Jump to content

Njuz (nije njuz)


Recommended Posts

Videh ovo već pre par dana i ne mogu i dalje da se načudim. Siguran sam da na početku serije piše "ovo je sve fikcija, ne mora da odgovara stvarnoj istoriji" i tako neke gluposti, čisto da se BBC ogradi, ali ne razumem i dalje kako misle da je to ok, sutra će deca u školi da odgovaraju ko je Njuton i kao e on je crnac 🙂

  • Like +1 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lucky said:

Videh ovo već pre par dana i ne mogu i dalje da se načudim. Siguran sam da na početku serije piše "ovo je sve fikcija, ne mora da odgovara stvarnoj istoriji" i tako neke gluposti, čisto da se BBC ogradi, ali ne razumem i dalje kako misle da je to ok, sutra će deca u školi da odgovaraju ko je Njuton i kao e on je crnac 🙂

Zasto se cudis kad ti prvi promovises taj stav? 🙂
 

Mozes lagano da povuces paralelu sa dendijem npr. gde 99% ljudi zna da su stvari koje kaci tesko smece ili propaganda, ali daj mu dovoljno vremena pa kad pobegne i ovo malo razumnih ljudi sto je ostalo ovde i dodju nove buce, vitamini D i ostala ekipa mogu da se dogovore da je njuton ustvari bio crnac. Neke stvari su ili bele ili crne (stos nije planiran! ; ) i ne postoji sredina

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Zwerko said:

Ček, ali ovo je iz epizode Doctor Who, zar ima potrebe da piše da je fikcija? 🙂 

a, nisam ispratio, mislio sam neka edukativna serija nešto.

a i zar nisu doctor whoa konačno kenselovali? 🙂

2 hours ago, FATA said:

Mozes lagano da povuces paralelu sa dendijem npr. gde 99% ljudi zna da su stvari koje kaci tesko smece ili propaganda, ali daj mu dovoljno vremena pa kad pobegne i ovo malo razumnih ljudi sto je ostalo ovde i dodju nove buce, vitamini D i ostala ekipa mogu da se dogovore da je njuton ustvari bio crnac. Neke stvari su ili bele ili crne (stos nije planiran! ; ) i ne postoji sredina

fato, već smo rekli, nije ovo švedski sto.

jel vam ne smeta da satan kači smešne (a za nekoga uvredljive) klipove o jevrejima i memeove?

jel ne smeta da reki kači pro putin postove?

što onda smeta da dandy kači pro izrael postove?

po čemu se onda razlikuje ovde cenzura govora u odnosu na bilo koje drugo mesto ili medij ako idemo na varijantu - e ok, ne dopada nam se šta priča ovaj lik, sad ćemo mi njega da banujemo samo zbog toga?

da ne govorim što smo već konstatovali više puta da stvari nisu crne ili bele u situacijama kao što je ratno stanje i posebno mnogo puta ponovili da niko nema precizne informacije i niko ne zna šta se tačno dešava na kom delu fronta (hajde da se ovde samo ograničimo na Izrael i Palestinu u ovom trenutku).

Zato ne mogu da prihvatim takav vid paralele.

Kada nađeš post da Dandy kaže da je Napoleon bio crnac ili bilo šta drugo što se može uzeti kao "univerzalna istina" ti mi javi, pa ćemo da ga pitamo da nam razjasni.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Lucky said:

jel ne smeta da reki kači pro putin postove?

ne smeta nikome, to dokazuje broj pluseva koji dobijam. prvo, jer se ja delimicno zajebavam, ne mislim da sve ukrajince treba istrebiti, i znam kolko su rusi retardirani (opet manje od zapada)

ti se pravis blesav ovde i vredjas nam inteligenciju. dendi je bezobrazan  i troluje jer se ne slazemo sa njegovim kretenskim razmisljanjima na nivou 6-godisnjeg deteta (pluis je lik verovatno jevrej), mada on i nije problem ovde nego ti koji povrsno pratis ovu diskusiju (iako si ADMIN LOL)

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Lucky said:

da ne govorim što smo već konstatovali više puta da stvari nisu crne ili bele u situacijama kao što je ratno stanje i posebno mnogo puta ponovili da niko nema precizne informacije i niko ne zna šta se tačno dešava na kom delu fronta (hajde da se ovde samo ograničimo na Izrael i Palestinu u ovom trenutku).

nije bitno sta se tacno desava na frontu, nismo mi novinari, bitna je interpretacija, lik je dosao i okacio 300 linkova kojima nama objasnjava da je IDF humanitarna organizacija koju strasni hamas hoce za pokolje

ti  na to:

Young blind person with long cane walking on white background 272884092

 

zato sto te zapravo i boli kurac sta se tacno prica, bitan ti je samo kontent

POE

 

a i izvini, sta je problem da banujes dendija? sta ce onda da se desi? da je moj forum i da lik konstantno kaci gluposti i stvari koje nemaju nikakve veze sa razumom, ja bih ga banovao

ako ja budem tolko smarao sa rusijom banuj i mene, nije nikakav problem, bolje nego da trpimo debilizme i glumimo toleranciju

ta vremena kad su ljudi zapravo i bili banovani na ruru spadaju u zlatna vremena rura, ovo sad je kurac

Edited by reki
  • Haha (+1) 2
Link to comment
Share on other sites

On 12/5/2023 at 1:24 PM, reki said:

ne smeta nikome, to dokazuje broj pluseva koji dobijam. prvo, jer se ja delimicno zajebavam, ne mislim da sve ukrajince treba istrebiti, i znam kolko su rusi retardirani (opet manje od zapada)

ti se pravis blesav ovde i vredjas nam inteligenciju. dendi je bezobrazan  i troluje jer se ne slazemo sa njegovim kretenskim razmisljanjima na nivou 6-godisnjeg deteta (pluis je lik verovatno jevrej), mada on i nije problem ovde nego ti koji povrsno pratis ovu diskusiju (iako si ADMIN LOL)

ovo vređanje inteligencije je tako glupa floskula da bi možda to trebalo da zabranimo!

a plusevi i minusevi ne znače ništa u ovom konkretnom slučaju jer isto tako i zwerku lupaš minus gde ga vidiš, bez obzira što da konkretno korisnu informaciju i to mimo levant topica, isto kao što imaš ortake koji tebi daju plus jer si prosto reki (a bogami i ja kad ti je baš dobra fora!).

On 12/5/2023 at 1:41 PM, reki said:

a i izvini, sta je problem da banujes dendija? sta ce onda da se desi? da je moj forum i da lik konstantno kaci gluposti i stvari koje nemaju nikakve veze sa razumom, ja bih ga banovao

ako ja budem tolko smarao sa rusijom banuj i mene, nije nikakav problem, bolje nego da trpimo debilizme i glumimo toleranciju

pa zato što nema osnova, a nema osnova ni da banujem tebe. a ako pogledaš šta je napisao i fata ovde, a čini mi se i alfa tamo negde i još poneko, niko zapravo i nije za konkretno banovanje. Tvoji postovi meni ne smetaju, komični su najčešće, osim kad ga baš preteraš i to smo već pričali.

Dandyjeve smo probali da "usmerimo", ok, nije uspelo, možemo da idemo na split topica u dva različita kako je i predložio Fata a i ja u krajnjoj liniji tamo negde. Možda je i ideja sa topicom gde idu samo "vesti" i drugim koji bi bio konkretno za diskutovanje dobar pravac, ne samo za Gazu već i druge topice.

On 12/5/2023 at 2:27 PM, FATA said:

meni jedino sto smeta je bahatost a to je ono sto dendi ispoljava. ako mi kao zajednica ne zelimo da prihvatimo taj bezobrazluk, ne znam zasto nam se namece? ranije sam na UPT sa uzivanjem citao prepucavanje i diskusije debelog, brua, zverka, bolkonskog, igija pa cak i ramzija koga imam blokiranog jer je otisao ful retard pred kraj medjutim imali su sta da kazu i bilo je kvaliteta, ovo danas je cist spam a od kvaliteta nema ni k. jednostavno smo takvo pleme da smo generalno okrenuti ka istoku i ne zelimo da prihvatimo spasitelje sa zapada. iz tog razloga svako ima putinovu sliku u dnevnom boravku i smejemo se rekijevim pro-ruskim porukama. 

razumem, a jel ti shvataš onda šta to implicira? znači da mi onda konkretno kažemo "e mi smo pro-istok pleme" i ono prosto brišemo sve što su postovi sa zapada. Ako glasamo za takav koncept družine ovde, ok, ali po meni je to opet suprotno od onoga što želimo i baš nam smeta i na tom zapadu. 

On 12/5/2023 at 2:27 PM, FATA said:

mi nemamo problem sa dendijem i ne trazimo da ga banujes, ali imamo problem sa sranjima koja baca. bilo bi super ako bi nam uslisio zelju i napravio teren samo za njega i nazvao "GuG ili ti guzva u gazi" pa ako bude imao ortake koji hoce da peglaju basket sa njim neka izvole, ali kod njega. isto bi bili zahvalni ako bi ona sranja sto je pobacao prebacio na njegov teren kako bi mogla da se nastavi igra. 

nemam ništa protiv ove ideje 🙂

na kraju krajeva i postalo je malo pretrpano pratiti Gaza vs Ukrajina u istom topicu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 12/8/2023 at 5:21 PM, Lucky said:

ovo vređanje inteligencije je tako glupa floskula da bi možda to trebalo da zabranimo!

mozda tebi lici na floskulu, lik otvoreno lupeta gluposti vec mesecima na forumu i ti neces da se udubis da razmislis o cemu prica nego pises random wotove to je vredjanje inteligencije, na zalost

moras da se udubis u materiju, da li je ok da imas zogbota na forumu?

Edited by reki
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, reki said:

da li je ok da imas zogbota na forumu?

apsolutno je ok. poznata izreka glasi - nismo mi takav forum.

ali je takodje ok da mu na svaki post koji truje survamo kamion govana u usta bez da nas fini, kulturni i civilizovani nazivaju hardcore ulicarima.

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

Европска комисија објавила документ са заставом НДХ
Европска комисија објавила је документ о Хрватској на којем је застава са грбом који почиње белим пољем, а која се сматра усташком.

Документ са заставом на којој нема ни круне, објављен је на страницама Европске комисије.

Hrvatska-zastava-tt_408x620

Link to comment
Share on other sites

Spirit Airlines has apologized to the family of a 6-year-old boy who was placed on the wrong flight and landed more than 160 miles from where his grandmother was waiting to pick him up. But the airline has yet to explain how it happened.


Grandmother Maria Ramos told television station WINK News that it was the boy’s first time on a plane on Thursday and that he was headed from Philadelphia to Fort Myers, Fla. She said that his bags arrived in Fort Myers but that the boy didn’t. Ramos panicked, she told the station.

:))

  • Haha (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Pre dva dana novi "udarac" na hrvate stigao je kroz "Kafansko veče" u Areni Zagreb, sa doajenima "balkanske" čitaj srpske muzike 🙂

14679_marketing_banner_1522x682_16886371

U Areni Zagreb održava se koncert Kafansko veče na kojem nastupaju Radiša Trajković Đani, Dejan Matić, Jana, Zorana Mićanovic, Emir Đulović, Mirko Plavšić, Šako Polumenta, Višnja Vitas i Ljuba Aličić uz pratnju kafanskog orkestra.

Naravno sve je bilo rasprodato i naravno odmah se javila ekipa :))

„Ceo Zagreb je postao ne kafana, nego šator u Brčkom ili nešto takvo. Često sam čuo: ‘Ah, vi Istrijani, vi ste oduvek bili Titovi’… Svašta sam slušao o svome nedovoljnom hrvatstvu. Teško je ljudima objasniti da ste ’91. bili u dečjem vrtiću, a isto im je teško objasniti, da su moji roditelji nakon tog rata, prodali auto da bi Stjepanu i meni kupili patike, da su sve uložili u naše školovanje. Da smo se itekako naradili, svi zajedno, da bi i on i ja postali magistri umetnosti“, napisao je Miron na svom Fejsbuk profilu.

„Naši fakulteti nisu bili ni lagani, ni jeftini, zato se nakon svega toga, osećam prilično uvređen činjenicom da se organizuju potpuno neprimereni eventi. U ovom momentu, ja imam 38 godina, šef-dirigent sam jedinog nacionalnog jazz orkestra. Znači, može se reći da značim nešto za kulturu ove lijepe naše. Ponosan sam što je tako, ali neke stvari smatram nedopustivima. Smatram da ne možeš u hotelu s 5 zvezdica imati ‘gažera’ sa sintisajzerom i disketama, nego gudački kvartet ili jazz trio, itd“, objasnio je u nastavku svoje razmišljanje i stavove.

Nije da me iko pita, ali očito je da bi trebali. Ako ti mehaničar kaže što trebaš promeniti na autu, ako ti doktor kaže koji lek da popiješ, onda ću ti ja reći šta da slušaš. Ako si u nečemu neobrazovan, onda pitaš onoga ko je obrazovan. Ima logike, zar ne? Sad ja imam pitanje za te koji su mene pitali, ono slavno pitanje, gde si bio ’91.? Gde ste vi sada? Gde su vam djeca? Šta slušaju? S kim se druže? Za koga glasaju? Gde ste, vi veliki ‘rvati, dok vam glavni grad postaje šabački vašar?“, oštro je upitao muzičar.

„Ako je patriotizam to da plaćaš porez, to da promičeš hrvatsku kulturu, to da obrazuješ sebe i svoju decu, to da smatraš nedopustivim da se organizuje ‘Kafansko večer’ u Areni, onda sam itekako patriota. Što je sledeće? Vendi Vukelić u Lisinskom?“, zapitao se Miron.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

https://www.blic.rs/vesti/drustvo/rat-medu-srpskim-meteorolozima-dvojica-podnela-prijave-protiv-trojice-kolega-jer-daju/49f3hw4

Kako "Blic" saznaje, jedno od lica koje je podnelo elektronsku prijavu se predstavlja kao Dušan J. i navodi da je diplomirani meteorolog i pripadnik Ministarstva odbrane. On je u prijavi naveo da se "u poslednje vreme sve češće na televiziji i u novinama pojavljuju lica koja se predstavljaju kao meteorolozi, i to imenom - Ivan Ristić, Đorđe Đurić i Marko Čubrilo".

Marko Čubrilo - i bez diplome mu svi veruju
Marko Čubrilo - i bez diplome mu svi veruju

 

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

i dalje mi nije jasno čemu frka oko meteorologa kad niti ih iko shvata ozbiljno niti su im prognoze precizne. kad pogode, eto pogodili su, kad omanu, nema veze omanuli su, nema nikakve odgovornosti, čak i ako utiče na useve ili šta god, plus pored svih ovih aplikacija i svega ne znam ni ko gleda TV kad gostuje meteorolog koji daje prognoze ali svaki od njih kaže uvek "sve prognoze duže od 5 dana nisu precizne" 🙂 a nisu ni ove do 5 dana ispostaviće se 🙂

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, voodoo_ said:

Pa zato što je pravi meteorolog morao da završi pet godina na fizici, a ovi "zaljubljenici" znaju s interneta.

i onda je tu pitanje ko je bolje prošao! dal' ovi što su završili faks pa i dalje maše svoje prognoze ili ovi zaljubljenici!

šalim se pomalo ofc, sigurno je tu mnogo stvari na faksu koje se uče i nemaju veze sa tim da li će sutra da pada kiša, ali je isuviše rendom faktor uključen u te prognoze i bukvalno imaš situacije da kažu "danas nas očekuje sunčano vreme" i ono danas pada kiša nigde sunca nema. retko koje zvanje ima taj stepen mašenja a ujedno i bez ikakvih posledica.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...