Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

dođoh na par dana da prošetam po Zlatiboru, u kakvu se džiberijanu ovo mesto pretvorilo lul

otišli kući vikend ratnici, odjednom nema žive duše nigde, čak i za vreme vikenda smeštaji bleje tako prazni, ponuda kapiram nadmašuje potražnju jedno 10:1 (da ne računamo kuće i privatan smeštaj), svuda gomila nekih "lux" hotela debilnih imena, bembare na sve strane, zatamnjena stakla na praktično svakom autu, govnogorci, meša se malter 24/7, koja je ovo prejaka akcija pranja para svaka čast. field day za poresku, ne bi stigli da obrade sve koliko bi imali posla, al' avaj

zgrada pored zgrade pored zgrade pored zgrade pored zgrade pored zgrade pored zgrade prodajem apartmane prodajem apartmane prodajem apartmane prodajem apartmane prodajem apartmane

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

On 12/11/2023 at 8:58 PM, evgeniy said:

otišli kući vikend ratnici, odjednom nema žive duše nigde, čak i za vreme vikenda smeštaji bleje tako prazni, ponuda kapiram nadmašuje potražnju jedno 10:1 (da ne računamo kuće i privatan smeštaj), svuda gomila nekih "lux" hotela debilnih imena, bembare na sve strane, zatamnjena stakla na praktično svakom autu, govnogorci, meša se malter 24/7, koja je ovo prejaka akcija pranja para svaka čast. field day za poresku, ne bi stigli da obrade sve koliko bi imali posla, al' avaj

 

pa tipično sezonsko mesto, kao uostalom i bilo koje mesto na moru u CG na primer ili gde drugo. Kad nije sezona proleće-početak leta ili debela zima januar, zvrji prazno. Ne možeš tu da očekuješ ništa drugo generalno. A ovako ide tu sve ova fina gospoda što nije sigurna da sme da izađe iz zemlje pa jbg, gde će drugo :))

A na aerodromu se izgleda sprema neka zabava:

Компанија "Белгрејд ерпорт" саопштила је да не планира да отпусти 1.000 запослених на пословима земаљског опслуживања и да са компанијом "Menzies Aviation", која је именована за новог земаљског оператера "Ер Србије", преговора на дневном нивоу о преношењу активности земаљског опслуживања, имајући у виду комплетан трансфер својих запослених у овој делатности.

Компанија "Белгрејд ерпорт" је саопштила да је компанија "Menzies Aviation" именована за новог земаљског оператера националне авио-компаније "Ер Србија" на Аеродрому "Никола Тесла", уместо компаније "Белгрејд ерпорт", од краја фебруара 2024.

AirSerbia avioni kasne, ova ekipa što su ih primili da rade izgleda ne znaju gde udaraju. Znači neće Belgrade Erport da ih otpusti, nego će da ih sve prebace u Menzis, tako da će u tom procesu prebacivanja jedan deo njih da otpadne iz priče slučajno, a onda će novi poslodavac da uradi restruktuiranje 🙂

Link to comment
Share on other sites

Најјаче је што је ова тема повука фотку усране мотке 😄

Лепо је кад је човек прва смена... Годинама сам радио на томе да будем прва (уз друге бенефите и на доброј позицији јелте!), завршио у 5, отишао са другом на пар пива, дошао кући и сад у крпе... Био ритам винз!

Олимпијске игре на РУРу

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, SATAN said:

Најјаче је што је ова тема повука фотку усране мотке 😄

 

uzme prvu sliku 🙂

19 hours ago, SATAN said:

Лепо је кад је човек прва смена... Годинама сам радио на томе да будем прва (уз друге бенефите и на доброј позицији јелте!), завршио у 5, отишао са другом на пар пива, дошао кући и сад у крпе... Био ритам винз!

ima nekad kad je druga smena korisna tu i tamo, ali kako vreme ide naravno prva ispadne najbolja, i to da počne što ranije 🙂

jedini downside je ako moraš da ideš u banku ili tako nešto, a sve rade u isto vreme kad i radno vreme ili na primer notari koji su svi od 8 do 16 ili tako nešto :)) neko je to baš super smislio jer kod njih idu samo srednješkolci i penzioneri.

Link to comment
Share on other sites

Знам о чему причаш, у потпуности се слажем, но лакше ми је да узмем слободан дан (или флексибилно одрадим тих 2-3 сата после, по потреби) него нека ретардирана смена. Последња позиција ми је била тако конципирана, да ми је радно време било од 11 до 19 часова, али некада (читај бар 2 пута недељно) сам имао састанке и касно увече, или рано ујутру (5 сати АПАК регион). Све у свему не поновило се 🙂

Олимпијске игре на РУРу

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, SATAN said:

Знам о чему причаш, у потпуности се слажем, но лакше ми је да узмем слободан дан (или флексибилно одрадим тих 2-3 сата после, по потреби) него нека ретардирана смена. Последња позиција ми је била тако конципирана, да ми је радно време било од 11 до 19 часова, али некада (читај бар 2 пута недељно) сам имао састанке и касно увече, или рано ујутру (5 сати АПАК регион). Све у свему не поновило се 🙂

ma kakvi, to od 11 do 19 ili ono 14 do 22 i kakve god je NCR sve smene imao je najgore nešto, jer obično čovek spava duže ujutru kao kad ideš popodne u školu i onda si ceo da izgubio bezveze.

Link to comment
Share on other sites

Samo da dodam po meni jos bolju smenu od jutarnje!
Presao sam svojevoljno u smenu od 17h remote, jer radim sa amerima. Nikad srecniji nisam bio, u 1 nocu zavrsim smenu, u 1:05 sam zaspao. Pa imam ceo dan slobodno.
I onda da dodam na to da sam uzeo petak i subotu kao off dane, pa tek onda u nedelju od 17h mi krece radna nedelja, prelepo.

Edited by Diego

I see by your outfit, that you are a cowboy.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lucky said:

ma kakvi, to od 11 do 19 ili ono 14 do 22 i kakve god je NCR sve smene imao je najgore nešto, jer obično čovek spava duže ujutru kao kad ideš popodne u školu i onda si ceo da izgubio bezveze.

Радио сам у једном периоду мешавину смена од којих је најгора била та од 14 до 22. Кренем у 12 да се спремам за посао (ако идеш у канц) у 1 кренеш, дођеш од 14 до 22 радиш до 23 си кући пре 1 не чегнеш и спаваш до 10 да би се наспавао. И то је све што имаш од дана 10 до 12... Пакао. Ова друга је била ок јер сам ипак као продукт менаџер (СКРАМ СЕРТФАЈД) имао флексибилност али ти позиви ујутру у 5 или увече у 11... Нису стално али... Пакао. Но све је то готово 🙂

1 hour ago, Diego said:

Samo da dodam po meni jos bolju smenu od jutarnje!
Presao sam svojevoljno u smenu od 17h remote, jer radim sa amerima. Nikad srecniji nisam bio, u 1 nocu zavrsim smenu, u 1:05 sam zaspao. Pa imam ceo dan slobodno.
I onda da dodam na to da sam uzeo petak i subotu kao off dane, pa tek onda u nedelju od 17h mi krece radna nedelja, prelepo.

Како коме одговара, има предности али опет... Дође биоритам по своје. Честитам, драго ми је да си задовољан и надам се да није дугорочно. 

Олимпијске игре на РУРу

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Diego said:

Samo da dodam po meni jos bolju smenu od jutarnje!
Presao sam svojevoljno u smenu od 17h remote, jer radim sa amerima. Nikad srecniji nisam bio, u 1 nocu zavrsim smenu, u 1:05 sam zaspao. Pa imam ceo dan slobodno.
I onda da dodam na to da sam uzeo petak i subotu kao off dane, pa tek onda u nedelju od 17h mi krece radna nedelja, prelepo.

to je ok smena kad imaš 20 godina 🙂 kapiram koncept, ali 01 je "kasno" za spavanje kad gledaš realno. da je 17 do 23 na primer pa čovek i da kaže, jedino što se onda mimoiđeš sa svima ako bi da ideš "u provod", bioskop, šta god 🙂

6 minutes ago, SATAN said:

Радио сам у једном периоду мешавину смена од којих је најгора била та од 14 до 22. Кренем у 12 да се спремам за посао (ако идеш у канц) у 1 кренеш, дођеш од 14 до 22 радиш до 23 си кући пре 1 не чегнеш и спаваш до 10 да би се наспавао. И то је све што имаш од дана 10 до 12... Пакао. Ова друга је била ок јер сам ипак као продукт менаџер (СКРАМ СЕРТФАЈД) имао флексибилност али ти позиви ујутру у 5 или увече у 11... Нису стално али... Пакао. Но све је то готово 🙂

1 hour ago, Diego said:

par puta sam se zatekao ispred NCR u 22h kad se završava smena, ono hiljadu ljudi izlazi iz zgrade (ne ove nove, nego ono kad je bio NCR raštrkan na sto mesta) ono mrkli mrak već kraj dana a ovi kao "završili sa poslom".

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, SATAN said:

 али ти позиви ујутру у 5

ne javis se. Mene su izlerali kad sam dosao u cisco 2 ortka zvali me u 18 i predstavili se kao direktor i zamenik BNP paribas banke sa cenralom u parizu i da me pitaju zasto nisam updateovao case  notes i tako to. 
ukratko naseo sam ko mlad majmun

fast forward 3 god unapred zvoni mi telefon u 5 ujutro, ja ne znam gde sam javim se i indijski akcenat da me zovu iz prve islamske banke iz pakistana.
Najebem mu se majke mrtve i sve po spisku i kao "aj leranje je ok, al brate 5 je imam decu koji vam je bre kurac" i u trenutku ukapiram da je pravi poziv 😄 😄

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Lucky said:

par puta sam se zatekao ispred NCR u 22h kad se završava smena, ono hiljadu ljudi izlazi iz zgrade (ne ove nove, nego ono kad je bio NCR raštrkan na sto mesta) ono mrkli mrak već kraj dana a ovi kao "završili sa poslom".

Pre 2 dana sam dosao na posao u 06:05 a ono mravinjak ljudi krenuo da izlazi iz nocne smene 😞

Jako tuzni zivoti gde pritom vecina njih radi za 600e

Zaista mislim da nema gore stvari od toga

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, f4ts0 said:

ne javis se. Mene su izlerali kad sam dosao u cisco 2 ortka zvali me u 18 i predstavili se kao direktor i zamenik BNP paribas banke sa cenralom u parizu i da me pitaju zasto nisam updateovao case  notes i tako to. 
ukratko naseo sam ko mlad majmun

fast forward 3 god unapred zvoni mi telefon u 5 ujutro, ja ne znam gde sam javim se i indijski akcenat da me zovu iz prve islamske banke iz pakistana.
Najebem mu se majke mrtve i sve po spisku i kao "aj leranje je ok, al brate 5 je imam decu koji vam je bre kurac" i u trenutku ukapiram da je pravi poziv 😄 😄

ove tvoje priče igi kao ono lud, zbunjen, normalan scenario, na samoj granici!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, f4ts0 said:

ima, doci na posao u 6:05 😄 😄

 

Neko je morao da kaze! Radim od 7 godinama vec jbg : )

Ali svakako cenim sto nisam u popodnevnoj ili nocnoj smeni, jer je to smrt za zdravlje

56 minutes ago, Dule_smor said:

doktorska plata u vreme kad sam ja otisao iz Sorabije

Sa 600e u BGu danas moze da se plati stanovanje i da pojedes nesto do kraja meseca ali ako ciljano uzimas na snizenju

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...