Jump to content

pričajte


Recommended Posts

Јавни конкурс за попуну радних места у Министарству одбране Републике Србије, пријемом лица из грађанства, у својству цивилних лица у радни однос на неодређено време.

http://www.mod.gov.rs/sadrzaj.php?id_sadrzaja=7409

I ovo je malo, koliko ljudi (kadra) zaista nedostaje.

Edit typo

I Ministarstvo pravde je raspisalo javne konkurse za prijem u radne odnose na neodredjeno vreme...

 

Super je kad vidim da se primenjuje dvogodisnja zabrana zaposljavanja u javnom sektoru,  na snazi od 1. januara (trebala da se primenjuje do 31.12.2015.)

 

http://www.rts.rs/page/stories/ci/story/5/%D0%95%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D0%BE%D0%BC%D0%B8%D1%98%D0%B0/1484617/%D0%97%D0%B0%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B0+%D0%B7%D0%B0%D0%BF%D0%BE%D1%88%D1%99%D0%B0%D0%B2%D0%B0%D1%9A%D0%B0+%D1%83+%D1%98%D0%B0%D0%B2%D0%BD%D0%BE%D0%BC+%D1%81%D0%B5%D0%BA%D1%82%D0%BE%D1%80%D1%83.html

 

Da obrnemo krug , u Srbiji odnos broja zaposlenih u privatnom sektoru (ukljucujuci ove sto rade na crno) i  zaposlenih u javnom sektoru izgleda treba da bude jedan prema dva  [ok]

Edited by prime_abuse
  • Downvote (-1) 1
Link to comment
Share on other sites

Pričam za svoj posao medicinske sestre. Da li je normalno da radim samo noćne smene i da radim 24h makar jedan dan u nedelji? (Petak/subota/nedelja)? Da na jednoj klinici kao što je moja ima samo 4 smenskih koje se vrte, a trebalo bi da nas je 8?

Ranije su nas krpili ugovorci, a od oktobra je vojska odlučila da im ne plaća noćni rad i prevoz, tako da oni rade prepodne/poslepodne po 8h.

Ako već ima formacijskih mesta (ljudi su otišli u penziju), zašto ne konkurs?

Pitaj me samo kakav mi je bioritam i kako funkcionišem posle ovakvih smena?

Tri smrti za minuspedera.

Edit typo

Edited by rbds
  • Upvote (+1) 2
  • Downvote (-1) 2

i'm not fat, i'm just easy to see..

Link to comment
Share on other sites

Pričam za svoj posao medicinske sestre. Da li je normalno da radim samo noćne smene i da radim 24h makar jedan dan u nedelji? (Petak/subota/nedelja)? Da na jednoj klinici kao što je moja ima samo 4 smenskih koje se vrte, a trebalo bi da nas je 8?

Ranije su nas krpili ugovorci, a od oktobra je vojska odlučila da im ne plaća noćni rad i prevoz, tako da oni rade prepodne/poslepodne po 8h.

Ako već ima formacijskih mesta (ljudi su otišli u penziju), zašto ne konkurs?

Pitaj me samo kakav mi je bioritam i kako funkcionišem posle ovakvih smena?

Tri smrti za minuspedera.

Edit typo

Ja pricam o tome kako neko iz organa uprave moze tako opusteno i blatantno da se ispisa  po opstem aktu zakonodavnog tela donetom pre nepunih godinu dana kao puj pike ne vazi, because Srbija...

 

Boli me patka za tvoj individualni trip, ja pricam o tome kako mi se gade govnari iz izvrsne vlasti sa svojom demagogijom o toboze zabrani zaposljavanja, neka lepo izadju pred narod i kazu treba MILION ljudi da radi u javnom sektoru i mirna Backa

Edited by prime_abuse
  • Downvote (-1) 6
Link to comment
Share on other sites

Boli me patka za tvoj individualni trip, ja pricam o tome kako mi se gade govnari iz izvrsne vlasti sa svojom demagogijom o toboze zabrani zaposljavanja, neka lepo izadju pred narod i kazu treba MILION ljudi da radi u javnom sektoru i mirna Backa

Проверен инфо од особе која му врши лектуру говора и беседа, спрема јавно извињење за такву грешку, и не, није зато што је свима то јасно и зато што се брине шта ће мислити о њему, већ зато што не може од гриже савести да живи са собом! :tf:

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Jel postoji na internetima neki dobar dokumentarac/video guide/stagod o Srbiji ili o Beogradu/Novom Sadu? Bitno je da je duzi od 1h i da nema neku posebnu tematiku (tipa ratovi, ekonomija, sport itd.) nego cisto promocija dobrih strana Srbije iz nekog turistickog aspekta. Ovde u novoj skoli trner je mnogo zgotivio Srbiju i price iz Srbija pa ocu malo Americkim botovima da pokazem kako se ovde zivi. Moze i neki nerealan ili preshminkan video, bitno je da promovise Srbiju :D Letos sam kupio bas takav DVD o Novom Sadu ali sam ga poklonio. Cenim da postoji tako nesto na netu, pa bi ja to narazeo da mozemo da gledamu u busu kad igramu tekme u gostima

Edited by moyo
  • Upvote (+1) 1

"U dresu Redzi Millera idem do svog dilera, vutre puna kesa al' ost'o sam bez dresa"

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...