Jump to content

Koji preciscivac?


Recommended Posts

Nije potpuno purifier related, ali da ne otvaram drugu temu, mozda neko ima iskustva, ja sam totalni noob, ne zamerite na glupim pitanjima 😄

Ja probao neki Humidifier pre oko godinu dana, posto je bio uzasno suv vazduh u stanu, ali je oko njega posle 30min rada bilo toliko vlazno (tj mokro), da mi je to bas smetalo. Citao neke savete, koji su uglavnom bili - podigni ga na sto/stolicu, oblozi peskirima, itd, ali iskreno ne daje mi se gomila kesa na uredjaj koji posle moram da oblazem krpama da bi imao normalno iskustvo sa istim. Plus da ne pominjem da ne smem da ga stavim na 1.5m od npr uticnicu, ili bilo kog elektricnog uredjaja, itd.

Prvo vece sam ga ostavio kod sina u sobi, nasred sobe za svaki slucaj, i ujutru sam samo ugazio potpuno vlazan tepih, sto i nije bas prakticno 😄


Pitanje je : Da li svi rade tako, ili je to bio samo taj krs koji sam uzeo (ne secam se vise marke, znam samo da nije bio neki kinez, platio ga mozda nekih 100-120 chf u Svici)?

Da li ti purifieri koje koristite takodje pomazu i kod suvog vazduha, ili oni samo "preciscuju" vazduh ?
 

"Choose life..."

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, sttevann said:

Nije potpuno purifier related, ali da ne otvaram drugu temu, mozda neko ima iskustva, ja sam totalni noob, ne zamerite na glupim pitanjima 😄

Ja probao neki Humidifier pre oko godinu dana, posto je bio uzasno suv vazduh u stanu, ali je oko njega posle 30min rada bilo toliko vlazno (tj mokro), da mi je to bas smetalo. Citao neke savete, koji su uglavnom bili - podigni ga na sto/stolicu, oblozi peskirima, itd, ali iskreno ne daje mi se gomila kesa na uredjaj koji posle moram da oblazem krpama da bi imao normalno iskustvo sa istim. Plus da ne pominjem da ne smem da ga stavim na 1.5m od npr uticnicu, ili bilo kog elektricnog uredjaja, itd.

Prvo vece sam ga ostavio kod sina u sobi, nasred sobe za svaki slucaj, i ujutru sam samo ugazio potpuno vlazan tepih, sto i nije bas prakticno 😄


Pitanje je : Da li svi rade tako, ili je to bio samo taj krs koji sam uzeo (ne secam se vise marke, znam samo da nije bio neki kinez, platio ga mozda nekih 100-120 chf u Svici)?

Da li ti purifieri koje koristite takodje pomazu i kod suvog vazduha, ili oni samo "preciscuju" vazduh ?
 

purifier radi zapravo suprotno od ovlaživača, on ga dodatno isuši - prosto to je ventilator sa fensi nazivom :)) i najčešće duva na gore a ne na stranu, ali radi kovitlanje vazduha (usisava sa svih strana a izbacuje na gore) i tako prolazi kroz filtere vazduh i čisti ga, ali prosto tim radom ga i isušuje. nije to ne znam kakvo isušivanje, posebno kad dođe zima pa je inače vlaga veća, ali može da se provali razlika.

sa druge strane, ja prvi put čujem za takve probleme sa ovlaživačima vazduha, koncept je takav da izbacuje onu baš finu sitnu paru koja piči gore u nebo, uopšte ne kapiram kako bi se pojavila bara na podu oko njega, osim ako nisi uzeo neki turbo maks mega ovlaživač i stavio na najjače setovanje za hangare i sale :)) šalu na stranu, ja imam neki mali iz DM-a od 20 evra i fino radi za spavaću sobu i još svetli! :)) sličan takav sam kupio pre x godina u koreji i isto je dobro radio pa ga poklonih, neka njihova naravno dong-su-whatever marka 🙂

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Lucky said:

koncept je takav da izbacuje onu baš finu sitnu paru koja piči gore u nebo, uopšte ne kapiram kako bi se pojavila bara na podu oko njega,

Bas to i radi, s tim sto ta para posle nekog vremena lagano pada na pod, i onda sve bude mokro 🙂

Nije bio turbo maks, i nije bio na najjace (cak sam ga setovao na najmanje, tipa night mode), ali isti k.

Iskreno, pojma nemam od cega to zavisi, zakoni fizike mi nisu bas bliski, pa da skapiram kako posle x minuta ta para krene da pada na dole, i sve poprska 😄

 

Ali ok, mozda je ovaj aparat stvarno bio krs, videcu da izdvojim nesto kesa, i da uzmem nesto bolje. Ovaj sam ionako vratio posle 3 dana, vratili mi kes regulare, minus 10% za koriscen proizvod.

  • Like +1 1

"Choose life..."

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, sttevann said:

Ali ok, mozda je ovaj aparat stvarno bio krs, videcu da izdvojim nesto kesa, i da uzmem nesto bolje. Ovaj sam ionako vratio posle 3 dana, vratili mi kes regulare, minus 10% za koriscen proizvod.

Krš je aparat. Ovlaživač koji lepo radi ne ostavlja vlagu oko sebe, pogotovu ne bare.

Philips ima dobre modele za pristojnu cenu, ugrabi neki njihov.

Link to comment
Share on other sites

Dugujem inace update sto se tice preciscivaca, sobizrom da poslednje sto sam napisao je da su beskorisni : )

Pre 2 meseca sam uzeo Xiaomi 3C zbog keve jer je dobila koronu, samo za sobu njenu spavacu.

U odnosu na prethodni put sada uredjaj u stvari reaguje tako sto pokazuje povecan broj cestica u slucajevima kada se:

otvori prozor, nesto kuva i najvise kada cale zapali cigarete (tada ide na 200-300 u crveno i vuce max)

Tako da sam i za kod sebe uzeo Pro H i odnosu na prosli put, kada je stajao sve vreme na ispod 5 cestica i kod mene i kod mojih, ovi sada rade.

Da li su unapredili senzore ili nas vise truju nesto jeste!

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Jose Jimenez said:

Krš je aparat. Ovlaživač koji lepo radi ne ostavlja vlagu oko sebe, pogotovu ne bare.

Philips ima dobre modele za pristojnu cenu, ugrabi neki njihov. 

Koliko vidim, Phillips ima cak i neke modele koji su jeftiniji od ovog(Series 2000, izmedju 80 i 150chf, zavisno od boje/kvadrature, itd), a komentari su im vrh, ne znam kako sam ih preskocio. ili tad nisu bili u ponudi.

Uzecu neki danas bas da isprobam.

Hvala !

"Choose life..."

Link to comment
Share on other sites

Zna li neko da mi objasni u cemu je razlika izmedju 3H i 3C, sem u ceni? Treba mi za spavacu i radnu sobu od oko manje-vise 10-12 kvm

Laserski senzor cestica? 😄

I vidim da je razlika i u kubikazi, pa me zanima da li cu to realno da osetim na pomenutoj kvadraturi. Po onome sto sam guglao ne vidim da ima neke razlike, ne znam da li ovde mozda ima iskustva sa oba.

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, alfa said:

Zna li neko da mi objasni u cemu je razlika izmedju 3H i 3C, sem u ceni? Treba mi za spavacu i radnu sobu od oko manje-vise 10-12 kvm

Laserski senzor cestica? 😄

I vidim da je razlika i u kubikazi, pa me zanima da li cu to realno da osetim na pomenutoj kvadraturi. Po onome sto sam guglao ne vidim da ima neke razlike, ne znam da li ovde mozda ima iskustva sa oba.

nemam iskustva sa oba ali ono što mogu da ti kažem za 10-12 m2 sobu sigurno nećeš primetiti razliku u kapacitetu koji pokriva tj. kubikaži. meni kao što rekoh ovde negde stoji i pro i običan na noćnom modu najčešće - nekad mi se desi kad je na običnom modu pa ako krene jače da vrti krene da mi bude promaja (al' sam deda kao igor :)) kad uključiš manuelni pa malo pojačaš vrlo brzo on sve pročisti.

Link to comment
Share on other sites

 

1 hour ago, alfa said:

Zna li neko da mi objasni u cemu je razlika izmedju 3H i 3C, sem u ceni? Treba mi za spavacu i radnu sobu od oko manje-vise 10-12 kvm

Uzeo 3C, imam davno 3H. Samo jači motor, sve ostalo isto. Bilo koji ti je dobar za sobu, jedini potencijalni problem je da zbog rasporeda ne može da vrti vazduh u drugoj sobi. 

Link to comment
Share on other sites

On 10/21/2021 at 8:41 AM, sttevann said:

Koliko vidim, Phillips ima cak i neke modele koji su jeftiniji od ovog(Series 2000, izmedju 80 i 150chf, zavisno od boje/kvadrature, itd), a komentari su im vrh, ne znam kako sam ih preskocio. ili tad nisu bili u ponudi.

Uzecu neki danas bas da isprobam. 

Elem, uzeh Philips HU4811/10, i odlican je 😄

Bilo taj dan 20% na philips uredjaje, pa sam ga platio 90chf.

Sa punim rezervoarom, lagano izgura na night mode celu noc, ne cuje se skoro uopste, a ta "para" koju izbacuje se ni ne vidi.

 

  • Like +1 1

"Choose life..."

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, sttevann said:

Elem, uzeh Philips HU4811/10, i odlican je 😄

Bilo taj dan 20% na philips uredjaje, pa sam ga platio 90chf.

Sa punim rezervoarom, lagano izgura na night mode celu noc, ne cuje se skoro uopste, a ta "para" koju izbacuje se ni ne vidi.

  

javi utiske, živo me zanima kako ti veći i ozbiljniji rade. videh u tehnomaniji pre neki dan baš neki filips, oko 100 evra, ali to mi je za sada previše da dam a da ne znam da li su stvarno toliko bolji od DM modela za 20 evra 🙂

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, alfa said:

@Lucky @Jose Jimenez

tnx

 

Sad mi nije jasno to za raspored, ali sobe su poprilično minimalističke, tako da kapiram da sam dobar

ma nije problem minimalizam soba nego kako su organizovane - na primer moja spavaća je u odnosu na dnevnu odvojena zidom i deli ih neki dva kvadrata "hodnik" zamisli kao neko ćirilično P ajde da kažemo - i prosto prolaz vazduha je opstruisan - iako ovaj pro pokriva ne znam beše 60 ili 80 kvadrata, dok taj vazduh dođe do spavaće treba mu vremena 🙂 a tek da izađe :)) zato imam ovaj mali za spavaću (pun intended!) ali ako su ti jedna na drugu sobe ili veća vrata i šta god trebalo bi da si ok.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, alfa said:

Aha, onda se nismo razumeli. Uzeo bih prvo jedan za jednu sobu, pa ako radi posao uzeo bih jos jedan. Mada kapiram da mi nije problem i da ga šetam iz sobe u sobu.

a ma onda vozi, nemaš problem nikakav sa dva.

šetanje je ok, ja sam to radio dok nisam nabavio drugi, ali znaš već, akomoditet pa te smori da ga nosiš 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...