Jump to content

Preporuka za TV uređaj


Shekk

Recommended Posts

Treba mi preporuka za TV, 32-40 cola jebemliga.

 

Dakle, bitna mi je dužina garancije, kvalitet slike/osvetljenja i da nije neki VOX, FOX, COX, čak mi ni zvuk nije bitan zameniće neki 16:9 CRT koji je dublji nego širi biće mesta za :D

 

ne treba mi SMART osim ako nije besmislena razlika u ceni ili uz škart ide i bolji panel/connectivity

 

 

pomagajte drugovi

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

podržavam da treba čekirati i te leve marke, obično su jeftinije dok je kvalitet sličan ovim renomiranim brendovima. A primera radi, Vivax od 30k ima više priključaka (recimo HDMI x 4) nego samsung od 40k (HDMI x 2), dok su im paneli jako slični. Ja imam neki low level Vivax u kući, 720p, 21 hiljada, nema šta ne može da se ušteka u njega.

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Mene kod "Kinesko a Naše" jedino tripuje to da će iznebuha da mi crkne because reasons i da ću morati da dolazim u kontakt sa armijom puzavaca oko toga...

 

Imam ja Vox i uopšte nije loš, ako te ne mrzi mož da svrneš da baciš pogled

 

Samo mi reci da nema probijanja osvetljenja i meni dosta  [:D]

 

 

Ovaj Vox ima jedno tri-četri hdmi-ja (morao bih da ustanem da pogledam, posle ću), 1080p ekran, dvb-t2 tjuner, neko zajebano peglanje analogne slike koje može dosta da se šteluje (ako je signal sranje) itd, i to je sve koštalo recimo 29 hiljada, sve pohvale

 

Pa to je imba, kapiram da ako budem slušao ljude kojima je TV centar kućne zabave da ću da puknem 50k i da grickam buyer's remorse do kraja godine... 

 

planirao sam tako nešto oko 30k-35k najviše, trenutni satrap je 27" (32" kućište o.O) tako da šta god uzmem biće obnova i preporod

 

 

Aaargh, jebeš mi sve ako ne odem u CBT u piramidi i prelomim, ioanako ja taj TV neću gledati, za dnevnu sobu je

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

koji god da uzmeš, nećeš se nešto ovajditi od garancije što se tiče dužine iste za neke brendiranije modele. Sve je to tu oko 2 godine, možda neko ima i foru za 3, obično je to istaknuto u tehnomaniji velikim beždom preko slike (i uglavnom nisu brendirani telvizori) ako nešto ima nekarakterističnu dužinu garancije.

 

Inače, random fact - Vivax uvozi Kimtec... mada ako crkne, trebalo bi od sada da cimaš radnju u kojoj si kupio i oni da reše sve, a ne da te vozaju na sve strane.

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Ja htedoh da napišem ovo što je u suštini napisao i Vudsi - nemoj olako da odbacuješ "leve" marke.

 

Ja sam kupio u Metrou Vox koji pre svega daje 3 godine garancije a drugo bio je na nekoj akciji i koštao je 69k 50" model - full hd, 3 hdmi, dobijaš "gratis" nosač za zid plus wifi dongle. Konkretno dongle nisam uspeo da lepo nateram da radi ali na LAN kabl radi ok, mislim da je dongle moj "zabag", mrzelo me da se cimam.  SmartTV funkcije rade korektno iako nikome nisu potrebne, ali desi mi se nekad da uključim YT da vrti neku muziku. Čita sve formate sa USBa koje mu poturiš, radi dobro media centar sharing. Slika izgleda super u fullhd sadržajima, filmovi, tv itd. Verovatno postoje ljudi koji umeju da provale te sofisticirane razlike među panelima i šta god, ali meni ovo deluje više nego korektno.

 

Ono što me je iznenadilo dodatno je da aplikacija za mobilni radi odlično i ima znatno više funkcija nego recimo Samsungova za samsung smart tv koji imamo u redakciji.

 

Iako to nije model i cena koju tražiš, ako te zanima kako šljaka sam TV, javi se, svrati, vidi :)

Link to comment
Share on other sites

http://www.eponuda.com/led-televizori/sharp-lc-39ld145v-led-televizor-cena-279275

 

Verovatno trenutno najbolja ponuda na trzistu, a da nije nesto "levo"

 

SHARP

39"

5 god garancije

40k 

 

 

Ako si za jeftiniju varijantu najvise se isplati

 

http://www.eponuda.com/televizori/vox-39880-televizor-cena-244969

 

VOX 

39"

3 god garancije

33k

virtualForce

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Na kraju sam uzeo random TCL 40" u Tehnomaniji, naravno dostavili su ga sa ogrebotinom na ekranu, govnar mrtvi bezobrazni ga je dostavio dok je u kući bila samo dadilja i onda ga je "ljubazno" montirao "iako on to obično ne radi". Sad imam otpakovan i ogreban televizor koji su obećali da će da zamene u ponedeljak, i sad sam ja prepušten na milost njihovoj dobroj volji da ne prave problem jer kako ja da dokažem da je uređaj isporučen sa oštećenjem ?


... jebote koliko mi idu na kurac...

 

Pa da sam peške otišao u mađarsku po televizor i na leđima ga doneo, platio carinu i PDV i da me izašlo skuplje nego ovde vredelo bi da nemam posla sa našim trgovačkim šljamom

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

To je akcija za ponedeljak popodne ako im "iskrsne" nešto pa ne dođu da ga odnesu  [:)]

 

Pogledao sam kad sam stigao kući, ima ih 2, kapiram da je pavijan baš potkačio one bakarne spojnice koje nije skinuo sa kutije kad je otpakivao, jedna je oko 3 cm druga ~4mm odmah ispod. Na ugašenom TVu baš bodu oči na upaljenom ne mogu da se primete nisu duboke, verovatno su samo u antiglare sloju ali neću uopšte da razmišljam kako bi se to popravilo to je njihov problem.

 

Eh da smo na trulom zapadu pa samo da stopiram isplatu po kreditnoj da ih malo motivišem :p

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

Zamena je stigla tek danas, juče "nije stigao iz radnje iz koje je trebalo da bude dostavljen bla bla bla...", ovaj nije ogreban i radi ok jebemliga.

 

E sad, glupo pitanje, kako da skinem nalepnicu sa jebenog ekrana, neki različak je pored standardne nalepnice sa featuresima, koja se samo ovlaš lepi i lako skida slapovao u ćošak, na ekran, ne na ram, pravougaonu nalepnicu koju do sada nisam uspeo da odlepim redom, noktom, komadom papira, vlažnom krpom, ozbiljno je shvatila svoj posao pa bolje da pitam nego da userem stvar, čime smem da je odlepljujem i šta je od hemijskih sredstava dozvoljeno, ekran deluje imba krhko, koliko god cela stvar delovala kao staklo/akril kad je ugašen toliko najmanji pritisak razliva boje (inb4 ugasi TV pa ogrebi nalepnicu :))

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

jebeš mi sve ako ovo ne izgleda kao papirna nalepnica :DDD Što ako jeste, koji debili. U stvari ko uopšte lepi nalepnice na sam ekran?! Vrati im opet i reci da su debili :D 

 

.... ili probaj noktom jebiga. To je nekako najsigurnije da ne ogrebeš jer imaš kontakt direktno pa kao najviše paziš.

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...