini.html#data

Edited by millanče

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

meni ona sa kracima, pojacavicaem i sta ti ja znam sta sve ne sve nije nista mogla da uhvati nista 

stavio neku bakarnu zicicu od 30 cm i slika super 

na drugom mestu, radi sve sa logom na krovu 🙂

loga na krovu i step sokici! cudna vremena

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ovo sam montirao kod dede pre neku godinu i radi super https://www.eponuda.com/antene-za-tv-cene/velteh-tv-n2000-loga-midi-antena-za-televizor-cena-484485?poz=1, antena nije na krovu vec na tavanu(potkrovlje sa prozorima) zameni i coax kabl moze i on da bude los ako je proslo dosta vremena. Te "digitalne" antene nisu ni za k..

 

Ustvari proizodjac je Iskra https://www.eponuda.com/antene-za-tv/iskra-p-20dtt-mini-loga-tv-dvb-t-dab-fm-22db-dvb-t2-spoljna-antena-za-televizor-cena-367250 ali izgleda isto kao ova prva. Ma sve to danas prave kinezi xD

Edited by AUTHORITY
Link to comment
Share on other sites

Najbolje rešenje je ili prava krovna logo antena ili ona klasična sobna sa kojom imaš sex koji Laki pominje kada je moraš pomerati jer nije svaki kanal dobar. Doduše i sa krovnom imaš sex jednom, dok je ne namestiš i posle ne diraš.

You say, away with you Communists; we say, away with you imperialists!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...