Jump to content

"Ispadanje" sa mreže - telefon ili kartica?


Lucky

Recommended Posts

Već sam negde pisao o ovome, ali ne mogu da nađem. U svakom slučaju, od trenutka kada sam ubacio 4G karticu krenuli su ti problemi sa "ispadanjem sa mreže", ali se problem intenzivira kako vreme prolazi. Naravno vadio sam karticu, vraćao, ali i dalje isto. 

"Emergency calls only" se pojavljuje "svako malo" a najveći problem je kad izgleda da je sve u redu, kao na mreži je i to, međutim nije - telefon je nedostupan. Situacija se sredi kad se telefon resetuje pa do sledeće takve prilike.

Pošto je fon u garanciji, "nije problem" ako je on pokvaren, al' bih voleo da znam na šta da se spremim, na "ušla vam je voda u telefon" ili ću samo eleganci zameniti karticu novom i to će se srediti. Znam da sam napisao da je od trenutka kada sam stavio 4G, ali činjenica da se situacija pogoršava a i to što ne mogu baš da se setim dal' mi je negde ispao telefon u međuvremenu ili slično mi ipak daje neku sumnju u njegovu ispravnost.

Jel im'o neko slične probleme?

Link to comment
Share on other sites

skoro sigurno je do kartice, meni se to dešava otkad sam uzeo LTE, još par ljudi koje poznajem se žalilo. kod mene to nije nešto često i ne traje dugo ali zna da se desi. svi smo na mts inače.

imam službeni telenor i tu radi bez ikakvih problema, za vip nemam ideju.

Novi forum smrdi

3do1AEy.pngyxHzIOp.png

 

Link to comment
Share on other sites

Koji operater?

Meni se sa MTSom dešava to povremeno u nekim random momentima, ali se mreža vrati ubrzo - kapiram da je do njih nešto, mada, da budem iskren, nisam imao te probleme od kada je izašao Android 6.0. Stoga, moguće je da se radio drajveri nešto pojebu pa prave problem, jer su setovanja operatera same mreže sjebana.

Ako ti je stara kartica radila normalno, onda je def nešto do toga - njihovih mrežnih setovanja koji se konfliktuju sa radio drajverima uređaja. U savršenom svetu, oni bi trebali da srede problem, ali u Sorabiji...

telenor. ništa, prošetaću se do njih uživo pa ću da tražim novu karticu, šta drugo. Pre neko veče sam se iznervirao (tj. narednog jutra). Ne znam šta mi bi pa sam oko podneva resetovao telefon i samo su krenuli da mi stižu SMSovi i propušteni pozivi od dana pre toga, negde od posle 18h npr. A sve to vreme je fon navodno bio na mreži, pun signal etc.

skoro sigurno je do kartice, meni se to dešava otkad sam uzeo LTE, još par ljudi koje poznajem se žalilo. kod mene to nije nešto često i ne traje dugo ali zna da se desi. svi smo na mts inače.

imam službeni telenor i tu radi bez ikakvih problema, za vip nemam ideju.

ja sam se naslušao svakakvih priča ali sam stvarno mislio da su "čaršijske" - kao telenor savetuje prodavcima da ne nude 4G osim ako ga neko baš ne traži eksplicitno (što ga onda reklamiraju) plus svako od "it ekipe" kojem sam pomenuo da sam uzeo 4G bili su "jokes on you" itd.

javiću kako je prošlo, hvala na pomoći.

Link to comment
Share on other sites

burazer ima 4g karticu na telenoru i sve radi ok. tako da, kupi lg g2 ili nexus 5!1

haha, ne vredi, navik'o sam se na note i to je sad to. kad idem na put pa uzmem iphone kao sekundarni, nabadam ona slova kao balvanima :(

Ali Nexus 6 ovaj novi, to je već tempting, taman ću biti u klubu kul ljudi.

Link to comment
Share on other sites

šalu na stranu, čuo sam za isti smor od par ljudi, prošlo je kad su zamenili karticu. ne znam kako je to moguće, ali eto.

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

MTS seljoberi ne daju LTE karticu ako nisi minimum na XL paketu kod njih :))) inace, istekao mi je 2godisnji ugovor kod njih pre par meseci i nastavili su da mi naplacuju stari paket al' po punoj ceni (za vreme ugovora je bilo 50%) i naravno niko mi nije javio da mi istice ugovor itd. :D mali off al' da se pozalim :D

Link to comment
Share on other sites

Esi bio u poslovnici?  Koliko znam ako ti isteko paket mozes da obnovis isti ili predjes na neki drugi uz neke pogodnosti.... Pa onda tu gledaj kako mozes tu svoju sim karticu da menjas za ovu 4G kompatibilnu...

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

dobio je kitu u bulju od pogodnosti :tf:

  • Upvote (+1) 2

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

MTS seljoberi ne daju LTE karticu ako nisi minimum na XL paketu kod njih :))) inace, istekao mi je 2godisnji ugovor kod njih pre par meseci i nastavili su da mi naplacuju stari paket al' po punoj ceni (za vreme ugovora je bilo 50%) i naravno niko mi nije javio da mi istice ugovor itd. :D mali off al' da se pozalim :D

isto i kod moje keve na mtsu, dok nam ovaj redakcijski VIP svakog dana šalje SMSove pred istek ugovora, da ga obnovimo.

btw, bio sam juče u Telenoru, nisam ni završio rečenicu zbog čega sam došao već su mi tražili telefon u krenuli da "prave" novu karticu - dal' je to dobar znak ili ih zabole da razmišljaju, videćemo :) Za sad radi, al' to opet, ništa ne znači.

Inače su hteli da mi "uvale" 20% popusta na pretplatu narednih 6 meseci ako ne uzimam telefon kod njih uz ugovornu obavezu od 1 god za tu akciju. Pa eto, ako nekoga zanima.

Link to comment
Share on other sites

Esi bio u poslovnici?  Koliko znam ako ti isteko paket mozes da obnovis isti ili predjes na neki drugi uz neke pogodnosti.... Pa onda tu gledaj kako mozes tu svoju sim karticu da menjas za ovu 4G kompatibilnu...

bio, necu da prelazim na skuplji paket jer nisam ni blizu da iskoristim pozive/smsove trenutnog paketa a 600mb neta mi je sasvim dovoljno na mesecnom nivou.. ne znam kakve veze ima LTE sa paketom uopste.. koristicu net kako sam ga koristio i do sada samo ce navodno biti brze.. to sto bih zamenio 3g na lte ne znaci da mi treba vise protoka mesechno.. lihvari

Link to comment
Share on other sites

Ja sam na MTS-u morao da pređem na jači paket, jer nisu hteli da mi izdaju LTE karticu na paketu koji više ne postoji (mix net L). Moguće da je to i kod tebe slučaj, Sa1nt, da si na starom paketu, a da priučeni stručnjaci iz tehničke službe ne znaju lepo to da obrazlože. Drugar je u mts-u izvadio LTE karticu, a znam da nije na XL paketu (mada je to bilo u avgustu, možda se nešto promenilo u međuvremenu)

A inače, u centru Zemuna, gde živim, jedva nalazi edge internet... O 4G da ne pričam. Problema sa mrežom osim toga nemam.

Edited by gaming.rs Peca
Link to comment
Share on other sites

MTS seljoberi ne daju LTE karticu ako nisi minimum na XL paketu kod njih :))) inace, istekao mi je 2godisnji ugovor kod njih pre par meseci i nastavili su da mi naplacuju stari paket al' po punoj ceni (za vreme ugovora je bilo 50%) i naravno niko mi nije javio da mi istice ugovor itd. :D mali off al' da se pozalim :D

isto i kod moje keve na mtsu, dok nam ovaj redakcijski VIP svakog dana šalje SMSove pred istek ugovora, da ga obnovimo.

btw, bio sam juče u Telenoru, nisam ni završio rečenicu zbog čega sam došao već su mi tražili telefon u krenuli da "prave" novu karticu - dal' je to dobar znak ili ih zabole da razmišljaju, videćemo :) Za sad radi, al' to opet, ništa ne znači.

Inače su hteli da mi "uvale" 20% popusta na pretplatu narednih 6 meseci ako ne uzimam telefon kod njih uz ugovornu obavezu od 1 god za tu akciju. Pa eto, ako nekoga zanima.

Drugi dan protiče bez problema, tako da eto, nadamo se da je promenjena kartica rešila problem. hvala na pomoći svima.

Ja sam na MTS-u morao da pređem na jači paket, jer nisu hteli da mi izdaju LTE karticu na paketu koji više ne postoji (mix net L). Moguće da je to i kod tebe slučaj, Sa1nt, da si na starom paketu, a da priučeni stručnjaci iz tehničke službe ne znaju lepo to da obrazlože. Drugar je u mts-u izvadio LTE karticu, a znam da nije na XL paketu (mada je to bilo u avgustu, možda se nešto promenilo u međuvremenu)

A inače, u centru Zemuna, gde živim, jedva nalazi edge internet... O 4G da ne pričam. Problema sa mrežom osim toga nemam.

ja sam na vračaru uspeo da u'vatim 4g samo kod muzeja nikole tesle jednom prilikom.

Link to comment
Share on other sites

4g je marketinska fora na koju ako ste naseli sala je na vama. Koja je poenta da na dva kvadrata u bgu imas 20mbita, a da na ostalih 99% srbije nemas ni 2g, a po beogradu nemas na 80% ni 3g? To su svi uveli da ne bi bili jedini bez toga jer se neuka masa lozi na gluposti. Da imas 3g sto je bese 7mbita na celoj teritoriji koji bi ti k trebao 4g? ...

  • Upvote (+1) 1

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Ja sam na MTS-u morao da pređem na jači paket, jer nisu hteli da mi izdaju LTE karticu na paketu koji više ne postoji (mix net L). Moguće da je to i kod tebe slučaj, Sa1nt, da si na starom paketu, a da priučeni stručnjaci iz tehničke službe ne znaju lepo to da obrazlože. Drugar je u mts-u izvadio LTE karticu, a znam da nije na XL paketu (mada je to bilo u avgustu, možda se nešto promenilo u međuvremenu)

A inače, u centru Zemuna, gde živim, jedva nalazi edge internet... O 4G da ne pričam. Problema sa mrežom osim toga nemam.

Bio sam na Mix Net M pa sam presao na Miks M.. Da bih dobio LTE karticu receno mi je da moram da imam Miks XL (ili mozda Miks L) paket koji mi svakako ne treba i idiotizam je da je to ogranicenje :)

4g je marketinska fora na koju ako ste naseli sala je na vama. Koja je poenta da na dva kvadrata u bgu imas 20mbita, a da na ostalih 99% srbije nemas ni 2g, a po beogradu nemas na 80% ni 3g? To su svi uveli da ne bi bili jedini bez toga jer se neuka masa lozi na gluposti. Da imas 3g sto je bese 7mbita na celoj teritoriji koji bi ti k trebao 4g? ...

ne znam o cemu prichash, al' ja imam 3g u vecini delova grada.. mozda na par lokacija (izmedju ostalog i na mojoj gajbi) je mrtvi edge :) u banji na novoj gajbi mi pichi 11mbit preko 3Ga:)

Link to comment
Share on other sites

Pricam o tome da to sto pise da je 3g ne znaci da je 3g i sto ispadas stalno i sto mi treba 5 sekundi da krene da otvara stranicu itd itd. Doduse ja sam na telenoru i pricam za telenor, a do skoro sam mislio da predjem na telekom ali u medjuvremenu je na telenoru prestao da mi se gubi signal kuci i na jos par mesta, a cuh od par ljudi da imaju problema sa telekomom na gajbi na banjici pa necu da rizikujem.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Pricam o tome da to sto pise da je 3g ne znaci da je 3g i sto ispadas stalno i sto mi treba 5 sekundi da krene da otvara stranicu itd itd. Doduse ja sam na telenoru i pricam za telenor, a do skoro sam mislio da predjem na telekom ali u medjuvremenu je na telenoru prestao da mi se gubi signal kuci i na jos par mesta, a cuh od par ljudi da imaju problema sa telekomom na gajbi na banjici pa necu da rizikujem.

Realno, ako mozes, uzmi jednu 064 karticu za test pa vidi, furaj je metar dva dana, mislim da ces se iznenaditi.... Naravno, sve mreze su i dalje kurac u odnosu na EUropu i USA ali ja razvaljujem net svuda, nemam limit protoka na sluzbenoj kartici ali mi radi svakako isto kao sto ce i tebi ili bilo kome.... i mogu da kazem da mi odradjuje posao skoro uvek i svuda, cak i vukojebinama... naravno van BGa  4G je obican san ali 3G barem meni radi bas bas dobro posvuda. Mislim da imamo vise baznih stanica od telenora plus su iste uglavnom veceg kapaciteta, al ajd sad jos ce da ispadne da branim mts....  Sto se 4G tiche, tamo gde ga ima meni minimum 30/30mb daje speedtest, ide i do 70mb cak, al uglavnom BG....
U pravu si da je marketing, kao i sve drugo uostalom, kad nemamo gigabitnu optiku u ponudi za rezidencijalne korisnike moramo da reklamiramo i da se hvalimo ovakvim "cudima tehnologije".... Jbg.

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

bar da imate bilo kakvu optiku, bila bi banja. nije glavni plus protok, dosta je i 30-40 mbit za sve danas, brzina odziva znači puno. 

--- google.com ping statistics ---
4 packets transmitted, 4 packets received, 0.0% packet loss
round-trip min/avg/max/stddev = 0.892/1.147/1.391/0.198 ms

vr

Link to comment
Share on other sites

U kom smislu optiku?  Pa velika vecina baznih stanica je povezana upravo optikom sa core-om mobilne.....  Problem je sto su bazne stanice cesto preopterecene brojem korisnika, ne apgrejduju ih redovno i dovoljno, da je tako ne bi se pravilo usko grlo u shpicu saobracaja (2 x dnevno) a i 4G bi sljakerisao posvuda....  Jbg, ponovo se vracam na pricu o politicki namestenom rukovodstvu i direktoru, njih sve skupa boli kurac na kom tehnoloskom nivou je Telekomova infrastruktura, to su jazavci koji ne znaju da ukljuce racunar i koje interesuje samo koliko su svakog meseca dobri na namestanjima tendera i drpanja od zarade firme za licno bogacenje....  Ako gledamo danasnje standarde, jedna firma koja se reklamira kao lider na domacem trzistu u telekomunikacijama ne sme sebi da dozvoli realno da ima vise od 20% korisnika na bakru jos uvek, optika je morala odavno da bude svuda sprovedena, bar nju mozes jezivo daleko da vuces bez nastavljanja, nije osetljiva na vlagu, elmagnetno zracenje etc...... Ali koga boli kurac za zadovoljnog korisnika, on je tu samo da ga zajebemo na neki mamac-paket i vezemo ugovorom na jos 2 godine, bez obzira sto mu VDSL radi na 11.5mbit umesto na 20Mbit....

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...