Jump to content

Overwatch - pričajte (slobodna diskusija)


SavKe

Recommended Posts

33 minutes ago, HitCrit said:

Lucky deo Blizz-ovog hype-a i viralnog marketinga!

 

Sto se mene tice svaku iole zanimljivu igru treba promovisati, posebno mi igraci - vecina nikad cula za nesto vise od Counter Strike i Call of Duty.

Isto vazi i za MOBA igre, sve se svodi na LoL i Dota 2, i to uglavno jer su samo za to i culi, vide sta im igraju ortaci pa krenu i oni, nema tu neke informisanosti niti odluke na osnovu cinjenica. Nemam nista protiv da se promovisu igre kao sto su Paragon, HotS, Gigantic, Smite...

Da ljudi vide da ne postoje samo dve igrice po zanru. Pricam o multiplayer igrama.

Kad vec dajemo pare, neka dajemo za igre po svom ukusu, a ne zato sto "to svi igraju". Kod multiplayer igara je problem to sto koliko god ti voleo neku igru, ne mozes je igrati sam - stoga, promocija igara van TOP 2 je dobra stvar, i lepo je kada neka igra kod igraca budi dovoljno strasti da pozele da je i drugi igraju.

Edited by Echo
  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, HitCrit said:

Lucky deo Blizz-ovog hype-a i viralnog marketinga!

 

ne baš, više naš standardni trend da ispratimo nov naslov podrškom ovog tipa, pa ako fejluje, gasimo :)

 

3 hours ago, [BMF]Psycho said:

Samo bih napomenuo da sam imao MVP partiju sa Pudge, 87% on fire.

Rečima ne mogu opisati kolko je zabavna igra.

dal' mi veruješ da ja tog heroja ne mogu da igram koliko me nerviraju zvukovi koje ispušta :( bukvalno me to odvraća, iako je ovako generalno ok.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, [BMF]Psycho said:

Bukvalno ne mogu da se setim kako zvuči. Mozda zbog spike na skajpu.

Ja u glavi i dalje imam zvukove iz dote 2, i par puta sam drkno ulti posle kuke.

ahahahaha

btw, pusa za @Sa1Nt rakete ti bolje idu nego kad snajpuješ! :) 

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Lucky said:

ahahahaha

btw, pusa za @Sa1Nt rakete ti bolje idu nego kad snajpuješ! :) 

ahah kako kad :)) imao sam juce 2 partije gde sam silovao snajperom al' tek sam juce poceo da je igram pa sam josh nobina :) a pharah mi je main, sa njom jebem :D

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sa1Nt said:

ahah kako kad :)) imao sam juce 2 partije gde sam silovao snajperom al' tek sam juce poceo da je igram pa sam josh nobina :) a pharah mi je main, sa njom jebem :D

pa mislim, igrali smo juče, ali u suprotnim ekipama, čisto da pomenem ako nisi skapirao, jer mi je malo nesigurno iz ovog tvog posta :)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sa1Nt said:

nisam uopste skontao da si ti iako mi je proletelo u glavi "Lucky koji me ubija, da nije on jebote" :))))

hahah, "čudan" je taj matchmaking - uđem u igru, vidim da ti igraš,  pozovem te u party i ti iskuliraš (što je ok, mislim da ni nema baš vidljivog displaya da te je neko pozvao, nego samo u chatu ili tako nešto, kad si već ingame). E onda imaš ono dugme "join game" i on te ubaci kao spectatora u meč koji ti igraš. I onda kada se završi taj meč, on te ubaci u igru (predpostavljam u slučaju da neko izađe iz nje, ili možda po algoritmu nekog drugog prebaci u neki drugi game, šta ga znam). 

Ono što sam ja očekivao je da će nas ubaciti u isti tim, ali očigledno nije :)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sa1Nt said:

wtf, nisam nikakav invite video a definitivno ne od tebe o_O

pogledaj chat istoriju, ako to uopste ima overwatch, bukvalno ti se pojavi invite kao najobicnija poruka tipa "ovaj je došao u igru" ili "ovaj je izašao iz igre", skoro je neprimetno, osim ako nisi u meniju, onda ti izađe invite preko celog ekrana.

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, SerbCommando said:

Izgubio sam se ovde :) Kome da kupim PC verziju? Hocu sebi da kupim PC verziju sa tim dodatnim dodacima.

Onda ti ova priča Gotijeva ne odgovara, jedino da juriš nekoga ko ima PC verziju + ove dodatke :)

btw

 

  • Upvote (+1) 2
Link to comment
Share on other sites

Ne znam kojim ce tempom izbacivati balans patchove, ali igra je prakticno tek od pre neki dan u otvorenoj beti, bice sprdnje bar narednih pola godine.

Ne znam,ovo nije MOBA vec FPS, ja bih mozda sve abilitije oslabio da budu vise kao zacin u igri, a da core gameplay-a bude gledanje preko nisana. Iskreno bih voleo da ova igra uspe, ali mora mnogo vise da favorizuju skill. Smaraju vise sa tom casual publikom na koje ciljaju u poslednjim naslovima (HotS i Overwatch) - pod casual ne misle na nas "normalne" koji nismo "gejmeri" i "pro", vec bukvalno na one koji imaju za 20 minuta igranja dnevno, likovi koji dodju, izjure se tamo-vamo na mapi, bez ideje koju igru uopste igraju, i iskljuce. Ajde da im bar ti kezualci igraju, pa da kazu da imaju ogromnu bazu igraca, nego takvi likovi odigraju 3-4 partije nedeljno i vrate se na Happy Farm i Candy Crush.

Mislim da su potpuno promasili ciljnu grupu. Malo vise hard cora bi popularnost obe igre diglo u nebo ja mislim. Konkretno zasto HotS nije popularan kao e-sport. Ja sam jedan od krivaca jer imam 3000+ partija, i 15 minuta twitcha sve ukupno. Jer prosto nema tamo sta da se vidi. Igra je toliko intuitivna da do vecine zakljucaka mozes i sam da dodjes (ako zelis), sto je sa jedne strane dobro - ali sa druge, malo vise hard core elemenata kojima bi mogao da utices na ishod partije bi znatno popularizovalo igru. Plus, u overwatchu cak i da znas nesto sto drugi ne znaju, bivas neutralisan sa zero-skill high-reward abilitijem. Nema nista ni od Overwatcha ako nastave da ciljaju Happy Farm publiku.

Edited by SerbCommando
Link to comment
Share on other sites

To je cela nova filozofija Blizzarda, od hardkora - Warcraft/StarCraft/Diablo/WoW, prešli su na taj casual hardcore, da ga tako nazovem, sa tri poslednje igre - Hearthstone, HotS i Overwatch. Ova poslednja tri naslova su igre koje su dovaljno plitke i vesele da budu lagana zabava kežual gejmerima i široj publici koja čak ni ne spada u klasične gejmere, a sa druge strane imaju dovaljno dubine da se njima zaraze i oni koji su hardkor takmičarski nastrojeni. Win-win za Blizz.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, SerbCommando said:

Ne znam kojim ce tempom izbacivati balans patchove, ali igra je prakticno tek od pre neki dan u otvorenoj beti, bice sprdnje bar narednih pola godine.

Ne znam,ovo nije MOBA vec FPS, ja bih mozda sve abilitije oslabio da budu vise kao zacin u igri, a da core gameplay-a bude gledanje preko nisana. Iskreno bih voleo da ova igra uspe, ali mora mnogo vise da favorizuju skill. Smaraju vise sa tom casual publikom na koje ciljaju u poslednjim naslovima (HotS i Overwatch) - pod casual ne misle na nas "normalne" koji nismo "gejmeri" i "pro", vec bukvalno na one koji imaju za 20 minuta igranja dnevno, likovi koji dodju, izjure se tamo-vamo na mapi, bez ideje koju igru uopste igraju, i iskljuce. Ajde da im bar ti kezualci igraju, pa da kazu da imaju ogromnu bazu igraca, nego takvi likovi odigraju 3-4 partije nedeljno i vrate se na Happy Farm i Candy Crush.

Mislim da su potpuno promasili ciljnu grupu. Malo vise hard cora bi popularnost obe igre diglo u nebo ja mislim. Konkretno zasto HotS nije popularan kao e-sport. Ja sam jedan od krivaca jer imam 3000+ partija, i 15 minuta twitcha sve ukupno. Jer prosto nema tamo sta da se vidi. Igra je toliko intuitivna da do vecine zakljucaka mozes i sam da dodjes (ako zelis), sto je sa jedne strane dobro - ali sa druge, malo vise hard core elemenata kojima bi mogao da utices na ishod partije bi znatno popularizovalo igru. Plus, u overwatchu cak i da znas nesto sto drugi ne znaju, bivas neutralisan sa zero-skill high-reward abilitijem. Nema nista ni od Overwatcha ako nastave da ciljaju Happy Farm publiku.

Mislim da oni to baš i hoće da naprave, casual igru - da li će im se obiti o glavu videćemo. Generalno oni mogu da je forsiraju jer su Blizz, kao što rade sa HotS - umpumpavaju pare u HotS turnire i samim tim ga drže relevantnim, inače bi odavno pao u drugi plan. Slično će raditi i sa Overwatchom.

Naravno menjaće oni balans, ali nisam siguran da će da pređu u hardcore deo priče.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...