Jump to content

RUR automobil godine 2016 - Infiniti Q60


dovlagsi

Recommended Posts

Srce je preovladalo razumom!

Kupe vanserijskog dizajna je, reklo bi se, vrlo lako odneo pobedu i poneo laskavu titulu najpoželjnijeg novog automobila u 2016. godini u izboru Rurovaca! Infiniti Q60 je deo nove generacije vozila ove premijum-japanske marke (podbrend Nissana, a samim tim i deo Renault-Nissan alijanse), vozila koje na tržištu pre svega nastupaju dizajnom, kako bi privukli što veći broj potencijalnih kupaca. Naravno, brend mnogo duže postoji u Americi, gde je već etabliran i redovno zauzima neku od top5 pozicija u merenju sveopšteg kvaliteta i zadovoljstva kupaca. Tek neku godinu je u Evropi, gde lagano prave prodajno-servisnu mrežu, i mnogi će baš nešto slabiju podršku uzeti kao najveću manu Infinitijevih automobila za jednog evropskog vozača. Ipak, model Q60 je jedan od onih koji će imati solidnu prodaju, imajući u vidu da će svi potencijalni kupci, siguran sam, praviti mnogo veće kompromise pri kupovini, stavljajući neke od mana po strani zarad objektivno neverovatnog dizajna!

Infiniti Q60 će za mesec-dva moći da se poruči i kod nas u Srbiji, sa početnom cenom od oko 40 hiljada evra. Toliko košta model Q60 2.0T Sport, koji logično, ima (Mercedesov) dvolitarski benzinac sa 211 KS i 350 Nm. Ipak, ovo neće biti nosilac prodaje jer drugi deo ponude čini vanredni Q60S 3.0T Sport, sa motorom koji deli blok sa Nissanovim GTR-om! Stoga ova V6-ica ima duple turbo punjače i celih 405 KS! Uprkos odličnom motoru, fantastičnom dizajnu i odličnoj opremi, ovaj automobil će koštati manje od konkurencije (Merc C43 Coupe, Audi S5, BMW 440i) - negde oko 50 hiljada...

Takođe, zanimljiva je informacija da je upravo jedan Infiniti Q60 prvi registrovan automobil uvežen sa američkog tla nakon 60 godina! ;) 

ČESTITKE POBEDNIKU

Alfonso_Albaisa_Infiniti_Cuba_03.jpg

open.jpg

Alfonso_Albaisa_Infiniti_Cuba_17.jpg

2017-Infiniti-Q60-Coupe-rear-end-021.jpg

2017-q60-coupe-red-leather-interior.jpg

01-large.jpg

 

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

Meni se puno svidja spolja, ali mi je enterijer čudan i previše komplikovan, zbog ova dva displeja

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

da.. ja sam se lozio da uzmem q50, on ima isti ovakav enterijer... bas lepo izgleda uzivo unutra ali em je komplikovan, em nije bas moderan... rezolucija ovog displeja gore je fazon 320x240 :D i na njemu radi samo navigacija i kamera, sa prilicno uzasnim interfejsom. 

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

opa, klip iz huda

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

  • Lucky unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...