Jump to content

Post-Rock


Recommended Posts

mislim da si manje vise sav kvalitet obradio jer nema nesto previse izvodjaca koji stancuju kvalitet konstantno. Meni se cak i Godspeed ne svidja nesto previse, dok mi je recimo sav Sigur toliko maestralan da mi dodje svaki put da placem dok ga slusam. U principu, mozda bi neko mogao da skrene paznju na izolovane primere i singlove, posto ima masa bendova koji su satro post rok, a imaju po jednu kvalitetnu pesmu.

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

Пост-рок

текстуре

боје звука

wall of sound

шугејз

амбијента

краутрока

експерименталног рока

 

i know some of those words

 

šalu na stranu, na osnovu prvog pasusa asocijacija mi je bio god is an astronaut (i neke frušijanteove solo stvari), i eto, ispostavlja se da nisam pogrešio tj. da si ti odlično opisao postrock  [ok]

Link to comment
Share on other sites

još jedan hipsterski topic,  čisto da naglasim opet da me ne prozivate da sam najveći hipster na ruru :D

šalu na stranu, kul mi je god is a astronaut, doduše to sam slušao jedno vreme kao muziku za popodnevno spavanje, ono, dođem s posla, pustim to tiho, odspavam sat-dva i to je to, vrh. posle sam promenio muziku za spavanje, pa sam puštao jedno vreme emancipator onaj :) ove ostale što pominjete nisam slušao, tj. jesam tipa 2 stvari od mogwai i to mi je sranje ako se dobro sećam. Kontam da ovu muziku jako gotive ljudi koji su u pink flojd fazonu, i poštujem, ali "not my cup of tea", jebiga.

 

a naravno džoni car, isus i bog života, nisam znao da i on spada u "post-rock", eto nešto novo sam naučio na ovom  hipsterskom topicu :D

 

ljubav svima!

Link to comment
Share on other sites

Ima jedan nas bend Temple Of The Smoke na fazon god is an astronaut, meni su odlicni, bili sinoc na bozidarcu 

 

https://www.youtube.com/watch?v=ypPoqMTnWeI&feature=youtu.be

 

ili ako neko hoce studijski snimak, stvar je sjajna

 

https://www.youtube.com/watch?v=BUbcMyVazdI

Edited by Beli Eurokrem
Link to comment
Share on other sites

ima i little radojica is not able to suffer anymore

to je bas hevi, a mislim da na youtjubu ima otprilike 4 viewa, od toga su moja tri (sa moje gajbe, posla i curicine gajbe), i jedan Rekijev ofc

http://www.youtube.com/watch?v=tBQUjlLiFlo

Edited by gruja

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...