Jump to content

Covid 19 - diskusija & offtopic


Recommended Posts

  • 1 month later...

Него, баш размишљам, нема нам већ дуго највећих Ковидиота на форуму, шта ли је са њима, Лижр, Витамин Д, Џони... Да ли су претекли од вакцине :tf:

Ту су редовни Станија, момци и девојке из блока 45 и ко све беше још 🙂

img_1_1686599761447.jpg

  • Downvote (-1) 3

Naposletku ti si navek znala da sam svirac,brosic sto se tesko pribada,da me moze oduvati najblazi nemirac,da cu u po reci stati,da se necu osvrtati nikada...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Elvis J. Kurtovic said:

Него, баш размишљам, нема нам већ дуго највећих Ковидиота на форуму, шта ли је са њима, Лижр, Витамин Д, Џони... Да ли су претекли од вакцине :tf:

 

e a ono što je meni palo napamet pre neki dan, ali me mrzelo da nađem u topicu, ali trebalo bi, imali smo ovde neki deadline kada će narod da poumire od vakcina - ne mogu da se setim dal je decembar 2022 godine ili decembar 2023 godine bio rok ili tako nešto, možda je bilo samo "na zimu". u svakom slučaju znam da smo definisali neki rok za to umiranje, ali za sada da kucnemo u drvo, izgleda da se još uvek nije dogodilo!

tebe sam citirao ali iskreno sam i zaboravio sa kim sam to ovde razgovarao, možda i sa tobom, možda ne 🙂

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Iskreno, ja sam očekivao da mi nevakcinisani pomremo još odavno oslabljeni konstantnim zaražavanjem raznim sojevima virusa, zajedno sa našim bakama i dekama koje smo zarazili pre nego što smo krepali, izopačeni kakvi jesmo.

 

 

 

  • Upvote (+1) 2

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Elvis J. Kurtovic said:

Ту су редовни Станија, момци и девојке из блока 45 и ко све беше још 🙂

Био си управу, Руска вакцина има много нусефеката, али главни су возрастающая любовь к России и увеличивающийся размер полового члена. :tf:

Кад смо код ове теме, баш јутрос ми је познаник (добар момак иначе, али године рејва (траве, спида, ексера и есида) су оставиле последице на њега) послао линк који објашњава "како да извадим графен од вакцине из крви". 

  • Like +1 1
  • Haha (+1) 1

Олимпијске игре на РУРу

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, absolute said:

Iskreno, ja sam očekivao da mi nevakcinisani pomremo još odavno oslabljeni konstantnim zaražavanjem raznim sojevima virusa, zajedno sa našim bakama i dekama koje smo zarazili pre nego što smo krepali, izopačeni kakvi jesmo.

 

 

 

da se razumemo i to je takođe tema na dnevnom redu 🙂

ne odvajam te dve, niti ovu što umire pola naroda od vakcine a sa druge strane i ovo što su nevakcinisani preživeli a nisu svi pomrli.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Stvar još nije gotova!

Ne samo da napada ljude:

Curenje ili začepljen nos, glavobolja, umor, kijavica, upaljeno grlo, kašalj, promene u čulu mirisa... Ako vam se javljaju neki ili većina ovih dobro poznatih simptoma možda imate koronu, njenu novu varijantu, tačnije podsoj svima dobro poznatog omikrona koji je dobio ime - Eris!

Nova mutacija potvrđena je u najmanje 45 zemalja, Eris je, na primer, otkriven u čak 69 odsto novih slučajeva na Kritu, gde je već upućen apel za blagovremeno prepisivanje antivirusnih lekova, dok su je zdravstvene vlasti u Japanu, Britaniji i SAD ocenili kao "veoma zaraznu".

izgleda da su krivi bioskopi!

Stručnjaci navode da bi povećanje broja obolelih od kovida u Velikoj Britaniji moglo biti povezano s nagomilavanjem miliona ljudi u bioskopima nakon što su 21. jula prikazani superpopularni filmovi "Barbi" i "Openhajmer".

a nisu pošteđene ni mačke!

Kiparsko Ministarstvo zdravlja je počelo da sprovodi tretman 8. avgusta, na Međunarodni dan mačaka, za koji se nada da će dovesti do kraja širenja virusa koji je ubio hiljade mačaka u toj zemlji, piše Gardijan.
Lokalne vlasti su navele da će u zemlju stići 2.000 paketa, odnosno 80.000 anti-kovid pilula. Na Kipru je zabeležen alarmantan porast slučajeva mačjeg infektivnog peritonitisa (FIP) izazvanog koronavirusom koji je, ako se ne leči, skoro uvek fatalan.
 
Kiparsko Društvo za zaštitu mačaka nedavno je objavilo da je od januara oko 300.000 mačaka, kako pripitomljenih, tako i lutalica, stradalo kao rezultat prenosa FIP-a.
 
S druge strane, lokalne vlasti poručuju da je reč o preterivanju, i da je zabeleženo 8.000 smrtnih slučajeva. 

Link to comment
Share on other sites

Naravno da je prisutna respiratorna infekcija, imamo rolerkoster sa vremenom, često zaboravljamo da ujutru obučemo dugi rukav (leto je pobogu, zar ne?), uveče je isto svežije.

Čula sam pre par dana da se Kovid bolnica u Novom Sadu pretvorila u palijativnu negu (zbrinjavanje pacijenata u terminalnoj fazi bolesti). Za Batajnicu je bilo špekulacija, čak i priča da su je kupili Turci (ne oni koji su kupili belmedic) koji se bave estetskim operacijama. Blizu aerodrom, autoput.. estetski turizam za primer. 😄

i'm not fat, i'm just easy to see..

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, rbds said:

Naravno da je prisutna respiratorna infekcija, imamo rolerkoster sa vremenom, često zaboravljamo da ujutru obučemo dugi rukav (leto je pobogu, zar ne?), uveče je isto svežije.

 

a možda i ima dosta alergija pa se ljudi tripuju da je boles' a ono alergija, sad je valjda ovaj drugi pik (ne covida) ambrozije ili šta god.

34 minutes ago, rbds said:

Čula sam pre par dana da se Kovid bolnica u Novom Sadu pretvorila u palijativnu negu (zbrinjavanje pacijenata u terminalnoj fazi bolesti). Za Batajnicu je bilo špekulacija, čak i priča da su je kupili Turci (ne oni koji su kupili belmedic) koji se bave estetskim operacijama. Blizu aerodrom, autoput.. estetski turizam za primer. 😄

makar je neko kupio pa za nešto koristi, pre neki dan sam naleteo na ovo:

Sumnje da više od 500 stalno zaposlenih prima platu iako ne radi, jer je kovid bolnica u Kruševcu, koja zvanično pripada niškom Kliničkom centru, već nekoliko meseci zatvorena i nema pacijente, iz Ministarstva zdravlja nisu ni potvrdili ni demantovali, ali jesu odgovorili da njihov status još nije rešen.

Da više od 3 meseca kovid bolnica koja je sagrađena krajem 2020. godine kod Kruševca ne radi, jer nema obolelih od korone u njoj, ali da 555 stalno zaposlenih, među kojima su i lekari i medicisnko osoblje, ipak prima platu, nezvanične su informacije Južnih vesti.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Dule_smor said:

Pa jebote mogu valjda te bolnice da se koriste i za druge stvari, ionako je svugde u zemlji manjak bolnica i osoblja, sigurno da bi imali posla.
 

a jbg dule, znali smo još onomad da je to neka dnevnopolitička PR priča sa malim procentom šanse da u budućnosti tu bude nešto konkretno.

pa nisu samo bolnice, šta ćemo sa onim u torlaku se pravi sputnik, otvara se velika fabrika za proizvodnju sinofarma?

evo brzi gugl:

Fabrika za proizvodnju vakcina "Sinofarm" u Beogradu, završena je još prošlog leta, a sa radom još nije počela, niti je njen rad u planu, objavila je nova.rs.

Fabrika za proizvodnju vakcina koju je Srbija počela da gradi u saradnji sa Kinezima, proglašena je za „veliki uspeh naše države“. Paraf na sporazum i ugovor o izgrdanji stavljen je još 2021. godine. Prva faza proizvodnje, prema najavama zvaničnika, trebalo je da počne do aprila 2022, ali se to nije desilo.

Ono što se danas na licu mesta može videti je da je zgrada izgrađena, da je pusta, a da okolo raste korov. Fabriku više niko ni od nadležnih ne pominje, iako je javnosti tokom pandemije kovda predstavljena kao jedna od najvećih investicija u zemlji.

Nova ekonomija je ranije objavila da je Srbija u izgradnju fabrike uložila najmanje 47 miliona evra, a izgradnjom je rukovodilo Ministarstvo odbrane, dok je za opremanje lokacije nadležan grad Beograd.

1686814532-fabrika_sinofarm_vakcina1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...