Jump to content

Kriptovalute


badnick

Recommended Posts

17 minutes ago, manson said:

https://www.bbc.com/news/world-europe-66752785

A Turkish cryptocurrency boss and his two siblings have been jailed for 11,196 years each for defrauding investors of millions of dollars.

Faruk Fatih Ozer, 29, fled to Albania in 2021 with investor assets after his Thodex exchange suddenly collapsed.

He was extradited back to Turkey in June and found guilty of money-laundering, fraud and organised crime.

Ozer told the court he would "not have acted so amateurishly" if his intent was criminal, state media reported.

"I am smart enough to lead any institution on Earth," the Anadolu agency quoted him as saying.

ko zna za koga su oni zapravo to radili 🙂 ali ako je za njih, onda jbg. možda su makar pare dali dalje nekome 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 624
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Оснивач пропале берзе криптовалутама проглашен кривим за превару клијената
Сем Банкман-Фрид, оснивач једне од највећих берзи криптовалутама Еф-Ти-Екс (FTX) проглашен је кривим због улоге коју је имао у банкроту те компаније, услед чега је проневерио више милијарди долара клијената.

A kazna u martu 2024 godine.

ne znam dal' će da pomogne klijentima koji su oštećeni ali eto.

Link to comment
Share on other sites

poenta ako si naivan i "veruješ" u crypto, da

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Dandy said:

Pa ako znaš kako radi kripto i koji kripto je pravi kripto, onda da.

Nego mi je smešno što su se ovi lopovi iscimali da im maznu kripto, a nisu se potrudili da ga obezbede posle.

Dendy, zasmejavaš me, pravi kripto :tf: 

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, cali said:

Zapravo su Crnogorci aktivni u tom svetu, guraju sa Vitalikom i još nekim likovima Zuzalu priču - futuristička zajednica gde grade svoj mini Silikonska Dolina mehur.

već X godina unazad crnogorci imaju tu priču da se guraju kao top destinacija za ___

ne kažem da je to nužno loše, možda i nije loš koncept kad već imaš tako malu i lako kontrolisanu zemlju da se tripuješ da praviš neki Monako za određene grane industrije.

znam da se bave kriptom i da su ovi zato i otišli, ali opet na kraju dana otišli su u CG a ne u Monako 🙂 mislim, niko ne treba da bude toliko naivan da za te "six figures" poslove dolaziš u CG i kao sve će biti kul 🙂

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Dandy said:

Lol. Ako su uspeli da zamrznu većinu sredstava jebeš ti takav kripto. Poenta kriptovaluta je da niko ne može da ti zamrzne sredstva

Binance je centralizovana menjačnica, i tu ljudi imaju failsafe mehanizme.

Postoji dosta decentralizovanih menjačnica gde zadržavaš kontrolu nad svojim sredstvima (ceo sistem radi kroz decentralizovani smart contracte), ali nema plaky ako ti neko otme novac.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, cali said:

Binance je centralizovana menjačnica, i tu ljudi imaju failsafe mehanizme.

Postoji dosta decentralizovanih menjačnica gde zadržavaš kontrolu nad svojim sredstvima (ceo sistem radi kroz decentralizovani smart contracte), ali nema plaky ako ti neko otme novac.

Pa koji idiot drži kripto na menjačnicama uopšte?

Dandy [RUR]

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dandy said:

Pa koji idiot drži kripto na menjačnicama uopšte?

Ako ti samo stoji kripto, ne treba ti menjačnica. Hardverski wallet sklonjen na sigurno i to je to. Ali ako trguješ redovno, mnogo je jednostavnije i finansijski isplativije (u smislu marži) da si na centralizovanoj menjačnici.

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Dule_smor said:

Pa Dule i Igor heh...nego niko da pomene da su skocili koini preko 50% u poslednjih mesec dana

Btw, koja je fora sa stakingom, zasto nemaju svi tu opciju...mada vidim da je to tipa max 5% interest rate godisnje, znaci manje od inflacije

Staking je vrlo širok pojam.

Imaš proof of stake coin-e gde je staking deo samog sistema. Ali onda često moraš i da imaš neki validacioni nod koji ili hostuješ sam ili plaćaš nekom servisu da ti host-uje.
Takođe, imaš i trusted i trustless sisteme za to. Negde zadržavaš kontrolu nad svojim coin-ima, a negde moraš da im pošalješ kripto za staking, pa da im veruješ da neće da ih pojede mrak.

Neke menjačnice isto imaju staking sistem, pa one u pozadini rade šta već rade sa tvojim novčićima, a tebi isplaćuju kamatu. Naravno, kao i kod banaka, ako menjačnica pukne, ode i sav tvoj kripto.

ROI zavisi isto od mnogo faktora, ali tržište to ispegla relativno brzo, tako da po pravilu što je veći ROI, to je veći rizik.

26 minutes ago, cali said:

Ako ti samo stoji kripto, ne treba ti menjačnica. Hardverski wallet sklonjen na sigurno i to je to. Ali ako trguješ redovno, mnogo je jednostavnije i finansijski isplativije (u smislu marži) da si na centralizovanoj menjačnici.

Pa ok. Ali onda moraš biti svestan rizika.

Edited by Dandy

Dandy [RUR]

Link to comment
Share on other sites

On 11/14/2023 at 7:39 PM, Lucky said:

Šta je inače danas sa rudarenjem, malo sam ispao iz tih tokova?

jel neko uopšte rudari nešto i šta se danas rudari, ili su sve kartice odavno završile na oglasima? 🙂

Jel se uopšte nešto majnuje sad?

generalno se popravila situacija malo. ima profitabilnih coinova. profitabilnih mislim da su  ublagom plusu.

postoje samo dve istine na ovom svetu:

1). djape je najbolji frajer

2). zemlja je plocha

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

https://edition.cnn.com/2023/11/30/business/cristiano-ronaldo-binance-lawsuit/index.html

Soccer superstar Cristiano Ronaldo is facing a $1 billion class action lawsuit for his promotion of Binance, the world’s biggest crypto exchange.

The lawsuit, filed Tuesday in a Florida court, said that Ronaldo “promoted, assisted in, and/or actively participated in the offer and sale of unregistered securities in coordination with Binance,” including selling non-fungible tokens (NFTs) of himself, which led to substantial financial losses for investors.

Binance didn’t immediately respond to CNN’s request for comment. A representative for Ronaldo declined to comment.

Link to comment
Share on other sites

Bhutan, a South Asian nation nested in the Himalayas, has secretly developed world’s largest state-owned cryptocurrency mines, Forbes has revealed.

According to the magazine’s investigation released last week, the Bhutanese government has quietly spent millions of dollars to build its bitcoin-mining operation.

 

 

On 11/21/2023 at 10:06 AM, Lucky said:

pa koji, šta sad kopaju ljudi? totalno sam ispao iz štosa nemam pojma šta je bitno.

vecina spekulativno rudari pa konvertuje u BTC cim sakupi minimum za konverziju

postoje samo dve istine na ovom svetu:

1). djape je najbolji frajer

2). zemlja je plocha

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...