Jump to content

Interstellar (2014), režija Cristopher Nolan


brue

Recommended Posts

pro infografik, svaka cast onom ko je na osnovu jednog gledanja napravio ovo za prvi vikend =o)

 

inače, najčešće se brzo otplate upravo mali filmovi, pre svega horori koji koštaju 2-5 miliona da se naprave tipa insidius ili the conjuring a odvale 30-50 miliona, onda adam sandelr style cheapass komedije koje koštaju 20-30 a zarade 30-40 kao i retardirane stvari za tinejdzherke tipa tvajlajt koje su inicijalno koštale ~20 a uzimale oko 50, mada sad svako juri novu young adult knjigu koja ce da postane fenomen pa filmovi koštaju osetno više...tipa maze runner je koštao 35 uzeo 10x više = njih bole uvo samo tako što je film problematičan do bola =o)

 

sve što košta preko 100 mill ima ogroman dodatni trošak promocije, faktor odnosa cene filma i cene reklame je 0,7-1,5 za ove od 100njak do preko 2,5 kad se pređe 250 (pominjao sam više puta, spajdermen 2 sa zarađenin 700 miliona još nije otplatio uloženo) tako da će interstellar, koji je koštao 165 i za vikend uzeo globalno oko 130 da bude pozitivan tek kad pređe oko 300 miliona, što će sigurno da se desi za nedelju-dve jer je filmčina i oni koji su ga gledali nastavljaju da šire dobar vajb, da ne kažem ko braća ameri "possitive word of mouth" =o)

Link to comment
Share on other sites

Eto, jel bolje da troše pare na ovaki SF, ili na tristapetstamilioniti ribut Tora, Hulka i ostale žgadije  :tf: 

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

spojelri su u modi a igor oce sve da procita unapred i spojluje si film kako bi nakon gledanja mogao da kaze

"film je glup"

"sve je shizofrena fantazija glavnog lika i film je odlican"

"zapravo film je los i nismo trebali da ga gledamo"

i onda kad za x meseci pogleda film jos 4-5 puta kod kuce onda dolazimo do finalne ocene

"vrhunski je film"

;oP

 

moj stav je da spoileri u ovakvom slucaju pokazuju da se nekome toliko svideo film da ne želi da nekom drugom potencijalnom gledaocu bilo šta pokvari užitak prvog gledanja

 

 

@ cena filmova i igara - to je uvek kombo javno otkrivene sume i procena ljudi iz industrije, tj ako je uspeh onda svi kazu otvoreno koliko je kostalo i koliko su u plusu, kad je fail svi pokusavaju da minimizuju gubitke...u igrackoj industriji se teze krije production value, za sada....

Link to comment
Share on other sites

Nije tačno to za watchmene, brzo mi se stabilizovalo mišljenje :)

 

A prometheus, jeste, nakon godinu dana mi se mnogo svideo film, Ne znači da je dobar (naprotiv!), nego da je meni vizualno/atmosfericno lep i da je fasbener jedan odlican glumac, i da se meni sviđa film.

 

Dakle sad samo još da vidim kako da se rešim petra (dobar dan, molio bih vas za paketić dramamina) i da jurnem u bioskop жо-

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

film je odlican

 

promisljeno sam odgledao samo prvi neki teaser trejler i izbegavao sve vezano za film, pa mozda i zbog toga

nisam znao ni glumacku ekipu osim da je tu metju mekonehi i da je k.nolan tu

film me je totalno oduvao, kao da je trajao sat vremena

svemu tome je doprineo i bioskop u uscu, jbt kakvo ozvucenje tresla mi se dzigerica 

 

nisam izasao pod ovakvim utiskom iz bioskopa jos od lotr-a

 

meni je ovo mozda i najbolji nolanov film do sada

Edited by G!!!

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

ukusi ukusi

 

film sam gledao u petak, i evo i danas kapiram kako mi se gleda opet 

tj mozda samo zelim opet taj osecaj ushicenja u toku gledanja filma (ne pod obavezno ovog filma)

 

p.s. neki car je gadjao neke tinejdzere koji cu prvih pola sata filma pricali kao da su na kafu izasli, onom najvecom kutijom kokica sa sve kokicama :) naravno posle par verbalnih upozorenja

klinci se stisali i napustili salu posle nekih 40ak min filma

 

drugi tinejdzeri su povadili mobilne u 3 min filma, i napustili film posle nekih sat vremena :(

ukupno na projekciji je bilo 20 ljudi od toga je 10 sacekalo kraj filma :

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nesto nije u redu samnom i sa Sinijem onda :(

 

Ма све је у реду, само што сте очекивали Gravity ефекте, Star Trek истраживање свемира и Star Wars акцију, а добили драму са елементима SFа. :)

Edited by brue
Link to comment
Share on other sites

prve 4 sale u uscu imaju bolji projektor nego 2 najbolja u delti (sale 5 i 6), tj sale 1-4 u uscu su jedini 4k projektori u zemlji atm, also sale 1 i 2 u uscu imaju vece platno od ostalih tako da je "najbolji osecaj za filing" usce sala 1 ili 2

noviji filmovi visokog profila koji se prikazuju u prve 4 sale idu u 4k (pogledati najbolje na sajtu cineplexa da ima 4k markicu), sve ostalo ide 2k i dalje (mada, ruku na srce, ako sedite u poslednjim redovima nece vam velika razlika biti izmedju 2k i 4k, jer iako je platno 18metara, prosecno ljudsko oko ne vidi razliku u rezoluciji kada je predaleko (a to je vec od 10og reda navise) tako da se juri sredina nekog petog-sestog reda recimo kada platno puni celo vidno polje/minimalno izlazi iz njega

 

also usce nakon ovog renoviranja u aprilu ima malo bolji audio sistem nego delta (i mnogo bolji nego sto je kolosej u uscu imao pre)

Link to comment
Share on other sites

Ako su oba Cinplexxa, zar ne treba da imaju u dlaku iste karakteristike? Da ne pričamo što deru po pitanju cene podjednako, bez obzira dal gledaš Interstellar u udarnom terminu u najboljoj sali, ili neki žnj crtani u matine terminu.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

jeste ista austrijska firma al ovaj u uscu je noviji/novije renoviran (i delta je renovirani ster) pa je i oprema novija....a i ona nije svuda ista...manja platna, slabije lampe...sve se gleda kad se stedi =o)

a na stranu da su cene iste - nisu

 

jeftinije je u delti malo...a jos jeftinije u kragujevcu gde je isto cineplex...

also jeftinije su matine projekcije za  par desetina dinara, a vikend je opet najskuplji...+ dodatno za 3d, + dodatno za filmove preko 2 ( ili beshe 2 ipo sata)

 

 

najpovoljnije je naravno utorkom, evo c/p akcija sa sajta

 

Svaki utorak u bioskopu Cineplexx je dan za film po sniženoj ceni!
Cene ulaznica su:
-U bioskopu Cineplexx Ušće: 340 dinara za 2D projekcije, 470 za 3D
- U bioskopu Cineplexx Delta City: 320 dinara za 2D projekcije, 450 za 3D
- U Kragujevcu: 200 dinara za 2D projekcije, 320 za 3D

 

cisto za orijentaciju, subotom u 9 navece u uscu ovo 2d od 340 je 510....

sve u svemu u uscu 3d film vikendom oko 6 koji traje preko 2 ipo sata kostace preko 600 kinti...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...