Jump to content

Orion Telekom Upload Brzina


babaphet

Recommended Posts

Pozdrav, uselio sam se u nov stan i gledam ciji net bih mogao da ugradim. E sad, svuda pise crno na belo ko koliki upload daje sem Oriona. 

Kad sam zvao korisnicki servis, isli su okolo-naokolo sa odgovorom i nisam dobio nijedan konkretan. 

S tim u vidu, da li neko ovde ima Orionov net brzina 20 ili 50 mb/s i da li mi moze reci iz prve ruke koliki je upload brzina na neka od ta dva posto treba da radim stream i da radim dosta uploada na YT?

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, babaphet said:

Kad sam zvao korisnicki servis, isli su okolo-naokolo sa odgovorom i nisam dobio nijedan konkretan. 

kako je ovo moguće? :) "koliki je upload recite mi" i onda ti kažu šta?

inače, nemoj da se nadaš da je preko 1mbit ili max 2mbit .

Link to comment
Share on other sites

Pise na sajtu

Quote

Na ADSL tehnologiji upload je do 1 Mbps. Na WiFi tehnologiji upload je do 2 Mbps. Na FTTH tehnologiji upload je od 5 do 100 Mbps.
Za brzine 50 Mbps, 100 Mbps i 1Gbps koristi se FTTH tehnologija (Optika do zgrade) i aktivacija usluge se posebno naplaćuje. Za više informacija pozovite 011 4100 200.

Standardni paket na optici ima upload 10% od vrednosti download protoka, moj ortak ima 100/10, mada verovatno moze i drugacije da se iskombinuje u dogovoru s njima. Ne znam koliko je uvodjenje optike doduse. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Pa gledam da uvedem samo net, ne treba mi kablovska niti fiksni, zato razmatram Orion. 

SBB mi dolazi u obzir jedino ako bas ne mogu da nadjem dovoljno dobrog provajdera koji nudi samo net kao opciju. Znam da Beogrid ima 1/1 brzinu, ali nisam na NBG.

@Lucky Ukratko je odgovor ovako prosao:

oni -  Brzina uploada varira od dela grada i da li cete uzeti, wifi, adsl, optiku. 

ja - verujem da je optika najbolja opcija sto se tice brzine, da li mi mozete reci vise o tome?

oni - u vezi optike bi trebali da se javite na "x" broj.

ja - a adsl brzina uploada?

oni - za koju brzinu?

ja - 20 i 50mb/s

oni - zavisi od konekcije i mreze koje imate u vasoj zgradi. Moguce je i da se instalira (neko sranje koje kao ide optika do bandere a onda od bandere do mene ide adsl ili neko sranje slicno).tehnologija polu optika polu adsl. Edit - @Zwerko to je FTTH tehnologija sto su mi rekli.

ja - koliko bi to kostalo?

oni - zavisi da li vasa zgrada ima tu mogucnost.

i tako nastabljaju da me vozaju pola sata dok nisam ispizdeo.

Ali sam se setio i Targo telekoma koji je bio aktivan pre par godina i kada sam im poslao mail dobio sam veoma zanimljiv odgovor dole :D

Ne znam, da li znate vi gde mogu da uzmem samo net bez tv-a, fiksnog, frizidera i usisivaca?

targo.png

Edited by babaphet
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...