Jump to content

komp mi radi sporo, sumnjam na viruse


lancemi3d

Recommended Posts

http://prntscr.com/5eb910

Trazim resenje za komp, s obzirom da iz nepoznatog razloga koju god igricu igrao, pada fps, i to znatno. Problem je takav da kada upalim racunar ili ga restartujem, sve radi normalno prvih desetak minuta dok sam u igri, a onda primera radi u Warthunder padne fps sa 75 na 25. U kanteru padne sa 110 na 30. 

Tu sam krenuo da skidam neke programe a jedan od njih je Windows 8 Manager, koji mi ovde detektuje unknown programe ili fajlove, sta god oni bili. Malo sam guglao o njima i citao sam da su oni safe deo microsoft stvari, a opet i da kad ti neko ubaci trojanca, fajlovi imaju isto ime kao i ovi koji su crveni na slici. Samim tim sto ne pise da su microsoft trusted, malo sam zbunjen sta da radim sa njima, da li su ok i ako nisu kako da ih se resim?

Takodje neka druga solucija da resim problem, gde da trazim kako bih nasao problem?

EDIT :

Evo zavrsio se Windows Defender, evo sta je pronasao http://prntscr.com/5ec357

 

promene naravno nema

EDIT 2:

Skinuo sam  Malwarebytes Anti-Malware, gde je pronasao 2 malware-a i 106 non-malware ili sta god to bilo. Sve sam ih obrisao, ono sto mi je upalo za oko je da kad sam krenuo da otvaram google chrome posle restart-a koji mi je trazio posle ciscenja, jeste da je odmah otvorio tab EMAILING: DAREDEVIL ... gde mi je pritom otvorio neku stranicu gde ima mnogo nekih kodova odnosno tekst neki racunarski ne znam ih pa ne znam o cemu je rec 

edit 3:

izgleda da je problem resen, za sada posle restarta nemam nikakvih problema, moze remove

 

Edited by lancemi3d
  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 1
Link to comment
Share on other sites

ti si car :)

verujem da sam car ali ovaj problem muci vec duze vreme, prosli put posto sam skinuo CCleaner radilo je normalno nedelju dana, a sada Ccleaner nije pomogao. Komp realno treba da se reboot-uje s obzirom da je proslo preko dve godine otkad je to poslednji put uradjeno, ali cale naravno ne da iz prostog razloga sto tu ima neku svoju kolekciju filmova i cega sve ne, koje ne zeli da prebacuje tacnije mrzi ga verovatno, jer je ubedjen da se moze resiti i bez toga. Pritom ja taj komp koristim kad mi dodje drugar da mozemo zajedno da igramo kod mene gajbi, sto njemu nije jasno kad ja vec imam svoj jedan. 

hvala u svakom slucaju

Link to comment
Share on other sites

http://prntscr.com/5eb910

Trazim resenje za komp, s obzirom da iz nepoznatog razloga koju god igricu igrao, pada fps, i to znatno. Problem je takav da kada upalim racunar ili ga restartujem, sve radi normalno prvih desetak minuta dok sam u igri, a onda primera radi u Warthunder padne fps sa 75 na 25. U kanteru padne sa 110 na 30. 

Tu sam krenuo da skidam neke programe a jedan od njih je Windows 8 Manager, koji mi ovde detektuje unknown programe ili fajlove, sta god oni bili. Malo sam guglao o njima i citao sam da su oni safe deo microsoft stvari, a opet i da kad ti neko ubaci trojanca, fajlovi imaju isto ime kao i ovi koji su crveni na slici. Samim tim sto ne pise da su microsoft trusted, malo sam zbunjen sta da radim sa njima, da li su ok i ako nisu kako da ih se resim?

Takodje neka druga solucija da resim problem, gde da trazim kako bih nasao problem?

EDIT :

Evo zavrsio se Windows Defender, evo sta je pronasao http://prntscr.com/5ec357

 

promene naravno nema

EDIT 2:

Skinuo sam  Malwarebytes Anti-Malware, gde je pronasao 2 malware-a i 106 non-malware ili sta god to bilo. Sve sam ih obrisao, ono sto mi je upalo za oko je da kad sam krenuo da otvaram google chrome posle restart-a koji mi je trazio posle ciscenja, jeste da je odmah otvorio tab EMAILING: DAREDEVIL ... gde mi je pritom otvorio neku stranicu gde ima mnogo nekih kodova odnosno tekst neki racunarski ne znam ih pa ne znam o cemu je rec 

edit 3:

izgleda da je problem resen, za sada posle restarta nemam nikakvih problema, moze remove

 

 

Moze opis masine?

Link to comment
Share on other sites

Sto me hejtujete toliko, nekad ste u fazonu nek ti gugl pomogne, tamo sam i saznao da bi trebalo na svakih godinu dana da se rebootuje komp :D

reboot je restart kompa, ti mislis na reinstal windows-a, i kazi caletu da ne mora da brise filmove niti da prebacuje da bi ih sacuvao ako to radite

  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 1

"The horse ran away with the spoon, I wish I was on the moon, too"

Link to comment
Share on other sites

 http://forum.klanrur.rs/index.php?showtopic=234936601&p=2226967

"hmm, s obzirom na situaciju mis nisam koristio dugo. Kada sam ga kupovao u games, decko koji radi tamo mi je rekao da volim da cheat-ujem i nasmejao se, sto tad nisam skapirao. Kada sam dosao kuci, instalirao sve gluposti za misa, rekao mi je da se doplacuje tipa 20e da ti svi metkovi idu u jednu tacku. Takodje, prvih hiljadu klikova je besplatno/test, verovatno kako bi ljudi stvarno i kupili to. Dugme kao dugme radi naravno, ali ne ide sve u tacku. Brzo pisem i cesto i editujem svoje postove kada ih ponovo procitam. Poslednji put ti se pravdam za bilo sta."

Edited by Diego

I see by your outfit, that you are a cowboy.

Link to comment
Share on other sites

Dobar SW za benchmarking LINK

Koraci koje ti ja preporucujem:
 

1. Emsisoft Emergency Kit

 

2. Ocistiti Registry i Junk CCleaner ili Clean Master

 

3. Anti-Virus Ima gomila free antivirusa 360 Internet Security nije los ili tipa Comodo

4. Izvrsi Defregmentaciju diska  (Optional) Tipa sa OVIM

5. Ako zelis jos sigurnosti prodzaraj FireWall a s ovim mozes da prosiris funkcionalnost Windows FireWalla.

 

Nadam se da sam bio od pomoci.

 

Pozdrav

 
  • Upvote (+1) 2
Link to comment
Share on other sites

Opet isti problem. Prosli put je Antimalware zajedno sa Windows 8 Manager koji ima cini mi se istu funkciju kao i Ccleaner(cistenje Junk foldera itd) radio normalno... probao sam oba, restartovao komp, i dalje imam isti problem, sto mi govoroi da je ono bilo samo privremeno resenje...

Uglavnom su svi komentari ovde troll, primera radi niko mi jos nije odgovorio na pitanje vezano za one stvarcice u System folderu pod oznakom "Unknown", ne znam sta je to i verujem da se tu problem nalazi, iako nisam strucan. Nemam nista protiv troll-a, samo nek se eto nekad pojavi jos neko sa nekom idejom kako da sredim problem pa ce sve biti kul.

kalroyal, antivirus imam, AVG, ocistio sam registry i junk foldere, probacu ovaj defragment koji si mi preporucio, i videcu sta je ovo pod brojem 1. Firewall mi je iskljucen, mada imam original windows 8.

EDIt 1: ova stavka pod brojem 1. koju si naveo je isto neki antimalware, da li mislis da je bolji od ovog Antimalware Premium kog vec imam?

Ovaj Defragment koji si mi poslao chrome mi ga je prepoznao kao nesto sto moze negativno da utice na dozivljaj pregledanja i blokirao je ovaj fajl odmah...(bukvalno prevodim sta mi je pretrazivac rekao)

Edited by lancemi3d
Link to comment
Share on other sites

Pa tako nekako, nisam koristio taj koji si naveo, ali ovaj mi je dosta high risk stvari uklonio, skoro sam i ja navukao neko govno, pa sam morao da jurim processe da bih se oslobodio nedaca, Firewall bi trebao da imas ukljucen uvek, i da das dozvolu stvarima koje su ti neophodne. Pogledaj detaljnije procese s OVIM ume Chrom ponekad da obelezava exe fajlove, predpostavlajm da nemaju sertfikiat, s sigurne lokacije sam ga nasao tako da ne verujem da je problematican... Za te Uknown fajlove nisam siguran , jesu li fajlovi ili folderi? imaju li ekstenziju i koja im je tacna putanja?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...