Jump to content

The Invincible


Dule_smor

Recommended Posts

On 7/22/2022 at 7:55 PM, Dule_smor said:

Hijao, video igra po meni drugoj omiljenoj knjizi, treceg omiljenog SF pisca svih vremena:D. Dame i gospodo, The invincible by Stanislaw Lem!

 

ovo zapravo izgleda iznenađujuće dobro, ili ja odavno nisam pratio najnovije standarde gaming grafike i animacije 🙂

Link to comment
Share on other sites

deluje kao da ce biti kul, ali vec vidim par glupih stvari koje mi uopste nisu jasne i zasto su uopste prisutne. prvo, stizes roverom do kraja puta, postoji samo jedan jedini put napred, ispred tebe se odronila stena i jasno strci ulaz u malu istrazivacku stanicu. pa da ga jebem, naravno da ces izaci iz vozila da istrazujes, ne treba igrica to da mi kaze. ili mora, posto su svi retardirani i vozilom ce da gaze napred kao da je GTA VI. druga stvar su mi oni QTE momenti kad se penje uz merdevine, cemu to uopste, kako to doprinosi imerziji sto ce da me znoji da tri puta kliknem ili stisnem isto dugme da bi se moj lik popeo metar =c

smara me to generalno nemanje muda da se u ovakvim igricama gde jure jaku atmosferu i udubljivanje u pricu, u stvari malo i postuju igraci. sve mora da sazvace neki drugi NPC preko voice comma, jer jebiga, svi smo previse glupi da pridjemo jedinom zanimljivom predmetu u vidokrugu (robot) i provalimo da ima neka vratanca koja mogu da se otvore. ili da gledajuci onu sliku iz robota shvatimo da je napravljena rupa u zidu... koja je bukvalno 5 koraka ispred tebe i ne mozes da je promasis svejedno. uhhhh

moze nekad svasta tisinom da se kaze i uradi. eno npr, presjajni Outer Wilds koliko je izdominirao, topla preporuka (ali pozeljno ne gledati nikakav trejler pre toga) ako vas interesuje sci-fi, environmental storytelling, gde vas nista ne drzi za ruku i ne postoji strelica na mapi koja vam govori gde da idete i sta da radite. mogla bi i ova ekipa koja pravi The Invincible jos jednom da ga odigra dok ima vremena!

Edited by digrejzo
Link to comment
Share on other sites

pa da, ali sci-fi je vec dovoljno nisa i ako cemo objektivno, nece ovo igrati random mali klinja od 12 godina koji balavi satima nad novim Battlefieldom i CODom, ne pusta levi klik i ima ADHD pride.

hocu reci, ciljana publika je ovde ipak malo zrelija, pa mogu i developeri isto tako da donose zrelije odluke, ali avaj =c

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, digrejzo said:

hocu reci, ciljana publika je ovde ipak malo zrelija, pa mogu i developeri isto tako da donose zrelije odluke, ali avaj =c

apsolutni ključ svega - zrelija ekipa nažalost nema više toliko vremena kao što imaju klinci i pride zrelija ekipa danas nema više vremena kao što je imala zrelija ekipa pre 10 godina ili 20 ili 30.

e da imam i još jedno "i" - mnogo se veći broj igara izbacuje danas nego pre 10 ili 20 ili 30 god 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...

Elem, poceh i ja da igram konacno. Opikah par sati juce, za sada je odlicno. Grafika, atmosfera, ol skul vajb 60ih, bas kako sam zamisljao dok sam citao knjigu. Elem, u spoileru jedno pitanje za one koji su procitali knjigu i odigrali igru.

 

Spoiler

na pocetku pomislih da radnja prati onaj brod koji je sleteo pre Nepobedivog na povrsinu planete i koga su oni posle nasli. Ali sad vidim da je Nepobedivi vec tu sa svojom posadom, to su promenili u odnosu na knjigu. I ta prica sa 2 neke frakcije, toga se ne secam iz knjige?

 

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

I to sto kazes...a samo sto nastavih, zaglavih se, ne znam dal je neki bug

Spoiler

kad naletim na onog Antimat robota i on ode, naidjem na Rover od Alijanse...Rover je prazan, nazad ne moze da se vrati, a napred desno kad nastavim ne da mi da udjem u sledeci tunel, ne da mi igra da hodam napred iako je otvoren put:

Screenshot2023-12-10150659.thumb.jpg.6cfa4974ed85b318bc96238d681576b3.jpg

 

edit, provalih, nebitno 🙂

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Presao:). Odlicno, jedina zamerka su par sitnica oko interfejsa i sto je kratka igra. Ok, kapiram da je indie game itd, ali moglo je to da se razvuce na 10ak sati ingame, ovako je bas malo 5 sati za 30 evry:D. Osmeh na lice mi je iznajmilo par fora i omaza drugim Lemovim romanima (Eden i Fijasko). Vrlo dobro preneta atmosfera iz romana. Ajde par stvari u spojler.

Spoiler

Ne kapiram zasto su uopste morali da ubacuju treci brod i drugu frakciju u pricu, sasvim je dovoljan bio roman za zaplet. Ko nije citao, u romanu krstarica Nepobedivi dolazi na Regis III da ispita nestanak sestrinskog broda Kondor. Spusta se na planetu i onda krece manje vise isto istrtazivanje koje je Jasna sprovela. Samo ima vise likova na brodu pa je jelte i veca prilika za razvoj likova i malo sirenje price. Lemu doduse razvoj likova nije bas najjaca strana i sam je to par puta priznao. Takodje mi se cini da su u knjizi bili napravili neki uredjaj koji blokira EM polje Clouda i tako uspevaju da ostanu pri cistoj svesti. U igri su taj deo preskocili, uopste nije objasnjeno kako jedino Jasna nije podlozna amneziji i stuporu. 

 

Ali sve u svemu veoma pozitivan utisak, mozda jer sam i malo subjektivan kad su Lemova dela u pitanju. Pokazalo se vec da su njegovi romani dobri i za ekranizaciju (Solaris 2 puta), pa ko zna, mozda ce neko i film napraviti po Nepobedivom. Mada bih ja najvise voleo da vidim neku ekranizaciju Fijaska, to mi omiljeni njegov roman. Definitivno preporuka kome se svidja taj Lemov fazon opisivanja ljudske nesposobnosti da shvate nesto nepoznato i tudjinsko.

  • Like +1 1

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ajde bre, pa nismo valjda samo Digi i ja igrali? A za ovih 11 krajeva sad videh, ja sam otvorio mozda 4 ili 5, ne vidim koje jos mogucnosti postoje.

 

Spoiler

Malo je glupo sto ima samo jedan save i sto je poslednji load pre onog razgovora i onda moras svaki put 15ak minuta isto da slusas ne bi li promenio ishod i video drugi kraj. A i par krajeva je bas bezveze, ono kad sacekas da se spusti Invincible, probudis Rohytru i tu se zavrsi igra, mislio sam da ce biti makar neka interakcija sa njima. Ali sve u svemu nije lose, zadovoljan sam. Jos kad bi napravili igru/film po Fijasku bilo bi vrh!

 

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Dule_smor said:

Ajde bre, pa nismo valjda samo Digi i ja igrali? A za ovih 11 krajeva sad videh, ja sam otvorio mozda 4 ili 5, ne vidim koje jos mogucnosti postoje.

 

  Reveal hidden contents

 

pa ne mož' i igre i knjige i serije i filmovi i RL ... teško je balansirati!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...