Jump to content

Covid 19 - diskusija & offtopic


Recommended Posts

🤣 ne mogu da obrisem ovaj smajli sada..pa je tu greskom ovaj smajli 🙂

 

Crp 3,2 . Kaze dr da nikad nije video brze poboljsanje od mog..pancef jos 7 dana i kortilosteroid 3 dana..i rece da ako se ok osecam da nema potrebe da dolazim na kontrolu da bacam pare...

Za covid rece da nemam opciju za sertifikat..jedino da vadim antitela za mesec dana . I rece mi da mu se privatno besplatno javim(jer moja verenica i on imaju zajednicku prijateljicu pa mi zato rece ce mi privatno dati svoj savet) da mi da savet dal da se vakcinisem ili ne u zavisnosti od broja antitela..ali verujem da cu imati mnogo jer sam imao teze simptome...

 

 

Edited by qwert00

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

Preporuka za inep svakako. 

"Potvrda o rezultatu testiranja unosi se u bazu podataka Instituta za javno zdravlje Srbije “Dr Milan Jovanović Batut” i može se koristiti za dobijanje digitalnog zelenog sertifikata, neophodnog za putovanje u inostranstvo." 

i'm not fat, i'm just easy to see..

Link to comment
Share on other sites

On 10/27/2021 at 9:20 AM, G!!! said:

dobar post, sveobuhvatan i sasvim fino sveden na razumljiv nivo za svakog

 

On 10/27/2021 at 10:00 AM, overkind said:

Ја сам сконтао да ће ми требати дан или два да прочитам само први део, тражећи шта су појмови о којима прича. Не знам ја ништа о парама 🙂 Али делује занимљиво.

Ako ste uzeli da čitate, mislim da lik nije ulinkovao ovaj poslednji deo koji je okačio u google docu, pa nije TBC već google doc ima i taj segment:

https://docs.google.com/document/d/1552Gu7F2cJV5Bgw93ZGgCONXeenPdjKBbhbUs6shg6s/edit

vidim i da neke delove nije ulinkovao ni u drugim delovima, pa je možda lakše da se pročita sve kao ovaj jedan DOCS iznad.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, rbds said:
Quote

 

Obaveštenje od 26.10.2021.

Obaveštavamo vas da od 27.10.2021. godine, laboratorija u Surčinu NEĆE RADITI zbog odsustva većeg broja zaposlenih prouzrokovanog aktuelnom infekcijom. Napominjemo  da ukoliko ste zainteresovani, možete doći u našu laboratoriju u Zemunu, Banatska 31b.

 

u prevodu naši zaposleni se nisu vakcinisali :))

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, rbds said:

Oboljevaju i vakcinisani! 😂 

ma naravno, zezam se ja malo, ali je baš ono satirična situacija da ustanova koja radi vakcinisanje i testiranje objavi da zbog manjka ljudi zbog zaraze ne rade u jednoj ispostavi 🙂

2 hours ago, rbds said:

Oboljevaju i vakcinisani! 😂 

 

1 hour ago, Jose Jimenez said:

И самоизолују се - пар породица у мом вртићу је морало да се изолује због контакта детета са позитивним случајем.

dosta ljudi koje znam su sad pozitivni "preko decami" kroz škole i vrtiće. bukvalno čak i neki koji praktično se ni sa kim ni ne viđaju izuzev toga što im deca idu u školu/vrtić

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Dule_smor said:

Ah da, promaklo mi jedno slovo...a Ivermektin nije lek samo za zivotinje, registrovan je i za upotrebu kod ljudi, doduse za lecenje infekcija parazitima

 

pa da, ali ako sam dobro razumeo, ovi ludaci kupuju taj u veterinarskoj pa ga onda razblažuju, mešaju, šta god već da rade ... 😞

2 hours ago, Dule_smor said:

 Meanwhile, svi ce poginemo u vodu, dzabe smo krecili!

 

naravno, posle delta + stiže delta pro max pa onda delta infinite 🙂

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Lucky said:

ali mimo toga fasciniran sam da je neko prodao priču da covid lečiš lekom za životinje ... ajd ono da je beli slez pa kao :))

Pa imali smo tu priču i ovde na topicu 🤣

Baš sam čitao neko objašnjenje na tu temu, a to je da realno gomila ljudi Koronu preleži sa nekim umerenim simptomima i onda sad verovatno bi tako prošao i da je pio i da nije pio ivermektin, ali onaj ko želi da veruje će biti siguran da je to tako baš zbog ivermektina. Plus tebi kad se pojavi neka nova bolest imaš varijantu da testiraš kako reaguju terapije nekim već postojećim lekovima, pa onda vidiš da li su neki manje ili više uspešni u tome. I onda neko sprovede neko istraživanje i sav ushićen zaključi kako "ovaj lek leči koronu", najverovatnije zato što nije dobro proverio sve parametre, a posle par meseci se to samo od sebe zaključi da nije tačno jer ne uspeva u praksi. Setimo se gomile anti-malarika koje su probavali, pa holorokina koji je Vučić molio nešto tipa Makrona da mu da neke sirovine pa će da se pravi u Galenici i da nas tako spasi o Korone i slično. I šta je danas s time? Uglavnom ništa 🙂 samo se o tome ne priča. 

A kod ljudi koji su skloni verovanju u te teorije zavere je to vrlo plodno tle. Jer kreneš od "korona ne postoji" pa onda neko koga znaš dobije neku ozbiljnu upalu pluća/zaglavi na kiseoniku/ne daj Bože umre, pa je onda u fazonu, e jbg, ipak postoji neki problem. Pa onda kreneš sa varijantom kako ti lično da se zaštitiš od Korone a da ne veruješ Big Pharma kompanijama (koje su verovatno i napravile virus u dogovoru sa Gejcom da bi redukovale populaciju zemlje) i onda si čuo da je neko prošao sasvim ok a da je pio ivermektin i onda kreneš da veruješ u taj deo zavere da lek zapravo postoji i da je svima dostupan samo se to krije od nas. Pametnome dosta!

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Dule_smor said:

Al zato su tu pametni ljudi kao ti, koji se u sve razumeju pa i u medicinu ofc, da razbiju zablude i otvore oci budalama, swe pohwale!

phiju dobro je, pomislih piše dule meni! rek'o sad sam i ja došao na red za duletovu srdžbu!

1 hour ago, Zwerko said:

a posle par meseci se to samo od sebe zaključi da nije tačno jer ne uspeva u praksi. Setimo se gomile anti-malarika koje su probavali, pa holorokina koji je Vučić molio nešto tipa Makrona da mu da neke sirovine pa će da se pravi u Galenici i da nas tako spasi o Korone i slično. I šta je danas s time? Uglavnom ništa 🙂 samo se o tome ne priča. 

palo mi je to napamet nisam mogao da se setim kako se zove taj lek što je trebalo da mi pravimo koji spašava od korone :)) hlorokin da :))

a ima i ovo:

Quote

 

Руски председник Владимир Путин обратио се учесницима преко видео-линка и рекао да би Светска здравствена организација требало да буде бржа у доношењу одлука у вези са одобрењем вакцина.

Позвао је земље Г20 да убрзају узајамно признавање вакцина против ковида-19.

"Желео бих да истакнем да је Русија прва регистровала вакцину против ковида-19 и то је била вакцина Спутњик В. До сада је 70 земаља, са популацијом која премашује четири милијарде људи, одобрило примену те руске вакцине која се показала веома ефикасном", истакао је Путин, преноси Тас.

 

 

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Lucky said:

phiju dobro je, pomislih piše dule meni! rek'o sad sam i ja došao na red za duletovu srdžbu!

palo mi je to napamet nisam mogao da se setim kako se zove taj lek što je trebalo da mi pravimo koji spašava od korone :)) hlorokin da :))

 

bmk bas da se ljutim i padam u srdzbu...samo kazem da je jako glupo ismevati nesto o cemu ni sam covek nema pojma...takodje verujem da biste se prilicno zacudili kada bi znali da postoje lekovi koji se koriste u modernoj humanoj medicini za koje se jos uvek ne zna tacan i potpuni mehanizam dejstva...ili recimo da znate da se lekovi protiv tuberkuloze koriste u terapiji nekih kancera...i tako dalje, raznih, na prvi pogled cudnih, primera i terapija ima, u medicini su 2 i 2 retko 4...tako da nemojte molim vas tako samouvereno pricati o stvarima o kojma ne znate niti spadaju u vasu struku, eto samo to htedoh reci, nadam se da se niko nije nasao uvredjenim

  • Upvote (+1) 1

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Zwerko said:

 

Baš sam čitao neko objašnjenje na tu temu, a to je da realno gomila ljudi Koronu preleži sa nekim umerenim simptomima i onda sad verovatno bi tako prošao i da je pio i da nije pio ivermektin, ali onaj ko želi da veruje će biti siguran da je to tako baš zbog ivermektina.  

 

Колико ограничено гледање. А ова аналогија се не може применити на вакцине? Неко прележи лагано, али ако је примио вакцину убеђиваће себе и друге да је то баш због ње

  • Downvote (-1) 2

Naposletku ti si navek znala da sam svirac,brosic sto se tesko pribada,da me moze oduvati najblazi nemirac,da cu u po reci stati,da se necu osvrtati nikada...

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Elvis J. Kurtovic said:

Колико ограничено гледање. А ова аналогија се не може применити на вакцине? Неко прележи лагано, али ако је примио вакцину убеђиваће себе и друге да је то баш због ње

Zato postoje peer reviewed studije i medicinski saveti koje daju medicinski stručnjaci..

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dule_smor said:

bmk bas da se ljutim i padam u srdzbu...samo kazem da je jako glupo ismevati nesto o cemu ni sam covek nema pojma...takodje verujem da biste se prilicno zacudili kada bi znali da postoje lekovi koji se koriste u modernoj humanoj medicini za koje se jos uvek ne zna tacan i potpuni mehanizam dejstva...ili recimo da znate da se lekovi protiv tuberkuloze koriste u terapiji nekih kancera...i tako dalje, raznih, na prvi pogled cudnih, primera i terapija ima, u medicini su 2 i 2 retko 4...tako da nemojte molim vas tako samouvereno pricati o stvarima o kojma ne znate niti spadaju u vasu struku, eto samo to htedoh reci, nadam se da se niko nije nasao uvredjenim

dule brate, što bih se našao uvređenim. niti me iznenađuje da ljudi piju lekove koji još nisu totalno ispitani, niti da su tu covid vakcine ko zna kakve, niti da jedan lek krenu ljudi da piju za nešto a onda ga piju za nešto drugo kad se ispostavi da je za to mnogo efikasniji.

Ja samo konstatujem da naši, konkretno ovi iz grupe, odu i kupe lek u VETERINARSKOJ APOTECI u dozama za konje 🙂i onda ga mešaju sa đumbirom i piju po nekoj šemi ispijanja sa lista papira ovako ili onako razblaženog. Gde bih ofc razumeo da su to ne daj bože neke smrtonosne bolesti pa su u fazonu daj šta god sve ću da probam ionako nema izbora, ali ovde govorimo o tome da bi im sigurno bilo bolje da to ne rade 🙂 nego da ono jedu supu i piju čaj kad već neće da uzmu neki pravi lek. 

Ali evo, ako mi ti kažeš da ima potpore u tome da kupuju lek u veterinarskoj apoteci za krave i konje i da je to potpuno sigurno da ga ti kući sam razblažiš sa rastavićem i sodom bikarbonom i popiješ ja ću to prihvatiti jer si ipak ti lekar (bez sarkazma).

Ima i ona druga gde kupuju magnezijum čist u apoteci pa isto tako igraju se hemičara kod kuće i prave neke svoje koktele :))

  • Downvote (-1) 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...