Jump to content

Edge of tomorrow nejasnoće


Recommended Posts

Biss

Njoj su ostala sećanja, ali ne i moć da može da vidi gde se nalazi centar.

 

koliko sam skapirao, i ona je imala moc da se posle smrti vrati u odredjeni trenutak, jer joj je krv alfa mimica usla u krvotok,

pa je omega i nju dizao svaki put. ALI posle neke transfuzije ona gubi sve moci, ukljucujuci ressurect + vizije?

Link to comment
Share on other sites

koliko sam skapirao, i ona je imala moc da se posle smrti vrati u odredjeni trenutak, jer joj je krv alfa mimica usla u krvotok,

pa je omega i nju dizao svaki put. ALI posle neke transfuzije ona gubi sve moci, ukljucujuci ressurect + vizije?

vizije prestaju, pa zbog toga

Edited by StormScion

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

@bolky to je jasno,

 

moje pitanje je kako je znala da je izgubila moc da se ressuje? vodio sam se logikom da moras da umres i da se ne probudis da znas da si izgubio moc.

 

@storm

 

mislio sam da su vizije random encounter, ne neki feeling koji imas i koji te podseca da imas save na pocetku pa da mozes da divljas. :)

Edited by Bliss
Link to comment
Share on other sites

@Bliss

Vizije nisu random, nego posle izvesnog vremena kada Omega provali da je Alfa prosula krv, šalje tom koji je upio krv lažan info kroz vizije gde se Omega nalazi i onda taj upadne u zamku kao što je upala i ona i onda je ubiju i onda je Omega rešila problem. Samo što je ona preživela i ostala su joj sećanja, a vizije je automatski izgubila kada je promenila krv. To je taj edge koji su ona i Tom imali u odnosu na Omegu.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Ali to i dalje ne znači da je ona svesna da je izgubila sposobnost (jedino da ima osećaj da više ne treba da riskira jer je dobila transfuziju), jer bi inače opet morala da zagine i to bi bio kraj. Bliss ima pravo što se toga tiče. Osim toga, ona nema svest o Kruzu u njegovim kasnijim iteracijama, svaki put kada Kruz dođe do nje, ona se upoznaje i sa njim i sa celom situacijom iz početka (ne sa onime što ona zna, već sa stvarima iz njegove perspektive).

Edited by Pipboy

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Ovde neko nekog ne kapira. Kako nije svesna kad je svesna, to i kaže, kaže da je izgubila vizije, a to zna zato što zna da je vizije i moć ponovnog rađanja dobila preko krvi. Ona je sabila tu bitku u kojoj su ljudi pobedili i postala lice marketing ekipe da pobudi ljude da se prijave u vojsku. Između tog događaja i događaja sa Tomom je prošlo toliko i toliko vremena. U tom periodu ona je sa onim naučnikom razrađivala razne opcije i došli su u ćorsokak jer ona više nema moć niti vizije, dakle ne može ništa da uradi kako bi pronašla Omegu. Onda dolazi Tom i onda on, ona i naučnik imaju mogućnost da nađu Omegu. Dakle, ona nema svest o Kruzovim akcijama, ali pošto joj se desilo isto što i Kruzu ona mu veruje a Kruz neprestano napreduje u pronalaženju Omege jer za to ima vremena za koje nauči šta je sledeći korak.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Cela priča je krenula oko toga kako ona zna da više nema sposobnost (osim ako je nekako to zaključila nakon transfuzije). I u filmu to kaže na način "od tada više nemam sposobnost", kao da je zaginula pa je to zaključila (prilikom čega se, jel, nije ni desio reset).

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Ko sto si i rekao pip, to se i desilo. Sama i kaze tokom filma, kad objasnjava kako je izgubila moc i upozorava Toma na to. Konkretno, upala je u zamku i bila povredjena ali nije umrla nego se probudila kasnije u bolnickom krevetu sa infuzijom u ruci. Sto se i desilo sa Tomkom, i njemu je data infuzija posto je bio upucan u nogu tokom jurnjave automobilom kroz London nakon cega se on budi u krevetu, infuzija krvi i to je to, nema vise reseta ni za njega.

 

Konkretno, na pitanje kako je ona znala je odgovorio Tom kad je on izgubio, rekao je da oseca da vise nema moc. Tako je najverovatnije i ona, osetila je da nema moc i stoga nije ni pokusavala da resetuje dan. Najverovatnije je sledece bitka u kojoj je ucestvovala i bilo iskrcavanje.

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam dal treba i dalje da stavljamo spoiler tag, ali evo

 

Nevezano za sve ovo oko njenog gubitka sposobnosti, ne sećam se dal je u filmu ikad rečeno nešto u vezi putovanja kroz vreme, ili je u pitanju neki Inception trip, gde se Kruz u stvari nalazi u beskrajnom broju "sna unutar sna unutar sna unutar sna", tj. sve dok ga Omega ne namami u zamku, odnosno dok on ne provali gde se ona nalazi.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Ono sto je meni interesantno je kako je kruz onda onako pro postavio bombu na kraju kada su upadali u luvr i time blokirao milion alijena napolju.. mozda to implicira da ipak nije izgubio moc da je to vezbao mnogo puta i da je nju samo profesionalno slagao ( i nas) da bi izvukao maksimum iz nje (da ona misli da im je to jedina sansa). Mozda se i tripujem :D

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

to mu dodje kao  "safety catch" poslednjeg dela filma - ako neko krene da zanoveta da je nesto malo verovatno/na srecu, to moze da se objasni da je ovaj ipak i dalje u sistemu i da se resetuje, svakako neki od momenata sa izrazima lica mogu da impliciraju da i dalje ima moc, ali cuti

Link to comment
Share on other sites

moze validan torrent, nasao sam ih puno, ali pise da su screeneri, kamere...

 

Odgledao oblivion, nije los, al nije ni dobar, svidela mi se scena koja je ista kao u dini, a primetio sam jos dosta takvih forica. Sam film dosta podseca the island po atmosferi (tj meni se ne svidja taj trip).

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Бољи је Еџ и то доста, бар мени. Нисам видео да је изашао блуреј, тако да нема ни квалитетне домаћице.

 

Него, мене је од целог тог трипа путовања кроз време сморила сцена око преузимања оног уређаја и рањавања. Мислим, који ђаво су уопште бежали? Довољно је само да се убио истог тренутка кад је сконтао локацију.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...