Jump to content

Preporuka za TV uređaj


Shekk

Recommended Posts

Evo je, debil sam, nije bila čvrsto zalepljena nego je tanka u pičku materinu, ni noktom nisam smeo dovoljno da pritisnem da uhvatim bilo kakav oslonac, na kraju sam savio podlogu od druge nalepnice i uspeo da podvučem pod jedan ćošak posle je lako otišla... jebote al ne umem  [:)]

 

Hvala na pomoći i moralnoj podršci!11

 

Sledeća stvar je da uzmem neki miracast dongle da bi taj TV zapravo bio koristan i meni a ne samo ukućanima, pogledao sam više TV programa u poslednjih 4 dana nego u prethodnih 3 meseca i kapiram bi me boleo kurac da mi sutra iseku kablovsku   [:)]


! Sad imam na šta da nakačim Raspberry Pi a ne da mi se samo vuče po kući i podseća me koliko nisam tru   [:D]  

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

Nope, dumb as a brick, doduše ima LAN priključak, čak ga i koristi, u neku ruku, ako ga prikačim na ruter on gistro konstatuje da ima mrežu ali nema nikakav softver koji može da koristi mrežu  [:D]  A i čitanje sa USBa je ekstra debilno, ako ga pokreneš u "Music" modu neće da pročita film ili sliku sa usba nema teorije isto i u druge dve varijante, programirao ga je neki priučeni  [:D]

 

Jedina prednost mu je što je 40" Direct LED panel za 37 hiljada a i to je bilo preko kolena  [:D]  

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

Nope, dumb as a brick, doduše ima LAN priključak, čak ga i koristi, u neku ruku, ako ga prikačim na ruter on gistro konstatuje da ima mrežu ali nema nikakav softver koji može da koristi mrežu  [:D]  A i čitanje sa USBa je ekstra debilno, ako ga pokreneš u "Music" modu neće da pročita film ili sliku sa usba nema teorije isto i u druge dve varijante, programirao ga je neki priučeni  [:D]

 

Jedina prednost mu je što je 40" Direct LED panel za 37 hiljada a i to je bilo preko kolena  [:D]  

 

A jel misliš da ne može da ti radi Universal Media Server?

Kod mene je na VOX-u slična priča ovaj deo za USB - ako uključiš mod "music" onda čita samo muziku, isto i za movies i za pictures (doduše imam i "all") ali ako uključiš UMS on upravo u tom delu gde biraš USB playback ponudi i mogućnost da zapravo pročita UMS.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Је ли постоји нека друга могућност да се ЛЕД телевизори споје са старим звучницима а да то није преко миц улаза на тв-у ?:)

Овако ми изгледа тв

SAM-LED-UE32ES5500-BK_4.png?format=jpg&q

Edited by Kal1mero

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

kako inače možeš da spojiš zvučnike preko mic ulaza, a da to ima neke poente?

 

Pretpostavljam da si mislio na izlaz za sluške iz televizora, pa u zvučnike :D

Ako ti TV nema još neki audio izlaz, onda ne.

 

Ili audio out iz tvea ili ako imaš optical out iz tevea, pa onda u neko pojačalo pa u zvučnike.

 

A što te uopšte to zanima, koji tačno problem imaš?

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Проблем са мозгом очигледно :) Да , у питању није улаз за миц него за слушке . Имам 5.1 па бих желео да га накачим на тв  :)

Имам оптику на двд плејеру па једино онда преко двд плејера . Мада не знам колико добијам тиме ? или да купим овај кабл и тако да повежем :) http://www.tehnomanija.rs/kablovi_231/philips-kabl-swa2540w.html 

Edited by Kal1mero

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

Ne vidim najbolje ali trebalo bi da je ovo optički izlaz 

 

HdaCwcR.png


edit: što tebi ne pomaže mnogo, sorry  [:D]


edit2: in other new Raspberry Pi car, hdmi priključak je CEC kompatibilan pa XBMC može da se kontroliše daljinskim od TVa (sem što je ovaj TCL i tu retardiran i komande ka Pi-ju prolaze samo kad je aktivan "T-Link" overlay, otherwise TV kidnapuje te tastere za svoje "shortcute" iako je CEC "aktivan" tako da je cela stvar skoro pa beskorisna, jer overlay zauzima levu stranu ekrana, više od pola po visini, i otprilike trećinu širine, koristan je ono dok se izabere film sa share-a i pusti onda moram da ga sklonim i time gubim kontrolu nad XBMCom... retko retardirani ljudi programiraju televizore)

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ima u Tempu neki Panasonic od 39" za 40k, deluje solidno http://www.tempocentar.com/code/navigate.php?Id=74&img=/upload/images/action_photos/2014/Technomanija/3.jpg (mozda ima negde i povoljnije, ovo sam video dok sam kupovao toalet papir :) takodje imas za 43k 40" Philips u Gigatronu http://m.gigatron.rs/televizori/philips_led_tv_40_40pfh410988_full_hd-37075

Po mom misljenju Philips ima bas dobru sliku, ali svakako predlazem da ga pogledas uzivo.

Shek kako ti se pokazao taj Vox posle malo duzeg koriscenja, gledam ima da se nadje sad i za 35k a kevi bih kupio, dakle zahtevnost korisnika 0, samo mi treba ovako info? Edit: tek sad videh da ti zapravo nisi uzeo Vox, ali svejedno, kako si zadovoljan ti jeftinim sto si uzeo.

Edited by Zwerko

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Ok je, radi posao, ne mogu da ga preporučim jer je ipak glup ko kurac i za to malo funkcija što su ostavili u softveru, nisam se ni cimao da otkrijem kako da vidi titlove kad pušta sa USBa, ima taj fantomski LAN port koji ne služi ničemu, ima defekte na ekranu koji se vide samo pod ekstremnim uglovima ali kad znaš da su tu smara te ćisto psihićki, za 37k, 40" Direct LED, ok, mogao sam i gore da prođem  [:D]

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

nisam se ni cimao da otkrijem kako da vidi titlove kad pušta sa USBa

 

Zapravo od svih ovih naprednih funkcija bi me verovatno samo ovo i interesovalo. Mada prethodni DVD plejer nije lepo citao nasa slova i nije se bunila, kapiram da nece ni ovde biti problem :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Gledam neke kalkulatore po netu za razdaljinu do TV,

jel moguce da za ~270 cm udaljenost nije dovoljan TV od 42" ili sam ja lud o.O

 

ja mislim da je tako neka udaljenost kod nas u redakciji a imamo 46" i ono, na granici je ... mislim, to sad sve spada u first world problem, ali realno nije baš da čovek može da kaže "jao koliki televizor".

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...