Jump to content

LED sijalice


Recommended Posts

Ima li vas sa led sijalicama i kakva su vam iskustva?

 

Da li uopšte vredi prebacivati se na led? Na par mesta sam pročitao da crkavaju kao i obične sijalice i da je sve prevara.

 

Gde je najpovoljnije kupiti led sijalice i koje su kvalitetne ako ih uopšte ima?

Edited by vege
Link to comment
Share on other sites

Ja sam se nesto dvoumio da kupim te LED sijalice za standardna grla pa na kraju nikako. S druge strane imam tri plafonjere (dva razlicita modela) koje su pravljene kao LED od starta i to ono zaboravis kad si upalio a trosi kao upaljac sto bi rekli ovi nasi. Pritom ova sto mi je na terasi je valjda 12W ili tako nesto, sija kao da je dan napolju :)

 

E sad cuo sam da je velika razlika da li si kupio neke noname kineske ili neke ozbiljnije, u smislu da te kineske mogu brzo da crknu. Ali to mi je sve posredno, kazem nisam menjao standardne sijalice njima mada planiram u nekom daljem momentu. 

  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Ja sam sve klasicne sijalice zamenio sa LED i extra su. Mnogo su bolje za oci, nekako daju dosta bolju svetlost od klasicnih, tesko za opisati dok ne probas. Plus mnogo manje trose. I nije tacno da se kvare, samo nemoj da kupujes jeftini noname, nego uzmi Philips, Sylvania i slicno...

Link to comment
Share on other sites

Ja sam to radio. Sustina je uzeti neku jacu LED traku da bi ti bilo dobro osvetljeno, ja sam uzimao kod ovih i lik mi je preporucio neku najjacu i najskuplju, pokazala se odlicnom. Kod drugara sam video kako je ispalo kad je koristio neku kinesku traku i svetlost je dosta slaba. Pored toga ti treba jos ona prigusnica (napajanje) koje se uzima zavisno od jacine trake i duzine i aluminijumska lajsna u koju stavis traku. 

 

Ovako je meni to ispalo. 

SAM_0223.jpg

 

SAM_0233.jpg

 

S tim da su ove trake gore na elementima jeftinija varijanta i nisu u tim aluminijumskim profilima. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Ja sam to radio. Sustina je uzeti neku jacu LED traku da bi ti bilo dobro osvetljeno, ja sam uzimao kod ovih i lik mi je preporucio neku najjacu i najskuplju, pokazala se odlicnom. Kod drugara sam video kako je ispalo kad je koristio neku kinesku traku i svetlost je dosta slaba. Pored toga ti treba jos ona prigusnica (napajanje) koje se uzima zavisno od jacine trake i duzine i aluminijumska lajsna u koju stavis traku. 

 

Ovako je meni to ispalo. 

 

S tim da su ove trake gore na elementima jeftinija varijanta i nisu u tim aluminijumskim profilima. 

Mozda je trebalo malo bolje da planiras kuhinju. Deluje mi kao da imas manjak polica :tf:

A sad ozbiljno, sta ce ti toliko polica? :D

There are 2 rules in a successful life: 1. Don't tell people everything you know

zolaeveo3reqjl4_zps6bce0689.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Pretpostavljam da mislis na ormarice, tj visece elemente, posto nema nijedne police na slici :) a i ne znam sto mene to pitas, ovo je bila ilustracija za led trake, broj vrata i ormarica je naravno odredjivala zena, ni ja njoj ne dam da bira misa za komp pa se ni ne mesam u dizajn kuhinje :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Juče sam u lokalnoj radnji pazario komad

 

 

98773-3309319-thickbox.jpg

 

Eglo 9W 3000K - austrijska firma 

 

Isprobao sam je u radnji i jačina mi je bila ok. Boju nisam mogao najbolje proceniti od silnih izvora svetlosti koji su harali prodavnicom ali sudeći po oznaci WW (Warm White) i prethodnim saznanjima sa neta kontao sam da je 3000K to što mi treba. Ispostavilo se da svetlost i nije toliko topla (žuta) kao što sam očekivao.

 

Ovu sam sada zavrnuo u spavaćoj sobi  koja je zelena i tamo se uklopila savršeno (hladnije svetlo i hladna boja), a za dnevnu  koja je okrečena u topliju boju definitivno mi treba nešto od 2700-2800K.

Link to comment
Share on other sites

to je MMA

problem kod jeftinih sijalica je u elektronici, led dioda ima dug vek, frka je kad crkne komponenta... stoga se moze doci do zakljucka da je radni vek prakticno nepredvidljiv...

No one can survive becoming a legend.

i ja kazem jebiga! Kao da je jebiga neka magichna rech.

Link to comment
Share on other sites

Pretpostavljam da mislis na ormarice, tj visece elemente, posto nema nijedne police na slici :) a i ne znam sto mene to pitas, ovo je bila ilustracija za led trake, broj vrata i ormarica je naravno odredjivala zena, ni ja njoj ne dam da bira misa za komp pa se ni ne mesam u dizajn kuhinje :)

I stand corrected. Na ormarice sam mislio :D

There are 2 rules in a successful life: 1. Don't tell people everything you know

zolaeveo3reqjl4_zps6bce0689.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...