Jump to content

Celije raka parazita napale organizam domacina


Dule_smor

Recommended Posts

Pa to je jedan od postulata onkologije, rak nije "zarazan", tj celije raka uzete sa jedne individue ne mogu da "uspeju" u organizmu druge individue iste vrste (razni eksperimenti sa misevima i pacovima su mnogo puta radjeni)...ovo ne samo da je druga individua nego i potpuno druga vrsta i to jos beskicmenjak kao sto je pantljicara, potpuno ludilo.

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

jeste, mogu zato sto se posle transplantacije piju imunosupresivi da ne bi doslo do odbacivanja organa....iz istog razloga (imunosuporesija, ali zbog HIV/AIDS-a) je kod ovog uspeo rak da prodje....aids sam po sebi ne ubija, nego te ljude ubiju neke smesne infekcije od kojih osobe sa citavim imunim sistemom ni ne oboljevaju....da nije imao hiv, celije raka drugog organizma ne bi mogle da se namnoze i ubiju coveka...al da zvuci ko sf, zvuci =o)

Link to comment
Share on other sites

koliko ja znam to je jako redak slucaj da se celije raka prebace sa druge osobe kod imunosuprimiranih pacijenata...moguca je graft vs host reakcija kod transplantacije kostne srzi kada je imunitet toliko oslabljen da transplantirana kosta srz imunoloski napada celije domacina...ali to su uvek imunokompatibilni pacijenti, cesto rodjaci sa velikim genetskim podudaranjem...a ovo ne da nije to nego je potpuno druga jebena vrsta, i dalje ne mogu da verujem da je tako nesto moguce ma koliko bio suprimiran imuni sistem...uostalom ovo je prvi opisani slucaj u istoriji medicine, i to ne novijoj po vucicu:D

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...