Jump to content

Tralala kako naci sta trosi upload?


shpanac

Recommended Posts

Drugari, treba mi pomoc, nesto do ovoga znam ali ne znam kako tacno da resim problem a pre nego sto se upustim u guglanje da pitam da li neko ima neku pametnu da kaze.

Radi se o sledecem, mreza u dvoristu, sa 12 korisnika. Internet konekcija je podeljena na dve wireless mreze, mrezu a) sa 3 korisnika i pristupom 20mb/s protoka(mislim da na ovoj mrezi nije uredjaj koji izaziva problem posto su korisnici malo iskusniji), i mrezu b) sa 9 korisnika sa pristupom 8mb/s od prvobitnih 20mb/s, tj mreza b) je limitirana na max taj protok. Radi se o studentima i kome god dodju gosti naravno da se kace na wireless. Vecina ljudi ima samo telefon od uredjanja, i 4 laptopa se ukupno konektuju na mrezu. Na mrezama nema uljeza koji bi sa strane inkognito ulazili i krali protok.

Mene zanima kako da otkrijem koji uredjaj trosi ovako upload kao na screenshotu?Screenshot_4.thumb.png.4081c636832e599cc

Ovo se desava svakih par dana, bez odredjenog paterna i ne znam razlog zasto je upload tada toliki. Naravno je osetno teze koristiti internet tada jer postoje ogromni upload spajkovi gde racunar/telefon ne moze da posalje novi zahtev i odziv je ogroman. Gejming je prakticno nemoguc

Na sva 4 laptopa postoje torrent programi i na svima je upload limitiran u podesavanjima na 1kb/s (da losi smo drugari i ne seedujemo). Nijedan od 4 laptopa nema nikakav virus ili malware. Licno sam ih proverio na nacin na koji odrzavam svoje gejming masine vec godinama na kojima se ovakav problem ne javlja.

Sta moze biti? Jel mogu neki automatski backupovi na androidima da ovoliko protoka naprave? Jel moguce da neciji telefon ima torrent koji seeduje? Jel moguce da masovni upload slika na instagram bitcharki koje koriste ovu mrezu napravi toliko protoka? (necu link instagrame pomenutih bitcharki :) ).

Dajte sugestije posto stvarno nemam ideju odakle bih poceo.

...

Link to comment
Share on other sites

Moguce je da ima telefon s torrentom, mada je pitanje zasto, ali avaj. Takodje moguce su i neki backupi, tipa Samsung a mislim i drugi telefoni imaju opciju da automatski kad su na wifi bekapuju slike na Dropbox, idu u full rezoluciji, tako da ako neko fotka tipa 50ak slika nije to ni tako malo.

Mada prema mom iskustvu sam upload ne pravi te simptome bagovanja i nemogućnosti da se posalje zahtev. Tipa ja kad stavim nesto brda da uploadujem skoci mi ping u igri s 40-50 na 150-170, ali nemam problem s surfom i sl. To je obicno simptom bas torrenta.

Jedna opcija je da na svaki uredjaj instaliras neki program tipa Netlimiter (ne znam koji je najbolji za Android, ali guglaj malo pa vidi) pa da izvuces neki log. Druga opcija ako imas pristup ruteru da vidis neki log kad je ko bio konektovan i onda uporedis s pikovima u protoku.

Mozda postoji i neko bolje resenje ali meni ovo jedino pada na pamet :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Ok, to je pocetak. Boro, hvala, nije mi cilj da trosim nicije vreme ali ako mozes detaljnije, preciznije i prizemnije bio bih jos zahvalniji. Nisam bas preterano u toku.

 

Zwerko predlog je ok, i pogledacu ali problem je sto je ta mreza vec haosu i prekoriscena, dodje dosta ljudi na 5 min kod nekoga i kontam da bi to bila nocna mora za proveriti. A svakom uredjaju nemam pristup osim sa rutera jer jednostavno ti ljudi nisu otvoreni za tako nesto. Hvala u svakom slucaju.

Jel ima jos neko neku ideju?

...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...