Jump to content

Проблем са повезивањем ТВ-а и компа преко хдми-а


SpC

Recommended Posts

Проблем је следећи, често се појављује треперење слике док играм Фифу14 (Ништа друго пробао нисам), као да неко мрда кабл, не знам како другачије да објасним.. :/ Пробао сам сва 4 хдми улаза на тв-у и на сваком је исто.

Претпоставио сам да је кабл, али сам онда извалио да је слика супер у менију, или у прекидима, а да током игре крене да вилени..

На десктопу чак примећујем и пикселе понегде :/

Колке су шансе да морам да мењам графику?

У питању је MSI N460GTX Hawk..

Ћирилизација интернета!

Link to comment
Share on other sites

Ja imam sličan problem, kada prikazujem sliku na tv-u i kompu, rešavam ga time što prebacim sliku samo na tv :D
Isto se dešava i ako je samo utaknut hdmi kabl u komp, nema veze što ne šaljem sliku preko njega, treperi mi na monitoru.... Zato mi je stalno istaknut pa ga po potrebi utačinjem. Kapiram da je do nekog napajanja ili nečega tako :)

Link to comment
Share on other sites

Nisi me razumeo, ne mrda se fizicki kabl nego mi tako deluje..

Probacu to sa win+p, mada bi vsync trebalo po difoltu da je ukljucen, msm, sve mi je na max i fps je zakovan na 60 :/

Samo mi je hdmi utaknut, nisam pokusavao i hdmi i dvi odjednom..

Dodatan info o problemu, cak mi je i desktop "los", znaci nije da mogu piksele da vidim, ali je jednostavno slika gruba, nekako okrnjena.. Ne znam koji mu je..

Ћирилизација интернета!

Link to comment
Share on other sites

Ja imam sličan problem, kada prikazujem sliku na tv-u i kompu, rešavam ga time što prebacim sliku samo na tv :D

Isto se dešava i ako je samo utaknut hdmi kabl u komp, nema veze što ne šaljem sliku preko njega, treperi mi na monitoru.... Zato mi je stalno istaknut pa ga po potrebi utačinjem. Kapiram da je do nekog napajanja ili nečega tako :)

jesi uspeo da resis problem posto i ja imam isti? :)

 

ne projektuje se na TV, ali zato monitor poludi i bukvalno se vide tamni talasi, kao da mu rifresrejt skoci na 500.

 

isto tako ako mi je povezan PC DVIem i TV HDMIem, na TVu vidim samo desktop bez ikonica a ako otkacim DVI odjednom se pojave. ako izvadim HDMI iz TVa slika na monitoru se vrati na normalno, a ako DVI nije prikacen, a opet dodirnem kuciste metalnim krajem slika na monitoru istog trenutka poludi.

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Опет морам да дигнем тему из мртвих, поново сам повезивао са твом комп, и сада кад' сам вратио све на монитор, све је некако крупно и мутно (као што је било и на тв-у), а подешавања графике и све је системски у реду, тј барем ми тако делује.. Шта то који ђаво може да буде?!

Ћирилизација интернета!

Link to comment
Share on other sites

Stoji i u Nvdia Control Panel i ovako u win podesavanjima da je 1920x1080(Native) :/

edit : kad pokrenem csgo npr sve je normalno, samo je desktop ujeban

Edited by Шоми илити SpC

Ћирилизација интернета!

Link to comment
Share on other sites

Kada odem na identify, samo 1 displej imam, a u NCP ga prepozna po imenu :/ 

Ma ima da reinstaliram drajvere za grafiku i valjda ce to da resi probelm

Ћирилизација интернета!

Link to comment
Share on other sites

slika.jpg




Ajde ako neko moze da mi objasni kako je ovo jebeno moguce?
I da, reinstalirao sam drajvere za grafiku i desktop mi se vratio u normalu, ali su mi zato browser i ostalo zamuceni

Ћирилизација интернета!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...