Jump to content

pričajte


Recommended Posts

Pozdrav. Zanima me, da li neko zna kakva je procedura za dobijanje azila u Kanadi? 

Zena i ja smo razmisljali dugo sta da radimo i odlucili da je najbolje za nasu decu da odemo negde drugde jer ovde nema vise uslova za normalan zivot. Ja sa mojom platom ne mogu nikako da podmirim sve troskove vec se stalno oslanjamo na banku i kredite i time se sve vise i vise pokopavamo. Volim Srbiju ali da bih obezbedio bolju buducnost svojoj deci prvenstveno, resili smo da odemo a cuo sam da su uslovi u Kanadi za zivot i rad dobri.

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav. Zanima me, da li neko zna kakva je procedura za dobijanje azila u Kanadi? 

Zena i ja smo razmisljali dugo sta da radimo i odlucili da je najbolje za nasu decu da odemo negde drugde jer ovde nema vise uslova za normalan zivot. Ja sa mojom platom ne mogu nikako da podmirim sve troskove vec se stalno oslanjamo na banku i kredite i time se sve vise i vise pokopavamo. Volim Srbiju ali da bih obezbedio bolju buducnost svojoj deci prvenstveno, resili smo da odemo a cuo sam da su uslovi u Kanadi za zivot i rad dobri.

nemoj u Kanadu, pred kolapsom su balona nafte iz peskova (škriljaca), a Kanada je izložena tom poslu više nego bilo ko drugi u svetu. zato su do sad imali nečuven rast nadnica i investicija, ali tome svemu je sada kraj. ne kažem da ti tamo neće biti bolje nego ovde, samo mislim da ima boljih izbora danas od Kanade.

  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 1

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

to nije azil sto ti trazis, azil je utočište ako te neko politički ili životno ugrožava. tebe zanima imigracija.

uslove su malo pooštrili, ali mislim da ako imaš zanat plus si vatrogasac imaš solidne šanse.

ne znam koji je sajt najbolji, neka neko upućeniji kaže, meni deluje http://www.cic.gc.ca/english/kao zvaničan. imaš tu i kalkulator bodova. a možeš i do ambasade da se raspitaš.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

prvo, srecna nova godina svim rur drugarima a i truperima, nema veze i oni su srbi!

 

drugo,

 

Pozdrav. Zanima me, da li neko zna kakva je procedura za dobijanje azila u Kanadi? 

Zena i ja smo razmisljali dugo sta da radimo i odlucili da je najbolje za nasu decu da odemo negde drugde jer ovde nema vise uslova za normalan zivot. Ja sa mojom platom ne mogu nikako da podmirim sve troskove vec se stalno oslanjamo na banku i kredite i time se sve vise i vise pokopavamo. Volim Srbiju ali da bih obezbedio bolju buducnost svojoj deci prvenstveno, resili smo da odemo a cuo sam da su uslovi u Kanadi za zivot i rad dobri.

 

brate, a zvezda?

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

nemoj u Kanadu, pred kolapsom su balona nafte iz peskova (škriljaca), a Kanada je izložena tom poslu više nego bilo ko drugi u svetu. zato su do sad imali nečuven rast nadnica i investicija, ali tome svemu je sada kraj. ne kažem da ti tamo neće biti bolje nego ovde, samo mislim da ima boljih izbora danas od Kanade.

au jebote :)

jel ima nešto Drale što ti ne znaš?

Astora, Kanada je precarska zemlja, ako već pališ van Evrope, po meni je Kanada prvi pik

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

au jebote :)

jel ima nešto Drale što ti ne znaš?

Astora, Kanada je precarska zemlja, ako već pališ van Evrope, po meni je Kanada prvi pik

не знам, на пример, тачан датум кад ћеш да се спустиш са облака, или да љоснеш, какогод.

 

да је "Канада прецарска земља" зна свако дете у чаршији. да ће да пукне балон нафте из шкриљаца при цени која ће даље да пада, иако је пала 60% и да је 90% новозапослених у Канади у последњим годинама запошљавано у нафтној индустрији и да је преко 30% свих инвестиција у Канади у последњим годинама отишло у шкриљце и да су најслабије фирме већ кренуле да банкротирају - то зна неко ко је мало више од клинца са улице.

  • Downvote (-1) 3

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

nisam govorio o imigracionim pitanjima, nego da će Kanada TEK da doživi krizu koja drma sve nas ostale već 7 punih godina, što su oni izbegli UPRAVO naftnom industrijom i neviđenim rastom. hteo sam da dam mali uvid u probleme koje ih čekaju. ti naravno ne znaš, i ne moraš da znaš, šta se dešava sa radnom snagom, nadnicama i cenama posle pucanja balona, ali, tvoj nastup na moju konstataciju mi izgleda kao kad bih ti ja suprotstavio moje laičko gugl znanje u vezi sa nekom IT temom, kao opštepoznatu stvar, pa ti još spomenuo A3, bruskete i ostale stvari koje veze s temom nemaju.

 

i pooštravaju imigracionu politiku da bi izbegli situaciju da im se namnože imigranti za koje više nema posla. to ti je logično? u zemlji koja prši - svi imigranti, pa i ilegalni, su dobrodošli. ali, u zemlji koja ulazi u probleme sa privrednim rastom, imigranti postaju problem, takođe.

 

isto je i sa pločicama. reljefne pločice lepo izgledaju samo u salonu. ja i ne znam kako se prave, kako se seku, dizajniraju i kakve norme ispunjavaju pločice, ali znam da od vode posle tuširanja na pločicama ostaje kamenac, i ako je reljefna, onda ti treba najamna radna snaga samo njih da čisti svaki dan po ceo dan da ti kupatilo koje si preplatio ne bi izgledalo muzgavo posle 3 nedelje. samo treba uključiti mozak. možda je to najveći problem, ali je imenovan i zove se konformizam. obično ide sa prepotencijom i raznim drugim neusklađenostima mentalnih i realnih mapa, slabom socijalnom inteligencijom, te nižim do očajnim nivoom samopouzdanja, koje se kompenzuje ispraznostima iz glamuroznog diskursa.

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

pooštravaju? Pa kolega je na zahtev poslat u novembru dobio odgovor pre dva dana, sa dopunom šta još treba da uradi i da sredi dozvolu već u martu. Nema fakultet, ima samo srednju školu, useljava se sa ženom i troje dece (žena isto nema fakultet), jedino što ima jeste ponuda za posao, koja se vrlo lako sredi.

Ranije se na tu istu radnu sa ponudom za posao čekalo i do godinu dana, sa mnogo više zahteva nego sad.

Daj da mi i gomila drugih zemalja prodjemo kao Kanada, mnogo će loše da nam bude...Ja ti pričam o realnoj situaciji da neko ode, i kako će mu biti, i kad se sve sabere (posao, okruženje, zdravstveno, školski sistem etc) Kanada sigurno predstavlja top3 da se preseliš

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

vrati se na moj prvi post, Hajli.

 

rekao sam da će Astori da bude bolje u Kanadi nego ovde, bez ikakve dilema, ali da MOŽDA, treba imati u vidu neku širu sliku, dinamiku umesto statike, da, MOŽDA, ima i boljih destinacija od Kanade, u tom svetlu. nisam rekao kojih, jer NE ZNAM SVE i NEĆU DA SOLIM SVIMA, samo sam izneo ocenu Kanade, jer mi je Kanada iskočila u poslednjim praćenjima, vezano za cenu nafte i tendencije. Kanada mi je, dakle, negde u fokusu i to sam podelio sa vama ovde, a dočekan sam frustovima "ma jeste ti sve znaš o svemu najbolje a i dete zna da je Kanada najbolja"... kao deca, jebote.


ne kapiraš Pero, biće med i mleko još par godina, al ONDA ĆE DA USLEDI ŠOK

nema par godina, ove godine škriljci počinju da idu pod led, jedna po jedna firma, Kanada je u 2016 u full blown crisis.


Astora, druže, najbolje je da vidiš detaljno, ne zaleći se. vidi šta bi radio, vidi šta bi ti žena radila, vidi je li imaš nekoga da te podrži prva 2-3 meseca negde, vidi oko klime, stila života, daljine... niko ne može da donese konačnu odluku umesto tebe. meni je prvi pik Australija, jebu me njom kao i pločicama, kao što znaš, a Australijanci poslovično smatraju Kanadu svojom poželjnom destinacijom za emigraciju, pa ti vidi. ali, Kanada je pred ozbiljnim izazovima. najgore u krizi najebe nekvalifikovana radna snaga. vodi računa. vidi, šta da ti kažem.

 

žalosno mi je što uopšte razgovaram sa dobrim čovekom o njegovom begu iz ove zemlje, ali te razumem i podržavam.

  • Upvote (+1) 1

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

vrati se na moj prvi post, Hajli.

 

rekao sam da će Astori da bude bolje u Kanadi nego ovde, bez ikakve dilema, ali da MOŽDA, treba imati u vidu neku širu sliku, dinamiku umesto statike, da, MOŽDA, ima i boljih destinacija od Kanade

 

nemoj u Kanadu

 

9dc5db48df1dec2a56a4d1a3122ba0688ba380eb

  • Upvote (+1) 2
  • Downvote (-1) 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...