Jump to content

Ultimativni NCR topik


Recommended Posts

Bas sam hteo da vas pitam za plate, kako Mohi kaze, najbolje podrska plate u Srbiji. Meni je u sustini malo preko glave ovog posla gde sam, prvenstveno jer me vec hvata panika od tapkanja u mestu. Godinu ipo dana slajfujem, nema ni govora o nekoj povisici, koja mi je malte ne obecana na pocetku i zbog cega sam batalio alternativnu ponudu koja je mnogo vise obecavala (vrabac u ruci i ti fazoni), nema perspektiva za napredovanje jer nam je sistematizacija radnog mesta horor, ne znaju ni u racunovodstvu kako da nas zavedu, pogotovo kad nas uporede sa ostatkom SBB-a, eventualno da ispeglam neko programiranje, ali onda sam u totalno novom poslu. Dugorocno se naravno ne vidim ovde, mozda nigde u IT poslu, ali na neki srednji rok bih radio ako nadjem pristojnu priliku. 

 

Ne verujem da je to NCR, naravno, ali bih voleo da cujem vase utiske momci, od plate, preko svega drugog. :)

Link to comment
Share on other sites

ne znam vudzi, ja znam za slučajeve gde su ljudi krenuli kasno, pa se sad bave mobilnim aplikacijama ili web dizajnom. Naravno, ni govora da je tu neko ozbiljno programiranje, ali nije nemoguće, samo ako hoćeš da učiš i spreman si da to radiš manje više svakodnevno

linux -> devops put je isto tako veoma moguć krenuo ga i u 30 i kusur, jer ne postoji formalno obrazovanje, nema ni iskristalisanih "sertifikata", a sve je manje više novo, samo treba da se uči

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Znachi, to je to, kad potroshimo vas stare asove, programiranje vishe ne postoji?

Tako je :D

ali nije nemoguće, samo ako hoćeš da učiš i spreman si da to radiš manje više svakodnevno

Naravno, samo koliko ljudi od 25+ je spremno da radi bilo šta u kontinuitetu u slobodno vreme, a kamoli da uči nešto. Jedino kad firma plati pa moraš.

Edited by Ivan^_^
Link to comment
Share on other sites

Tako je :D

Naravno, samo koliko ljudi od 25+ je spremno da radi bilo šta u kontinuitetu u slobodno vreme, a kamoli da uči nešto. Jedino kad firma plati pa moraš.

mnogo malo, jedan ili dvoje, ali ja gledam na to da ako si u žestokom sranju, a hoćeš napred, moraćeš na neki duži period (par meseci, godina, dve) da žrtvuješ dobar deo slobodnog vremena i da zapneš, naročito u tim situacijama promene profesije i sl

Veliki udeo tu ima motivacija, i uopšte da li te zanima materija ili ne, npr mene sad pa da ne znam koje pare mi neko ponudi ne bih mogao da učim mikrobiologiju ili nešto što me nimalo ne zanima, ali jebiga, bez odricanja nema ni velikog napretka

ja sam se samo nastavio na tvoj post jer si ti rekao da je nemoguće, ja smatram da je veoma moguće, ali uz poprilično odricanje

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

ne treba tražiti perspektivu u jedno 80% srpskih firmi, ništa novo nisi rekao :tf:

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Ali ovo nije domaca firma ;)

domaće kao da posluju ovde, na to sam mislio. Uglavnom, bilo ko da dodje ovde i otvori ofis, u startu batali svoja načela po kojima posluje na zapadu i tretira ofis u beogradu kao najgori outsors

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Nije bas u startu, ali ok, ovi su potrajali 3 godine, pa cu poceli da brljave, jer su doveli domace ljude na menadzerske pozicije. Dok su bili stranci, bilo je bolje.

 

Sto se tice ovih firmi sto Vitja pominje, jedna od njih je Mera, gde je presao ovaj lik umesto koga sam ja upao da radim u NCR-u.

Jesu bolje plate, i za taj helpdesk posao jeste trenutno najbolja opcija, ne u Evropi ali kod nas jeste.

  • Upvote (+1) 1

People don't stop playing because they get old, they get old because they stop playing.

Link to comment
Share on other sites

Nije bas u startu, ali ok, ovi su potrajali 3 godine, pa cu poceli da brljave, jer su doveli domace ljude na menadzerske pozicije. Dok su bili stranci, bilo je bolje.

 

Sto se tice ovih firmi sto Vitja pominje, jedna od njih je Mera, gde je presao ovaj lik umesto koga sam ja upao da radim u NCR-u.

Jesu bolje plate, i za taj helpdesk posao jeste trenutno najbolja opcija, ne u Evropi ali kod nas jeste.

Wudu, meni je rodjena sestra radila u NCR-u preko dve godine, moguće da situaciju znam bolje nego ti :)

I kurac je bilo bolje sa strancima, upoznao sam joj šefove i kolege, šljam sa zapada koji je ovde došao "po kazni", čast izuzecima

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

I posle se cudite kada naljutite Vitjy, a cim prica u siframa ne razumete ga :(

Ja znam Vitjy koje su firme o kojima pricas! Barem te neko razume!

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

Koleginica (majka dvoje dece, etf, jedna velika kraljica i carica) se zaposlila u meri nakon propasti svoje firme.

 

Ona je zapanjena kolicinom debilizma tamo, pali smo od smeha koja luda situacija. Jebe se njima sto ima dvoje dece, i sto ne zna francuski (sto im je i rekla)

 

Eto jedno drugo misljenje o meri. Znam i ljude koji rade u NCR i odusevljeni su (nije deus, stariji od mene, mada da, mentoli su i nemaju pojma :) )

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Za mene je ovo firma za odmor i oporavak od 3 godine mucenja. Solidna plata, uredno radno vreme (osim ako si u fsc) i bez pritiska. Idealno da se covek oporavi, mozda doshkoluje, nauci neki noci jezik ili shta god uradi sa strane. Sve to vreme traziti novi posao naravno. Mislim da su retki slucajevi da je neko bash puno napredovao ovde. U svakom slucaju bolja situacija nego u 80% firmi.

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...