Jump to content

Covid 19 - diskusija & offtopic


Recommended Posts

54 minutes ago, SATAN said:



Воскресеније нечијег ега није проблем, неки ће се упитати шта сам ја хтео да постигнем (можда претпостављати да некоме желим да се подсмејем и сл), али поента је указивања на већи проблем, који ће нас се све дотаћи и то јако брзо. Сплеткарење оно ковид вируса, епидемије и вакцине је довлео до неповерења у медицину и самим тим у вакцинацију. Били смо сведоци помпезних најава о потенцијалном смртоносном исходу заразе вирусом, бесмисленог затварања, ограничавања путовања, вакцинације која је била све само не ефикасан и далеко од тога да је имала поенту, а на све то свака земља је имала своју вакцину (неке су признате, неке нису итд.) Дакле, са разлогом, су код просечног човека, изазвали неповерење у медицинску струку, али то није крај. Паралелно са тим су почеке којекакве вести око "састава" вакцине, произвођача истих и потенцијалних проблема. А да ствар буде још гора, Фајзерова вакцина је стварно била дно дна у сваком аспекту, те из угла просечног човека, потврдила да се не треба вакцинисати.
 

 

 

upravo ovo i ja rekoh ovde u vise navrata...prosto da se covek zapita da li je i to deo celog haosa oko pandemije, upropastiti poverenje u zdravstvo i sjebati ljude dodatno...meanwhile evo necega ne direktno vezanog za temu, ali ima veze sa opstom pricom.

 

404102817_718708963627768_26318165991183

  • Like +1 1
  • Thanks (+1) 1

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nije baš povezano sa ovom temom direktno, ali ja nisam imao pojma da su zubari "izbačeni" iz domova zdravlja 2006 godine? i da ih tek sad vraćaju nazad? pa 'de su ljudi išli da sređuju zube? samo kod privatnika?

išao sam i ja i generalno sad kad razmislim ne znam ikoga ko je kod državnog išao kod zubara, ali sad mi je jasnije i što ako nisi imao ni gde da ideš osim ono na stomatološki faks ili u specifične zubne ambulante.

sećam se kad sam bio klinac lepo je postojao zubar u domu zdravlja i za decu i za odrasle, pa ideš tamo.

Link to comment
Share on other sites

Miksija, koji je problematičan, vodim već par godina na Stomatološki fakultet. Tamo su renovirali salu i izgleda baš profi sada, sa novim stolicama i aparatima, a u odnosu na privatne imaju i mnogo više strpljenja i baš dobro rade.

 

Za domove zdravlja nemam pojma, znam da sam imao problem jer su mi za Stomatološki tražili prvo uput od zubara iz Doma zdravlja kog sam jedva našao (ali je postojao).

 

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, absolute said:

Miksija, koji je problematičan, vodim već par godina na Stomatološki fakultet. Tamo su renovirali salu i izgleda baš profi sada, sa novim stolicama i aparatima, a u odnosu na privatne imaju i mnogo više strpljenja i baš dobro rade.

 

Za domove zdravlja nemam pojma, znam da sam imao problem jer su mi za Stomatološki tražili prvo uput od zubara iz Doma zdravlja kog sam jedva našao (ali je postojao).

 

ma pazi, čujem ja da je stomatološki kul, dosta ljudi kaže. i vidim da su im otvorili tamo veliki parking dodatni pa valjda sad imaš i gde da se parkiraš kad dođeš inače je bilo haos, ali mi je nelogično da baš za svaki problem moraš da pičiš do stomatološkog.

ok, ako je samo u beogradu takva situacija onda je da kažemo malo bolje nego što sam mislio, ovo što kaže dule.

Link to comment
Share on other sites

U proviniciji je tuga po pitanju stomatologa. Kad sam isao u skolu, svaka skola je imala minimum dva zubara, imali smo posebno zubnu ambulantu za decu i odrasle, plus je fabrika imala svoju ambulantu sa nekoliko stomatologa. Sad imamo ambulantu za decu i ambulantu za odrasle sa po jednim stomatologom. Tu i tamo naidje neki pripravnik da se ispraksira. Jedina je sreca da privatni stomatolozi ne deru sa cenama.

  • Like +1 1

The rain makes such a lovely sound

To those who're six feet underground

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, daniiL said:

U proviniciji je tuga po pitanju stomatologa. Kad sam isao u skolu, svaka skola je imala minimum dva zubara, imali smo posebno zubnu ambulantu za decu i odrasle, plus je fabrika imala svoju ambulantu sa nekoliko stomatologa. Sad imamo ambulantu za decu i ambulantu za odrasle sa po jednim stomatologom. Tu i tamo naidje neki pripravnik da se ispraksira. Jedina je sreca da privatni stomatolozi ne deru sa cenama.

pa da, ne verujem da je nešto bolje ni po bgd.

stvarno se ne sećam da sam davno čuo da je neko rekao da je išao kod državnog stomatologa, osim ovo sad nemke, i kad su neki veći zahvati pa ljudi idu na stomatološki faks.

ali ono e bio sam u domu zdravlja kod zubara ili u državnoj ambulanti, baš skoro nikad.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Lucky said:

ma pazi, čujem ja da je stomatološki kul, dosta ljudi kaže. i vidim da su im otvorili tamo veliki parking dodatni pa valjda sad imaš i gde da se parkiraš kad dođeš inače je bilo haos, ali mi je nelogično da baš za svaki problem moraš da pičiš do stomatološkog.

ok, ako je samo u beogradu takva situacija onda je da kažemo malo bolje nego što sam mislio, ovo što kaže dule.

Izvini, ja sam pričao za dečiji deo Stomatološkog koji je izdvojen u okviru instituta na Medicinskom fakultetu. Nema parkinga posebnog, mi dođemo busom do tamo, jer mesta za parking nema :D

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, absolute said:

Izvini, ja sam pričao za dečiji deo Stomatološkog koji je izdvojen u okviru instituta na Medicinskom fakultetu. Nema parkinga posebnog, mi dođemo busom do tamo, jer mesta za parking nema 😄

a, onda je to drugo 🙂

ovaj stomatološki dole kod karađorđevog je isto bio haos za parking ali su onda otvorili iz jedne od poprečnih ulica parking kad su im renovirali zgradu tj. dodali onu jednu novu zgradu iz nebojšine.

Link to comment
Share on other sites

Нула  🙂

Ако Станија, само слушај шта каже СЗО, то је независна стручна организација која води рачуна о здрављу људи и ништа друго

Naposletku ti si navek znala da sam svirac,brosic sto se tesko pribada,da me moze oduvati najblazi nemirac,da cu u po reci stati,da se necu osvrtati nikada...

Link to comment
Share on other sites

Nisam je poredio sa Obaminom, ali obicno se Nobelova nagrada u medicini dodeljuje kada prodje par decenija i potvrdi se prakticno upotrebna vrednost pronalaska, za ta je potrebno vreme i obimne studije, a ne odmah posle par god. Pa skoro svi velikani su je dobili sa zakasnjenjem cak i za veca otkrica. mRna tehnologija ce sigurno imati mnogo vece primene u buducnosti medicine i onkologije, nego zgrtanje profita farmakompanija na polukorisnim vakcinama. Rekao si i sam da je za slabiji odziv na vakcinaciju dobrim delom kriva farmakomafija. Neko bi rekao da je i to teorija zavere recimo. Mada sam slicnog misljenja, nisam bas siguran sto bi to radili kada sebe dovode u gubitke tako. A nije sad da ce zbog povecane incidence zaraznih bolesti prodavati toliko vise lekova za te bolesti da nadoknade gubitke.



srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nisam ni rekao da si ti rekao, sa ostalim se slažem. Verujem da je većini i jasno da je Nobel odavno i u većini slučajeva marketing, propaganda. Ono što mislim da im nije jasno je to koliko je istraživački rad pre svega težak a i uglavnom nezahvalan. Možeš ceo svoj vek da istražujes i pokušavaš nešto za često nedovoljnu nadoknadu i često nešto što će biti značajno za čovečanstvo, a da npr. to iskoristi vojna, farma, x industrija za neku lošu upotrebu i koristi ili da recimo to što si ti istraživao ceo život ne dovede ni do čega za vreme tvog veka, nego nega sledeća generacija iskoristi i "pokupi kajmak" ili jednostavno ceo tvoj životni rad bude dokaz da to jednostavno ne može. Sve je to značajno i cenjeno u nauci ali realno nije i generalno prepoznato.

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

Ok, nego ja da se ogradim za svaki slucaj:D

A ovo za istrazivacki rad je nazalost potpuno tacno, ljudi posvete ceo zivot tome. Retko ko stvarno uspe da stvori ili otkrije nesto stvarno revolucionarno, a i tad vrlo cesto ostane bez priznanja i finansijske kompenzacije. Mnogo je takvih primera kroz istoriju, a nazalost i dan danas je tako. Lepo je govorio moj skolski, kad smo pricali sta ko zeli da postane. Kaze koji ces djavo da se bavis naukom, ceo zivot se mucis i radis, a kraju ako otkrijes nesto vec si mator i drugi obicno pokupi zaradu. Bolje da imas para dok si mlad. Njegova zelja je bila da bude poznati fudbaler inace, ali nije uspeo:D

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Samo da znate da vakcine deluju dobro protiv najnovijeg soja!

Sad kad bi neko i hteo da se vakciniše nisam siguran gde bi to uopšte mogao da uradi :))

 

ИАКО нико од нас који планира празнична дружења или путовања не жели да чује лоше вести, чињенице говоре о повећању броја оболелих и заражених новом варијантом цовид-19 - ЈН.1, што забрињава стручњаке, преноси портал Медсцапе. .

Добра вест је да недавна истраживања показују да ажурирана вакцина против цовид-19 за сезону 2023-2024 такође делује против најновије варијанте.

Link to comment
Share on other sites

Да поновим свој став, нову вакцину примам само кад буде завршено клиничко истраживање и кад буде коначна (не као вакцина грипа већ да заувек реши проблем). 

Ефекат непостојања механизама, а постојања масе tin foil hat ретарада:

https://www.politika.rs/sr/clanak/588088/U-Rumuniji-proglasena-epidemija-morbila

 

  • Haha (+1) 1

Олимпијске игре на РУРу

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...