Jump to content

Navak Track day


Mitch

Recommended Posts

Fina zamena za to vreme, mada taj Clio nije nikako za Beograd i ostatak Srbije ako je Cup shasija u pitanju.

ideja mi je naravno bila da ako ikad budem posedavao clio rs, mora biti sa cup sasijom i recaro sedistima. sada kad pogledam, mozda i najbolja stvar je sto nije imao cup sasiju, vec obicnu sport.. sa ovom default sasijom je vec tvrd ko kamen, mislim ja sam se navikao na to i nikad nisam osecao neki "hendikep" kad se koristi kao auto za svaki dan. ima 17ice i spusten je taman toliko da moze da se popne na svaki ivicnjak u gradu (osim onih visokih, kockastih sa ostrim ivicama), mali je, lako se parkira i provlaci kroz guzve. 

 

btw, navak je odlicna stvar za nekog ko oce da proveri granice sebe i automobila i uziva u voznji. moze cak i da se naucio nesto.

jedini problem je sto je skupo dosta, ajde tih 4500din za ucesce, nego ceo rezervoar goriva + potrosene gume. ova poslednja stavka nije naivna uopste, jer posle 2,3 odlaska na stazu gume mogu biti zrele za zamenu. 

 

razmisljam o rur track day-u sad upravo :D

Bjukenon Mitch

Link to comment
Share on other sites

Navak jeste za preporuku i to za bilo koje vozilo jer daje prostor i mogucnost da se svako upozna sa granicama svog vozila.

A to za gume nije istina. Imam prijatelje koji redovno trackday po 10 dana mesechno, pa rade zamenu pneumatika izmedju 10-13 dana provedenih na stazi. Kola u pitanju su preko 400 konja i pogon je na sva chetri.

 

Sa druge strane sumnjam da cesh da jurish vreme staze od prvog dana, tako da skupi to malo muda i marsh na stazu. :)

 

Greh je da ti taj auto sluzi sa prevoz pilica i nichemu vishe.

 

 

 

 

 


 

Link to comment
Share on other sites

A to za gume nije istina. Imam prijatelje koji redovno trackday po 10 dana mesechno, pa rade zamenu pneumatika izmedju 10-13 dana provedenih na stazi. Kola u pitanju su preko 400 konja i pogon je na sva chetri.

 

pa sta rade kad im traje toliko, prolaze krivine u leru? :D

nisam mislio da bukvlano moras menjati gume posle 3 odlaska na trackday, vise sam ukazivao na to da su troskovi odlaska na stazu mnogo veci nego sto se cini na prvu loptu. 

 

hah ovaj drugi deo shvatam dobronamerno, ali ne mogu da povezem odakle ti ideja da mi auto sluzi za prevoz pilica kad je bas suprotno, nazalost. foreveralone.jpg

a pritom sam navak vozio par puta do sad. jel odajem utisak sisice koja nikad nije stisla auto do kraja, to oces da mi kazes? ili si mi hteo reci da i ti djiras po navaku? :D ako je tako, koji auto je u pitanju, mozda smo se i sreli u nekoj krivini..

  • Upvote (+1) 1

Bjukenon Mitch

Link to comment
Share on other sites

Naravno da je dobronamerno barabo! Kukash kako je skupo, a vozish auto od 20k. : )

Jebiga ja vozim jednu curku koja mi zabije kljun u oko svaki put  kad stisnem gas, tako da uzivaj dok mozesh i samo do poda!


 

Edited by Tiger21
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...