Jump to content

slike forumaša


Guest

Recommended Posts

ima se moze se

 

olizete stanku rch sa tim minusima...bole me kurac bas, kazite mi da sam vitja, kompleksas, pakostan ili nesto jos gore...al ako neko ko lupeta onako (da ne kazem nesto gore), a ima posao da moze da bleji po zenevi, indoneziji itd, pa makar bio sposoban kao bill gejts, ima da ga hejtujem, eto!

 

edit, pa u pocetku sam se sprdao, al sad ste me iznervirali!

  • Upvote (+1) 2
  • Downvote (-1) 6

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

 а систем остао заробљен у времену je покојан.

уосталом, Кори, свако од нас зна колико му припада. заправо нас убеђују да свакоме припада колико и зграби. а сви остајемо кратких рукава. такав систем је постојао док је било простора за пљачку, сад имамо смао дугове.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

zapravo je tragicnije sto duleta pogadja sto jedan momak sebi priusti putivanje u indoneziju kao da je to neki vau. na niske smo grane spali.

i to ti nije kriv eurokrem dule. niti krade niti laze, covek radi i trosi pare na putovanje.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Није покојан чим је овакво мишљење заступљено код свију. А и то твоје да свако зна колико му припада је управо последица оноге горе што сам писао, значи ни ти не мислиш да је покојан. Свако заслужује оно што тренутно има, другачије мислимо јер не видимо већу повезаност ствари, не видимо како ствари долазе на место на коме су сада, живот нема гличеве и багове, само систем који покушава да га обухвати скамењеним оквирима, док оно што покушава да ухвати је неухватљиво и стално у покрету. То је као да хоћеш да захватиш воду са кутлачом која има рупе, што лошији систем то је више тих рупа, али оно што заборављамо је да их мора бити, и увек ће их бити.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Није покојан чим је овакво мишљење заступљено код свију. А и то твоје да свако зна колико му припада је управо последица оноге горе што сам писао, значи ни ти не мислиш да је покојан. Свако заслужује оно што тренутно има, другачије мислимо јер не видимо већу повезаност ствари, не видимо како ствари долазе на место на коме су сада, живот нема гличеве и багове, само систем који покушава да га обухвати скамењеним оквирима, док оно што покушава да ухвати је неухватљиво и стално у покрету. То је као да хоћеш да захватиш воду са кутлачом која има рупе, што лошији систем то је више тих рупа, али оно што заборављамо је да их мора бити, и увек ће их бити.

 

pokojan je jer ne radi. sistem koji kaže "imaš koliko zaslužuješ" je pokojan, jer negira dinamiku, negira realnu postavku i svodi se na statičku kružnu tautologiju, samo-objašnjavaući sistem. ja vidim kako se dolazi do ovde - dolazi se negiranjem fundamentalnih protivrečnosti, što je zdravo i neophodno u rastućem manjkavom sistemu, no krajnje idiotski u urušavajućem  sistemu. drugim rečima, dok sistem perfomira u usponu tako i toliko da može da potisne fundamentalne protivrečnosti, on i živi. a onda je pokojan. kada odbrana sistema zastane na onome "narod ima vlast kakvu zaslužuje", "imaš koliko zaslužuješ", to je "srednji vek", to su mračne dogme umirućeg (umrlog) sistema. posle takvog močvarnog mraka ne nastupa tek revolucija, već renesansa.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

У том смислу је покојан, ја сам причао о ефектима у психи. Ако народ има лошу власт, он је заслужује све до момента када на њено место постави нову власт, од тог момента заслужује ту власт, јел се разумемо? А и престани да наводиш причу на политику јер ово је доста шире од тога, да не крене(ш)/(мо) да причамо о политичком систему и изгубимо се у виру.

  • Upvote (+1) 1

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

политика је надоградња само, ово је база - економија.

 

постоји стара питалица: "шта је горе: похлепа или завист?" по њој се одређује склоност ка капитализму или комунизму. наиме, иако су оба греха подједнако "смртна", сматра се да они који похлепу сматрају гором су комунисти, а они који завист сматрају гором су капиталисти.  питалица је погрешна, јер кад систем фејлује, похлепа уступа место зависти и тражи се праведнија социјална прерасподела.-

 

сви ми наступамо из сопствених дискурса, са сопетвеним начином размишлјанја, животним путем... млада господа која уживају на далеким морима нису криви, нипошто, није то битно. битно је да је далеко море само по себи постало проблематично у јавности. нечији дискурс је везан за знање, нечији за способности, нечији за наследство... итд. кад већина сматра да заслужује више, а почиње да бива јасно да од тога нема ништа, логично је да се преусмери на завист. то је само индикатор.индикатор да је систем покојан, јер људи не могу да се самопотврђују. систем који је заснован на похлепи, себичном егоистичком конзумеризму не може да траје дуже него што може да пружа илузију да ћемо сви моћи д адостигнемо оно што мислимо да нам припада и због чега прећутно или активно подржавамо систем.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

кад већина сматра да заслужује више него што очекује да ће систем моћи да им пружи. ваља уобличити мисао у целости, како не бисмо имали посла са фрагментима.

 

кад кажем да је политика надоградња, а економија база, узимам социолошко становиште.

 

утолико јесте шире од политике оно о чему ја пишем. економски и социјални односи дефинишу политику, стога не причам о политици.

 

овде говоримо о социјалним и економским односима.

 

Дуле заступа античко чисто филозофско становиште. он сматра да се треба ценити знање. то је зато што он има знање. наследник дединих милиона је рецимо средњевековац. он сматра наследсно право врхунским. наравно, јер има милионе. предузетник је човек новог века. он презире и знање из антике (филозофију) и монархистичко наслеђивање и сматра способност, коју, је ли, има, за врхунски кључ расподеле.

 

нема предузетника без монархисте и нема монархисте без античког филозофа. нема комунисте без капиталисте. нема зависти (гнева) без похлепе (гордости).

 

човек и треба да мисли да заслужује више, наравно да се ради о природи човековој. само је битно да човек разуме да са правима иду и обавезе.

 

садашњи систем је систем ОТЕТИХ права, опљачканих, узурпираних права, права без обавеза, права по себи. сваки ранији систем је имао равнотежу права и одговорности. noblesse oblige. и овај, заснован на похлепи/вештинама, је био у равнотежи док су способни и похлепни обезбеђивали друштвени напредак, као некад краљеви и филозофи/свештеници. пошто одавно није тако, већ владајућа класа обезбеђује своје место насиљем и пљачком, и обманом а не друштвеним напретком, систем је покојан.

 

овде говорим да је самим тим што је непримерено (јавно проблематично) бити на Тајланду док људи гладују, то је ИНДИКАТОР, то нешто говори. говори да је систем покојан. ето.

Edited by Debeli
  • Upvote (+1) 1

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...