Jump to content

Firmin mobilni, firmin auto i privatnost


Guest

Recommended Posts

postoji i posebni krug pakla za ljude koji poslovni broj koriste u privatne svrhe.

ja pregledam listing svakome kome potrošnja pređe par stotina dinara, i to je moje puno pravo, pa razmislite o svojoj privatnosti malo...

Link to comment
Share on other sites

Meni su par meseci skidali po 50/60 RSD zbog prekoračenja potrošnje. Pa sam vratio karticu, i rekao da pregledaju sve listinge, pa ako nađu jedan privatan poziv ili odlazni poziv posle 17h, da mi slobodno naplate sve račune. Jebote imam 1000 nepotrošenih minuta na privatnom.. samo se prenose :D

 

Naravno vratili mi karticu i digli limit.

Svakoga dana u svakom pogledu, sve više napredujem

Link to comment
Share on other sites

postoji i posebni krug pakla za ljude koji poslovni broj koriste u privatne svrhe.

ja pregledam listing svakome kome potrošnja pređe par stotina dinara, i to je moje puno pravo, pa razmislite o svojoj privatnosti malo...

I onda zakljucis da Igor cesto zove zenu da pita sta treba da se kupi na pijaci? :) Sve zavisi kako je u firmi definisano koriscenje sluzbenog telefona, moze se definisati limit pa ga koristi za sta hoces, isto kao i na primer sluzbeni automobil koji moze da se vozi gajbi i ostalo. 

A sto se privatnosti tice zivimo u zemlji gde na jedan telefonski poziv sluzbenici banaka daju informacije o stanjima po racunima a telekom operateri listinge, tako da realno nisi bas mnogo zasticen ni ovako, osim ako ne koristis neregistrovani prepaid broj, ali to ima drugih problematika. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

postoji i posebni krug pakla za ljude koji poslovni broj koriste u privatne svrhe.

ja pregledam listing svakome kome potrošnja pređe par stotina dinara, i to je moje puno pravo, pa razmislite o svojoj privatnosti malo...

Na prepaidu ste u firmi? Bedak

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

zato što živim za posao.

Morate shvatiti jedno, ako ste vi navikli na jedno, oni koji drugačije rade nisu glupi. Politika firme u kojoj radim je da imaš broj, imaš minute i megabajte izdašno, i nikakvih problema nema da radis sta hoces dok nije kažnjiva aktivnost.

Svako provera horoskopa, humanitarna donacija, parkiranje se naplati skidanjem od plate i to je to. Mozes i da napravis 700 eura roaming racun i to je ok, platices.

Plus kad duže radiš u ok firmi, i združiš se sa ljudima, počinješ sve više da koristiš poslovni telefon.

Mislim, treba naravno imati privatni broj, i ne zakazivati drogu-kurve sa poslovnog. ja sam prešao na prepaid na privatnom iz razloga koji ne bih sad objašnjavao

 

HAHAHAHHAHA KOJA VRHUNSKA FORA JEBOTE HAHAHAHA KAKO TI GA ŠUKNO IGOR AHAHHAHA

Dobro je momak, ume ivke sam da odgovori.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

nema šta da smo navikli, meni se čak ni parking, ni ti SMS-ovi podrške, pa ni roaming nije naplaćivao, a veoma često sam bio u USA/Kanadi pa to nikad nisam zloupotrebio. Sam kupujem svoj privatni telefon, plaćam svoj postpaid račun, i sa njega radim šta hoću. Poslovni samo u poslovne svrhe, što znači da čak i kad igramo fudbal mi iz firme, okrenuću sa mog privatnog broja kolegu da ga pitam da li dolazi. I, možeš ti Igore da sad to negiraš, ali kod mene svi u bivšoj firmi isto tako postupaju, i nijednom nismo imali problema sa tim odbijanjem od plate i sl (sedeo sam u kancelariji sa koleginicom koja je radila finansije, pa znam).

Sa druge strane, desi se da imamo problem u USA, zove me kolega na poslovni, posle ja njega zovem, nabijem račun, firma naravno to pokrije, i to mi je normalno, jer je taj telefon namenjen u te svrhe.

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

ali ja i dalje imam privatni broj, oduvek sam na njemu na postpaidu, presao sam prosli mesec na prepaid (tj nisam produžio ugovor) jer mi postpaid vise nije potreban.

Ne razumem, koje marmenisanje i sta pokusavas da kažeš i da pravis da sam ja rekao nesto sto nisam :)

Ja nažalost ne radim u firmi gde mogu da gasim služb. telefon nakon kraja radnog vremena.

Opet, moraš-morate (u stvari ne moraš-ne morate) shvatiti da vaš način nije ultimate način. I da oni koji ne rade vaš način nisu glupi de facto.

 

Dakle, samo sam napisao da mi je vip za 8.36 mb skinuo brda para, i kako je to u stvari debilno. Apsolutno je nepobitna istina da je bolji postpaid, i da treba imati privatni telefon. Ako neko vremenom konvergira pa krene da istiskuje privatni poslovnim telefonom, to je zato jer mu vise odgovara.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

niko ne kaže da ste glupi, nego mi jednostavno ne odobravamo korišćenje predmeta/servisa namenjenog za posao u privatne svrhe, a to svi vi kojima "postpaid više nije potreban" radite

  • Upvote (+1) 2

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

niko ne kaže da ste glupi, nego mi jednostavno ne odobravamo korišćenje predmeta/servisa namenjenog za posao u privatne svrhe, a to svi vi kojima "postpaid više nije potreban" radite

Pa u principu, da i ne. Evo jos jednom, ako sam nakon par godina u aseku dosao do situacije da me svi živi zovu na poslovni, da mesečno na privatni imam 4 poziva i 4 poruke od majke i žene, da li ima ekonomskog opravdanja plaćati 1200 dinara mesečno umesto 100?

Nema.

Ali i pored toga, eto ja sam bio zadržao postpejd dok sam imao smartphone, i koristio sam ga da platim parking, surfujem sa moba kad sam vikendom napolju. Onda sam ostao bez smartphonea privatnog, i shvatio da mi postpaid vise ne treba dok ne kupim opet smartphone. Onda sam kupio smartphone, ali se desilo da mi opet vise ne treba postpaid, vec samo da ponekad mogu da koristim taj broj. I onda kada mi je istekao ugovor, ne produžavam ga jer samo želim aktivan broj.

Pošto ti znaš o čemu pričam, da li bi ti na mom mestu otpisao ugovor za postpaid i plaćao 2 godine 10 eura a znaš da to nećeš koristiti?

 

To je baš zato što ti je poslovni broj postao privatni

To ja nisam želeo, ali jednostavno entropija je učinila svoje.

"Na prepaidu ste u firmi? Bedak"

Znam na šta si mislio, i mislim da ukoliko oseti potrebu Ivan može da odgovori milionima doskočica i fora.
Mada opet, zašto bi proveravao potrošnju ako su na postpaidu. Kod nas provere radi securiti ako ima potrebe, a finansije ako se pređe limit ili na zahtev. Ne vidim poentu ako se ne prekoračuju računi da čovek iz finansija svakome lista listinge.

  • Upvote (+1) 2

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

za sada nisam bio primoran da uvedem limite, samo je nekoliko njih dobilo opomene da službeni telefon ne služi da se zove rodbina u arilju. nemamo limite jer "nismo takva firma".

a gledam listinge da bih pouzdano znao da zove rodbinu u arilju, a ne legitimne poslovne kontakte.

inače, inicijalno kada sam napisao da treba da razmislite što koristite službeni telefon kao privatni jedini razlog u glavi mi je bila privatnost, jer negde tamo sedi manje benevolentni ivan koji nema pametnija posla nego da pravi statistiku koliko često mali igor zove malog nigrolu. nije mi ni pala na pamet činjenica da ne možeš da ugasiš službeni u 17:00 ako ti on služi i kao privatni.

Link to comment
Share on other sites

i to je ok. Kod mene u firmi je apsolutno odobreno koristiti službeni za privatne pozive dok se ne probije limit i dok se ne krši zakon.

Perfidan način da se ljudi naviknu da poslovni bude stalno tu, samim tim i dostupnost, ali i ovako bi me našli kada treba makar se sakrio na Lovćen. Takođe nemam razgovore koji diskredituju firmu. 

Dakle ponovicu, postoji više načina za nešto. Ono što je nekom dobro, ne mora biti drugom.

Ali barem eto malo postova na umrlom ruru.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Ako firma plaća klasičan postpaid (pod tim podrazumevam koliko potrošiš - toliko firma plaća - Ivketov primer), onda nije ok koristiti mobilni u privatne svrhe.

 

Ako firma plaća PAKET onda ne vidim zašto ne bi bilo ok (pod uslovom da nam ne smeta pomenuto narušavanje privatnosti), jer ga firma plati pa plati, potrošio ti 50% paketa ili 95%

 

 

 

Zato sto ne mora da ide direktno na neciju stetu da bi bilo pogresno.

Eto pricas sa kevom o tome sta joj treba sa pijace i zauzet ti je telefon. Call waiting? Mozda te zovu dva klijenta dok pricas sa kevom.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Ja sam razumeo da i sq9 ima paket, ali da u okviru paketa nije dozvoljeno koristiti telefon za privatne razgovore, sto je naravno sasvim legitimno

Moje misljenje je da sve to u sustini zavisi od te neke u nedostatku boljeg izraza "korporativne kulture" koja vlada u firmi, kako prema tim, tako i prema drugim stvarima. U tom smislu ima firmi koje to u neku ruku smatraju i beneficijom za zaposlene - ima sluzbeni mobilni bez limita (ili s nekim solidnom velikim limitom), ima sluzbeni auto da ga vozi kuci/na more/u selo i svasta nesto jos jer ga time vezuju za firmu, kao sto je i kod tebe slucaj. I u takvim slucajevima je naravno sasvim logicno da ce se sluzbeni mobilni koristiti i za privatne svrhe. S druge strane ako je politika firme ili makar preovladjujuca kultura u firmi takva da se poslovni telefon koristi samo za posao onda je u krajnjoj instanci i nepristojno prema kolegama i ostalima ga koristiti za privatne svrhe. Ja sam imao i jednu i drugu situaciju i ni sa jednom nisam imao nikakav problem, a u obe sam formalno imao neki limit koji je bio i vise nego dovoljan da pokrije i privatne i poslovne potrebe. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

ajde na trenutak da zaboravimo aspekt firme i profesionalizma i da se pozabavimo aspektom tebe kao pojedinca. ako je nešto firmino onda to nije tvoje i time na kraju dana raspolaže firma. u konkretnom slučaju firma plaća račun ali firma ima i prava da izvuče listing, pročita poruke, sluša pozive (doduše za to nema tehničkih mogućnosti).

fotke sa letovanja nećeš držati na firminom kompu jer može svaka budala da ih vidi, i u mojoj glavi isto tako ne treba da ugovaraš fudbal sa ortacima sa firminog mobilnog, i to je to.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...