Jump to content

Njuz (nije njuz)


Recommended Posts

jer kad je država sranje, ne sme građanin tu ništa da menja na svoju ruku i na bolje, daleko bilo. Kome mi dajemo sve platu u državim službama, strašno.

 

Daj bre nama su došli posle 20 dana uređivanja travnjaka koji smo pokosili, sredili, posadili cveće i ofarbali stubiće zbog "uništavanja zelene površine". Pod tim terminom podrazumevaju verovatno "jbt sad nikog ne može da ujede poskok"!

Link to comment
Share on other sites

http://www.b92.net/biz/komentari.php?nav_id=899834

Strasno. Nemam komentar. Inace, iz nekog razloga uvek verujem da ljudi u ovakvim slucajevima kada im se desi ovako nesto, malo dodaju, poput ovog nervnog sloma, cim dobiju medijsku paznju, iako sigurno nije daleko od istine.

Kapiram je, zena ima ozbiljan zdravstveni problem. Ovo je stvarno sramotno, pljacka.

Moj cale radi u GSP-u, u nekoj kancelariji za nekih 40k dinara. Jedan mesec su ga premestili u kontrolore, za platu od 20k dinara. Da ne pricam sto mu se skida jedno 30% plate automatski za neke kredite itd. Keva invalid ne radi vec 2 godine. Jedva smo izdrzali, ali kapiram da nije za nervni slom, i to se prezivi.

U svakom slucaju, ne mogu da verujem gde zivim. Sve mi se vise cini da sam trebao da odem da zavrsavam srednju skolu u Francuskoj dok sam imao priliku, ovde nema hleba. Nego sam bio zentara i plasio sam se da odem od svojih da budem sa ujakom tamo. Jednom cu se kajati. To je vec neka druga prica...

Edited by lancemi3d
Link to comment
Share on other sites

http://www.b92.net/biz/komentari.php?nav_id=899834

Strasno. Nemam komentar. Inace, iz nekog razloga uvek verujem da ljudi u ovakvim slucajevima kada im se desi ovako nesto, malo dodaju, poput ovog nervnog sloma, cim dobiju medijsku paznju, iako sigurno nije daleko od istine.

Kapiram je, zena ima ozbiljan zdravstveni problem. Ovo je stvarno sramotno, pljacka.

Moj cale radi u GSP-u, u nekoj kancelariji za nekih 40k dinara. Jedan mesec su ga premestili u kontrolore, za platu od 20k dinara. Da ne pricam sto mu se skida jedno 30% plate automatski za neke kredite itd. Keva invalid ne radi vec 2 godine. Jedva smo izdrzali, ali kapiram da nije za nervni slom, i to se prezivi.

U svakom slucaju, ne mogu da verujem gde zivim. Sve mi se vise cini da sam trebao da odem da zavrsavam srednju skolu u Francuskoj dok sam imao priliku, ovde nema hleba. Nego sam bio zentara i plasio sam se da odem od svojih da budem sa ujakom tamo. Jednom cu se kajati. To je vec neka druga prica...

 

Eh...Zaspite me minusićima,ali:

 

Ako je izmirila ceo dug,zasto je ostalo 26 dinara?Gde je bila kada joj je stiglo resenje o izvrsenju,na koje ima pravo na prigovor u zakonskom roku?Zasto je dozvolila da se pokrene izvrsenje (to je procedura koja traje neko vreme)?

 

Jako mi je zao sto se ovakve stvari desavaju,ali po meni je jedini kriv izvrsni duznik jer se nije informisao i starao o svom dugovanju.Naravno da ce je izvrsitelj odrati kada ima priliku,kod njih sve to odmah ide po automatizmu,njima osnovni dug sluzi samo da izracunaju kamatu i svoje troskove (koje racunaju po tarifi i ovo su valjda minimalni troskovi koje su obracunali zeni).

 

Problem je sto nas covek ne razume u kakve probleme moze da se uvali nego misli "lako cemo" i "nece me valjda goniti za 26 dinara,nek' uzmu lebac sa stola krv im jebem",pa kasnije kad shvate da nemaju kud,lepo plate sto moraju.Izvrsni postupak je maksimalno ubrzan i neformalan,ako se ne istakne prigovor i stvari se ne odvedu u parnicu gde mozes eventualno osporavati dospelost,zasterelost itd,desavaju se ovakve stvari.Ako pustis da se stvar valjaju same od sebe,grdno si najebao.

  • Downvote (-1) 1
Link to comment
Share on other sites

Ako je izmirila ceo dug,zasto je ostalo 26 dinara?Gde je bila kada joj je stiglo resenje o izvrsenju,na koje ima pravo na prigovor u zakonskom roku?Zasto je dozvolila da se pokrene izvrsenje (to je procedura koja traje neko vreme)?

 

A imam tu sad jedno pitanje, ovde u tekstu navode da je to resenje za izvrsenje okaceno bilo u Privrednom sudu i da je ona trebala da se informise, a ti kazes da je trebalo da joj stigne resenje (sto i meni deluje logicnije)?

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

U pitanju je inicijalni akt te po svoj logici stvari dostavljanje mora biti licno (tumaceci cl.10 i cl.29 ZIO i cl.141 ZOO) sto se verovatno i pokusalo ali gospodja nije primila te su okacili na oglasnu tablu suda,prethodno proverivsu u policiji da li je na toj adresi gospodja prijavljena.Njoj su ostavili i obavestenje na vratima duznika te je svakako morala znati sta se desava, a ako nije moze da osporava.

Link to comment
Share on other sites

Zbunilo me ovo sto je ona rekla da nista nije znala, realno ce neko da ode i da plati 26 dinara :) Plus sto ne verujem da nije videla ako su joj ostavili zakaceno za vrata, jer je to dugovanje Informatici za komunalne usluge, verovatno ona ili neko ko je poznaje (u slucaju da recimo izdaje taj stan) zivi u tom stanu za koji placa usluge. I sad recimo situacija ona nije bila obavestena - nije znala da je utuzena, oni joj skinuli silne pare za 26 dinara duga, jel ona sad moze da tuzi izvrsitelja ili koga vec ako nije bila uredno obavestena?

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...