Jump to content

Njuz (nije njuz)


Recommended Posts

 
 

Елем, особа која се данас издаје за Ивицу Дачића је у ствари Чех, Мирослав Скала, рођен у Острави 1969. године. Као дечак летовао је често са родитељима у Заострогу, где је почео да учи наш језик, и с временом га је усавршио готово до перфекције. Након пада Берлинског зида почео је да ради за БНД (Bundesnachrichtendienst) специјално оспособљаван за рад на подручјима Југославије. Његови претпостављени су приметили да неодољиво подсећа на Милошевићеву „десну руку“, Ивицу Дачића, са једним недостатком – био је врло мршав, а и није умео да пева.

Како се приближила потреба да се Скала убаци у политички живот Србије, наређено му је да три месеца једе само доњосаксонске слане кобасице (Bregenwurst), како би пио што више воде, те достигао грађу правог Ивице Дачића. И заиста ако пажљиво погледамо како Скала данас изгледа, то није ни налик Дачићу. Дачић је здраво дебео, а Скала је некако више надувен. Политички манири им се не могу упоређивати. Дачић је ипак потковани политичар, са кратким језгровитим изјавама, а Скала некако много отеже бескрајно дуге трактате, који су без главе и репа. Санчез закључује да то сигурно није онај Дачић.

 

 

Недостатак Ополског (Вучића) је био тај што је имао врло танке усне, што би се рекло `као да су му жилетом главу отварали`, па га је БНД препоручио чувеном лајпцишком естетском хирургу, доктору Фогелу. У време када је операција требала бити извршена, доктор Фогел је морао хитно да отпутује у Барселону, па је операцију извршио његов асистент, доктор Штрубел. Штрубел је направио кобну грешку јер је посуду са силиконом намењеном чешкој естрадној звезди, Иви Филипковој употребио код операције Ополског. То објашњава судски спор који Филипкова води против прашког таблоида „Арена“, због натписа од 11. Октобра прошле године, под насловом: „Филипкова заборавила сисе на клавиру“!

Edited by Савовски

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Post je c/p posta sa drugog foruma, gde se tema zove treš vesti, sad vidim da se rubrika zove ''samo smeh srbina spašava'' , nisam ni obratio pažnju, jer sam samo ove odlomke pročitao. 

 

Mene nasmejalo u svakom slučaju :) 

 

Nspm je (manje - više) skroz na mestu, Đorđe Vukadinović je ozbiljan čovek, predaje na katedri za filozofiju kod mene na faksu.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Prvi kupci su saznajemo stigli u pet ujutru... [roflmao]

 

zamisljam retarda koja stavlja alarm u 4 ujutru, odlazi u krevet i razmislja kako je sutra veliki dan u h&m. 

 

i nemam komentar za pohlepne retarde iz prodavnice, stavili vaucere za pisljivih 400 evra, a organizovali su ovoliki spektakl sa sve zaposlenima i novinskim clanicma

Bjukenon Mitch

Link to comment
Share on other sites

pa nekako je tematski najbliži topik iako je možda više za UPT ali tamo ne zalazim.

 

okačio si ozbiljnu vest o svinjskoj glavi koja je napravila sranje u saobraćaju i izvukla se preko stranačkih/kumovskih veza na topik gde se kače novinarski retardizmi jer je to tematski blisko, sad razumem.

Link to comment
Share on other sites

poenta topika je da se kače vesti koje na prvi pogled deluju kao njuz, a istinite su ili je novinar koji ih je objavljivao mislio da su istinite. koliko god ovo da rastegneš, čilijeva vest ne spada tu

Link to comment
Share on other sites

i zato nisam napisao "omg ovo je vest za njuz 101%, baš za ovaj ovde topik" već eto, pošto nema topika koji se konkretno bavi retardima u RL tim konceptom, ovo je nekako slično ali nikako isto. Ako misliš da sam skroz omašio topik, admin si, briši post i idemo dalje :D

pljk!

Link to comment
Share on other sites

i zato nisam napisao "omg ovo je vest za njuz 101%, baš za ovaj ovde topik" 

 

Лол, па сад ћу ја да окачим вест о НБА трансферу на клинке и да будем у фазону "па нисам ја ни написоа да ово има везе с овом овде темом".

  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 1
Mislim da sam frustriran zbog svega od navedenog, kako si me procitao, ciganmala frojdovac.
Link to comment
Share on other sites

ne seri rebele, u pitanju je vest, samo ne novinarsko retardirana vest što sam ja postovao... jedini greh je što nije smešna niti šarlatanski pokrivena, a i da to uradiš, Ivan će da dođe i da ti kaže kako si omašio i onda ćeš ti da se braniš, itd, itd.

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...