Jump to content

Kupujem konzolu i TV


reki

Recommended Posts

3 hours ago, manson said:

Sad baš pogledao u Steamu, nema ni jedan balkanski jezik 🙂 

ne znam šta hoćeš da ti kažem 🙂 ja sam ti gore napisao šta mislim da su glavni razlozi što nema širenja, pa onda ušao i dalje u priču oko jezika. sigurno da ti možeš kao korisnik da kupiš odakle god hoćeš, onda ne podležeš zakonu o zaštiti potrošača u svojoj zemlji, ali svako ko hoće legalno da posluje kod tebe otvara pravno lice i onda mora da ispoštuje sve te zakone. u slučaju steama imaš naravno refund za igre, ali na primer pojma nemam kako ide za steam kontroler, sad i za steam deck etc ako ga kupuješ na primer u Srbiji.

na sve to ne treba zaboraviti da su velike firme pre u fazonu da ne idu negde ako postoji i minimum šanse da se nešto zakomplikuje pravno/legalno čak i ako imaju veću zaradu nego što bi napravili na nivou Srbije.

Link to comment
Share on other sites

Da, ja sam pogrešno pročitao taj deo jedan sisten različite stope.
Ali, znači da nema "imamo specifične zakone koji dodatno drndaju prodavce digitalnih sadržaja"? Ali važno da mora da bude neki pljuc po Srbiji sa tvoje strane...
 
Ne znam, da li to tvoji zapadni hendleri prate šta radiš i online, da se slučajno ne odmetneš ili šta?  
Nemamo specifične zakone ali smo u specifičnoj situaciji - imamo EU zakon ali nismo deo EU. I nema to konkretno veze samo sa Srbijom, ista je situacija sa svim zemljama regiona ili slična, ali svakako niko nema PS store ko nije u EU.

Ako na nešto imam zamerku konkretno u Srbiji to je carinska stopa od 10% na konzole koja je potpuno besmislena.
@Lucky ne može Steam hardver u Srbiju, upravo iz razloga koje si naveo, a pre svega servis.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

To je sve opet od kompanije do kompanije. Nemamo ni Apple Srbija d.o.o. na primer, a imamo legale Apple uredjaje i ovlašćene Apple preprodavce i plus mobilne provajdere koji ih prodaju, svi uvoze od Apcoma HU (ovlašćeni Apple distributer), a imamo i Apple store, koliko, ima jedno 2 godine?

 

29 minutes ago, Zwerko said:

Nemamo specifične zakone ali smo u specifičnoj situaciji - imamo EU zakon ali nismo deo EU. I nema to konkretno veze samo sa Srbijom, ista je situacija sa svim zemljama regiona ili slična, ali svakako niko nema PS store ko nije u EU.

I zašto onda pominješ specifične zakone koji drndaju prodavce kada evo i sam sada kažeš da nemamo specifične zakone?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, manson said:

To je sve opet od kompanije do kompanije. Nemamo ni Apple Srbija d.o.o. na primer, a imamo legale Apple uredjaje i ovlašćene Apple preprodavce i plus mobilne provajdere koji ih prodaju, svi uvoze od Apcoma HU (ovlašćeni Apple distributer), a imamo i Apple store, koliko, ima jedno 2 godine?

apple store je tipični case in point "excel tabele" + "nekog tamo levog zaposlenog".

znači apple store je imao MAKEDONIJU 15 godina unazad, koja nema 'leba da je veće tržište od Srbije kakva god da je Srbija, da ne uzimamo Cro jer kao EU i šta god, a nas nije bilo :))

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Lucky said:

refund

14 minutes ago, Lucky said:

case in point

On 8/11/2022 at 9:09 AM, voodoo_ said:

fičri

 

7 hours ago, Zwerko said:

fun fact

 

6 hours ago, Lucky said:

nativnom

 

3 hours ago, Junkie said:

My 2 cents

 

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...